Montovaný domek vs. dřevostavba vs. zděný domek - zkušenosti nebo rady

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Chtěla bych poprosit o radu. S manželem chceme stavit, v co nejbližší domě snad.. a přemýšlíme jaký domeček si postavit.. Líbí se nám dřevostavba.. zděný domek bysme zvládli svépomocí.. a v poslední době frčí montované domky.. vůbec netušíme ani neznáme nikoho z montovaného domku. Máte nějaké zkušenosti s býváním, klady, zápory těchto druhů bývání?? A jak by to zhruba finančně vyšlo?? Máme skoro roční dceru, budeme si brat hypotéku.. ale zase bysme nechtěli aby sme zaplatili majlant.. co byste nám doporučovali?? Díky moc! :-)
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@slavek1 Jasan, mohu. Krávovina to není. Odhořená vrstva nepustí kyslík k hoření a bez kyslíku nic nehoří. Četla jsem a viděla video kdysy video a teď dohledala: https://bydleni.idnes.cz/zapalili-jsm...
Odpovědět
@kacka0169 tak jestli máte v pohodě, tak ja chci takovou stavbu videt, nebojte znám mnoho drevostaveb a znám jejich vyhody i nevýhody a repektuji je, ale to co píšete Vy jsou naprosté nesmysly, okopirovane ze stránek výrobce.. ja vubec neuvažuji o tom, že bych měl ted doma horko, Vy asi ano, kdyzkdyž píšete teď v horku.. klidně bych ve drevostavbe bydlel a i si ji nechal za určitých podminek postavit, ale ne od vyrobce, který by miměl rekl., ze vyhoda oproti zdene stavbě, je ta, že hoří jen 5cm:D nebo, ze při záplavách mám za tyden sucho...
Odpovědět
@kacka0169 Pozor nehoří dřevo samotné, ale plyny které se uvolňují teplotou materiálu. To, že ohořelé dřevo izoluje zbytek materiálu a zabraňuje dalšímu uvolňování hoř. plynů je něco jiného než, že by to nemělo kyslík. Protože jak by bylo pak možné, že jsou spálit v krbu polena větší i než 5cm. Prostě na dřevo působí po dostatečně dlouho dobu teplota, která zajistí uvolňování hořlavých plynů. V dřevostavbách pomáhá chránit dřevo vata, která je nehořlavá. Pokud se vše provede podle tech. postupu tak v tom nevidím problém, ale dávat to jako výhodu dřevostavby?! Co se týče toho odkazu tak je to krásné, ale píší, že požár se z místnosti po 30min nerozšířil do další místnosti. Bodejť by mohl, když stěny jsou konstruované EI 60 tzn., že v žádném případě nesmí prohořet do 60min. Na fotkách není vidět jak byl vybavený ten zkušební dům. To všechno ovlivňuje požár. Na ten Váš test připravený výrobcem odpovím reálným videem s požárem : https://www.youtube.com/watch?v=PDZtV... U TOHOTO VIDEA SI VŠIMNĚTE HNED PO SPUŠTĚNÍ VIDEA DOMU VPRAVO A CO UDĚLÁ TENTO DŮM PO PŮSOBENÍ TEPLOTY NA DŘEVĚNOU STĚNU PO URČITOU DOBU A PŘEKROČENÍ KRITICKÉ TEPLOTY A PŘESKOKU POŽÁRU NA VELKOU VZDÁLENOST. U nás: https://www.pozary.cz/clanek/51621-po... https://www.pozary.cz/clanek/117087-v...
Odpovědět
Profilova fotka
@jaroslav1987 Ukázaná platí. Až bude vedro několik dní po sobě tak přijeďte.... Možná znáte, dřevostavby. Já v jedné bydlím. A já zase byla v x zděneých stavbách, kde je již 3. den vedra nedýchtaelno. A víte co, už na Vás a Vaši demagogii nemám náladu, necht mne být: Máte pravdu dřevostavba stojí za starou belu a není nad zděný dům, nebo raději jeskyni, to je to nejtradičnější, ne? Vaše komentáře a postřehy jsou zcela relevantní a nezvratné. Jiný názor je nesmysl. Trochu mě to připomíná našeho pana prezidenta.
Odpovědět
@kacka0169 tak to nevím v jakých domech jste byla i mizerne izolovany zdeny dům 60let starý z plných cihel nemá víc než 24C ( jasne, když nechám cely den okna dokořán, tak tam bude i 30C). Vy jste někdy viděla, že bych tvrdil, že je drevostavba nanic? - asi máte trošku problémy se zrakem..jen je potřeba se na to podívat trošku objektivně.. a když dojdou argumenty, tak za to může prezident že?
Odpovědět
Profilova fotka
Touhle nebo podobnou otázkou vždy tnete do živého, každý si tu bude kopat za to svý. Pokud se rozhodujete, pak si srovnejte nabídky na jednotlivé domy v tom jakém provedení, myslete na to, jaký máte pozemek, jak dům založit, jaký materiál je vám bližší, jaký je váš styl, jak rychle chcete bydlet, máte nervy na subdodavatele nebo budete radši vydělávat na profíky? Jste li mauálně zruční a máte dostatek času na stavbu svépomocí, já bych do toho možná i šla, protože co si člověk nepohlídá... a to platí jak pro domy postavené na klíč, tak i dodavatelsky. Evidentně potřebujete ještě nějaký čas na to si to promyslet a možná i párkrát přehodnotit svoje rozhodnutí. my chtěli zděný, pak dřevostavbu, pak zase zděný a nakonec máme sendvič no... Levný domek můžete postavit z jakéhokoliv materiálu, navíc, třeba zděné stavby jsou většinou napůl dřevostavby (mají dřevěné krovy) ale diskuze ohledně hořlavosti se budou stejně vždycky upínat na hořlavost cihel-stěn, to mě vždycky pobaví. Doporučuji tyhle diskuze radši ani nečíst, prostě se rozhodněte co je vám bližší, obojí vám bude dobře a dlouho sloužit, pokud to bude postavené dobře a budete se o to dobře starat.
Odpovědět
@kocicak123 Máte naprostou pravdu, ale ono to vše začalo tím, že zde zde někdo obnoví diskuzi z roku 2015 a to takovým způsobem, že zděnou stavbu naprosto shodí argumenty, které nejsou pravdivé. Podle příspěvku vše vyznívá jako nepovedená reklama. Tak se potom nemůžete divit, že začne někdo oponovat. Chtělo by se podívat, proč se zde vlastně řešila otázka požáru. Jako jedna z výhod dřevostaveb byl jmenovaný tento bod: bezpečný z pohledu hořlavosti (dřevo shoří jen do 5 cm, pak už chybí k hoření kyslík)
Odpovědět
Profilova fotka
@slavek1 ajoo, většinou se dívám, kdy byla diskuze založená, nějak mi to uniklo, takže sorry. Ale třeba se i tak bude příspěvek někomu jinému hodit. :)
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?