Montovaná dřevostavba versus příhradový systém

Ahoj všem. Bylo nám nabídnuto firmou nechat si postavit domek namísto klasického montovaného systému pomocí systému příhrad. Vůbec nevím co si pod tím mám představit. Jedni tvrdí, že se na místě postaví dřevěná kostra a postupně se vyplňuje a obkládá, druzí že se dovezou z jedné strany obložené dřevěné dílce a pouze z vnitřku se vyplňuje :-S Nemáte si tím někdo zkušenosti? Nebo potažmo co je výhoda a nevýhoda oproti klasickému montovanému systému? Není montovaný systém jistější, kvalitnější???? :-(
Odpovědět
No pokud je příhradovým systémem myšlen systém skeletový, tak vím oč jde a sami tak budeme stavět :-) v čem vidíme výhodu? O sendvičích jsem slyšela spoustu dobrého i špatného, nicméně nám se tohle řešení nelíbí. Důvod je, že sendvič je hotový z fabriky, včetně rozvodů, oken a málo ovlivníš už změnu rozhodnutí (změnu rozvodů). Dalším důvodem, proč nechceme sendvič je i cena. Protože máme docela napnutý rozpočet a šikovnou rodinu, necháme si firmou (může být i šikovný a zkušený tesař) na hotovou základovou desku postavit skelet, který se po vnější straně pobije OSB deskou, udělá se střecha a dům stojí. My už pak svépomocí uděláme izolaci podle uvážení, necháme namontovat okna a dodělat vnitřní stěnu sádrokartonem. Vnějšek se pak dodělá izolací a fasádou. Můžeme si velmi dobře kontrolovat probíhající práce, protože dům roste postupně. Konstrukčně je stabilní jako každý jiný. Má všechny výhody dřevostaveb, také stojí do pár týdnů, není potřeba speciální technika (jeřáb).
Odpovědět
Jestli tím příhradovým systémem není myšlena výstavba z vysloužilých dřevěných vojenských muničních bedniček (jak staví tuším Ovelos?) nebo něco podobného z dřevěných "cihel", co jsem zahlédl na letošním veletrhu Dřevostavby v pražských Letňanech?
Odpovědět
Díky moc za názory. Samozřejmě, že jsem stará popleta :-) On je to skeletový systém...Také máme hodně napnutý rozpočet a tohle má snížit cenu domu =-) Jen si to nedokážu v reálu představit, jak to budou řešit v případě škaredého počasí. Přece nemůžou při dešti celou stavbu překrýt plachtou, aby to nenavhlo nebo ano???
Odpovědět
@ondy20 Dobrý večer, my sme stavali skeletovým priehradovým systémom. Nevadí, ak kostra zmokne - tá vlhkosť sa vysuší. Oveľa horšia je vlhkosť, ktorú má drevo v sebe, tá "šťava" :-) . Musí sa vysušiť na cca 15% vlhkosť. To je ťažké u firiem ohlídat... Mnohé stavajú z nie dosť dobre vysušeného dreva a rýchlo to zaklopia parozábranou a zvonku EPSkom... Je možnosť - zobrať si so sebou merač vlhkosti na drevo a zmerať to na mieste. Jarka http://pasivnydom.blog.cz
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?