2008 rok příprav, 2009 začínáme stavět

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky. tak je tu někdo, kdo to plánuje jako my??? V roce 2008 chystáme vyřešit a nechat udělat projekt, stavební povolení, vyřešit podmínky CHKO (pozemek máme v CHKO) a rok 2009 bude ve znamení začátku stavby. Nebo jak už daleko jste se svými plány, co už máte zařízeno???
1
20
21
Profilova fotka
Ahoj holky! Tak nám v pondělí udělali izolace pod zdivem a dnes navážejí materiál a začínají zdít. Včera jsme se vrátili z dovolené v Chorvatsku, kde mě miláček požádal o ruku, takže se budeme příští rok brát, tak snad to všechno dohromady zvládnem :-)
Ahoj holky, chci se zeptat jak máte vyřešené topení v domečcích? Máme říct projektatnovi co si přejeme a my nevíme. Uvažujeme nad podlahovým v přízemních místnostech a závěsné radiátory v horních místnostech, ale nevíme. Taky nevíme jaký zvolíme kotel, bude plynový, ale jaká firma? Už toto máte někdo vyřešeno a můžete poradit? A víte do kdy se dají dělat přípojky na vody, plyn atd., jestli je to do konce října nebo listopadu, asi je letos nestihneme, no co se dá dělat. Zuzko gratuluji!!!
Profilova fotka
My dole urcite podlahove a nahore radiatory. Dobre je pry mit i dole v obyvaku jedno teleso. My tam budeme mit krbovky, tak to neresime. Na plynove kotle je fajn primo vyrobce Junkers tusim. Maji i zajimave akce, zrovna ted maji super akci i na solarni panely. My pujdeme do tepelneho cerpadla. Spocitali jsme si, ze ma nejvetsi navratnost, usetrime mesicne zhruba 1500 na zalohach a nemusime se tahat s rozvodem plynu. Co nas presvedcilo, byla zivotnost. Plynovy kotel ma 10 let a pak se musi koupit cely novy, coz je cca 30 tis. nebo proste ta jeho porizovaci cena. Tepelne cerpadlo (vzduch-voda, takze zadne trubky, vrty apod.) ma zivotnost kompresoru 20 let, pak se koupi novy kompresor za 20 tis. Hlavne je to topeni na vzdy, co v podstate neztraci na hodnote. Samozrejme je ta zivotnost ruzna, muze to byt 10-15 let nebo 17-25 let, ale to jsou zhruba odhady, co uvadi vyrobce. Pripojky muzes delat, dokud neni zmrzla zem :) Kdyz nebude mraz, tak i v lednu..
Profilova fotka
ene.. od koho budete mit prosim cerpadlo a na kolik vas to cele prijde? diky ;-)
Profilova fotka
V ip :)
Profilova fotka
Ahojík, tak my konečně dokončujem architektonické stránky projektu a snad už nám koukne na to i projektant - takže další prodleva, al eu našeho typu baráčku asi to nejdůležitější... Vytápět budeme rekuperační jednotkou - výměník tepla. Porotherm má teď nějakou akci na cihličky?
Profilova fotka
Jj, mrkni na jejich stranky. Je to asi 38 procent sleva (standard je 30 proc.) + nejake bonusy na komin, vytapeni plynem a jeste neco. Vy jdete do pasivniho?
Profilova fotka
ene jo, chtěli bysme co nejvíc pasivní, ale asi to bude spíš nízkoen. s prvky pasivního domu, bo nevím jestli nám tu někdo pasivní dokáže postavit :-|
Profilova fotka
Ahoj holky, hlavně Zuzko ;-) Já jsem se trochu odmlčela, rsp. to řeším i s holkama na koníkovi a 2x psát mi to neba... ;-) my budeme mít tepelné vzduchové čerpadlo.... jinak - stavební el přípojka hotova - přípojka na vodu - pracuje se na ní - stavební povolení téměř v kapse, snad.... jen s těma různýma lhůtama a tím, že to musí vejít v platnost.... snad na konci října budeme moci začít... (trošku nám to protáhls baba sousedka, která remcá proti naší ČOV.... :-p ) - takže letos se modlete za mírnou zimu, ať můžeme stavět skoro pořád :-)
Profilova fotka
Cori, odkud jste? Nekde jsem videla reference na stavbu pasivnich domu, jenze si asi nevzpomenu kde :-( Ale dalo se na to snad proklikat z gservisu.. Luciku, to jste na tom dobre :) My budeme mit povoleni nejdriv v lednu, pripojky v nedohlednu..
Profilova fotka
ene - z jižní Moravy ;-) taky půjdete do pasivního či nízkoen.?
Profilova fotka
Nekde na Morave na to je urcite firma.. V dnesni dobe je nizkoenergeticky snad kazdy. Ani nevim, co budeme mit za normy, ale melo by nam stacit 7 kW cerpadlo.
