Ztráta vody

Dobrý den, dnes jsem zjistil, že zhruba po 10 hodinách mi vodoměr připočítá 1dcl spotřebované vody i když nikdo není doma a vše je vypnuté. Děsím se, zda není nikde únik vody. Napadá mě ještě, zda to nemůže být odkap z bojleru. Ale tam jsem schválně nastavil aby přes den nenahříval. Máte někdo radu jak zjistit kde je problém?
Odpovědět
Profilova fotka
@petrwood jenom kdyz bude kapat kohoutek tak to udela klidne par litru za den, jedno deci mne prijde dost malo na nejaky unik
Odpovědět
@petrwood 10 dl je 100ml, za hodinu 10ml. Kapka je cca 0.05ml. 200 kapek/hodinu, tj cca 3 kapky do minuty. Je možný, že to někde kape, ale silně pochybuju, že to tenhle měřák zaznamená. Navíc v takhle dlouhém čase. Napadá mě jediné, někde to ukape a pak se dorovná tlak najednou a tím se zvedne ta spotřeba.
Odpovědět
vzhledem k tomu, že toto měřidlo bude mít minimální měřitelný průtok cca 25 l/h, je nepravděpodobné, že by to mohlo registrovat 0,1 l za deset hodin. Bude se jednat spíše o nějaké zakolísání tlaku, například od čerpadla, nebo náhlého zastavení silného odběru v okolí. Asi bych to neřešil.
Odpovědět
Pokud to chcete 100% prověřit, udělejte si tlakovou zkoušku. Namontujte si na některý konec manometr, zastavte přívod a uvidíte jestli vám po nějaké dobe poklesne tlak v systému. Pak bych asi teprve zahájil pátrání po úniku.
Odpovědět
@obludak moc díky, to dává smysl.
Odpovědět
Nejčastější příčina - protéká záchod. Jednou za čas, když voda v nádržce poklesne pod určitou úroveň, tak se záchod napustí. Pokud nejste doma, zkuste zavřít vodu k WC a uvidíte jestli problém zmizí.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?