Článek se načítá
Profilova fotka
Lucikku, už plánujete mimi, že jsi na koníkovi víc než tady? Nějak to všechno nestíhám sledovat... :-) No, my si teď zajdem za kamarádem, co dělá krby a topení, ať nám udělá projekt a uvidíme. Máme jen elektriku, takže el. kotel plus krb s výměníkem, aby to šlo do radiátorů, jelikož máme zdroj dřeva zadarmo.
Profilova fotka
Zuzko, zatím ne, až do domečku ;-) ale mám tam kámošky z beremka, takže tam řešíme úplně vše.... svatby, výročí svateb, miminka, snažení, nesnažení, studování, práci, bydlení.... prostě všechno :-) no projekty máme všechny na vše, naštěstí... dnes se dělá vodovodní přípojka :-)
Profilova fotka
Luci, nj, tak to jo, taky budu teď asi víc na beremku než tady ;-) sice je ještě čas, ale společně se školou a stavbou a prací to musím mít vše nachystané co nejdříve :-)
Profilova fotka
Ahoj holky, nějak se nám to téma ztratilo mezi ostatníma, tak ho musím posunout aspoň trochu nahoru :-D U nás nic moc novýho, teda projekt začíná nabývat reálnější podoby, už jsme tam dvakrát dělali nějaký změny, při kreslení projektant stíhá ještě oběhávat různý instituce, co jsou k tomu potřeba, ani nevím pořádně co všechno. Taky už náš táta postupně sehal šamotky, proklady, pak nějaký desky, furt něco odněkud tahá, je akční :-D. No, aspoň to pak nebude tolik starostí a peněz naráz .... i když i tak toho bude až hrůza. Do toho dopisuju diplomku, řeším různý schůzky s konzultantkou (které se pak semele něco v rodině a já tam jedu zbytečně poté, co jsem pracně zajistila hlídání 14-ti měsíční dcery) ... ufuf, už aby to bylo za mnou a mohla jsem se věnovat domečku. Do léta se tam asi nebudu angažovat téměř vůbec :-p
Profilova fotka
Ahoj holky, no to koukám, že se tady nic dlouho nedělo. Nám už včera zalili věnec, tak čekáme, až to vyschne a bude se dělat střecha! Sice mají chlapci trochu zpoždění, ale hlavně ať nepospíchaj na úkor kvality.
Profilova fotka
Tyjo, Zuzko, vy teda valíte, normálně závidím :-) My zatím ještě furt nemáme projekt, ale projektant to chce dodělat do konce roku, pak oběhat ty různý "řemesla", jak on říká a my jen podáme žádost a podklady na to budeme mít v kupě. Do jara by to mělo být určitě vyřízený, ať se může začít bagrovat. Včera si byl ještě poměřit nějaký rozdíly ve svahu, aby všechno zakreslil už nahotovo, jinak to víceméně je už tak jak to bude vypadat v konečné podobě. Na přízemí a podkroví už se nemění nic, teď teda řešili s manžou asi hodinu tu jeho slavnou garáž, bohužel kvůli nosné zdi tam nedá dvě auta vedle sebe, takže se to muselo malinko poměnit tak, aby je dal aspoň za sebe. Až budu mít projekt, naskenuju ho a konečně spáchám nějaký to album ;-)
Profilova fotka
Ještě jsem, Zuzko, koukla na vaše fotečky ... paráda. Fakt valíte jak Pendollino :-)
Profilova fotka
Ahojky! Tak nám zítra předávají hrubou stavbu dokončenou! Paráda!!! Hrooozně se těšim! Příští týden mají přijít okna, gar. vrata jsou už na skladě k namontování, no super!!! Juchúúú! Pak už jen čekáme na jaro a hurá na dodělávky :-) Snad bude zima tuhá a krátká, aby nám to pěkně vymrzlo, ale abysme mohli začít dělat brzy.
Profilova fotka
Zuz, fakt jedete, to je paráda x-) Pokud jde o nás, tak my opravdu přesně pasujeme do názvu tématu :-D. Projekt víceméně hotový, teď ještě projektant obchází takový ty různý plynaře a spol., už chtěl manželovi dát stavební čast projektu s rozpisem, aby mohl pomalu obejít stavebniny a případně koupit nějakej matroš v akci, teď jsou hodně výprodeje a myslím, že po novým roku to bude ještě lepší :-). No, ale ještě prý má dovču chlap, co má na starosti panely, který chceme dávat mezi garáž a přízemí na strop, v garáži totiž nevadí, když na stropě budou vidět spáry. Ty panely jsou nejschůdnější, nejrychlejší ... nejsem si jistá, jestli nejlevnější řešení, to asi ne, ale poměr kvalita-cena bude asi OK. Taky už se těším až začneme, jen já do toho ještě musím dokončit diplomku, udělat státnice a tak .... no, a samozřejmě se starám o to naše čertisko malý divoký, takže máme veselo :-D
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
20
21

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?