Začátek stavby květen,červen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj najde se někdo kdo právě v tomto období začíná stavět a chtěl by pokecat??
Ahojky Georgine, ten domeček je na rohu takový žlutý s nedodělaným plotem, vedle je zastávka, je jakoby napravo od terasy... Jo, je to pech, ale my už jich v životě měli, že nás to vpodstatě nezaskočilo. My už když jsme udělali zákl. desku, tak jsme věděli, že tam bude hospoda a uvažovali jsme, že to prodáme. Pak jsme si říkali, že to snad nebude tak strašné - no a ono bylo! A úděsné! Takže to dopadlo tak, no... Co naděláme. Ale teď nám dělá radost druhý domeček. Ale to počasí mě teda děsí! A vy stavíte ve které části Ostravy?
Georg, tak jsem jukla do diskuze Ostrava a už vím, kde stavíte... :-) Kurňa mě se to tu fakt plete. Už nevím, kde jsem co napsala, tak furt překlikávám. Mám v tom čurbes. Musím si to nějak sjednotit. :-N
Profilova fotka
alčo a to nemáš tolik příspěvku jako já :-D :-D :-D nás tam snad nic takového neohrozí, podle uzemniho plánu je to tam urceno jenom pro individuální bydlení..Tak snad tam žádna knajpa nevyroste, nebo by me asi trefilo. Bydleli jsme na byte a vedlenás byli 2hospody hned vedle vchodu a to byl tez mazec, furt nám tam chodil nekdo chcát,blít a buh vi co delat za roh do kroví. no des, furt tam nekdo vyrvával a to se fakt nedá, neumim si predstavit ,že bychom meli zahradu a oni nám na i cumeli.. hnus kurdek prsí a prsi.... ]-(
No, do tvého počtu příspěvků mám teda hooodně daleko :-D , ale ty určitě chodíš ještě na koňa, ne? Já jenom tu, poněvadž děti ještě nemáme a ani ještě neplánujeme (i když domeček by tomu odpovídal). A navíc datluju, takže než něco napíšu uteče hodina... 8-( Jinak ten počas je teda fakt na prd. Manža dnes zarovnával základy a jestli to popadalo, tak nás asi klepne! Jinak už nám teče voda a zítra budou dělat plyn (jestli ho Rusáci nenápadně-nápadně nepřiškrtí ), sice nám bude prozatím k ničemu bez baráku, ale i tak je to dobrý pocit, že už tam bude zas něco nového... :-) Tak se mívajte a stavějte!!!
Profilova fotka
jo mám ty prispevky posbírane od BRMS ,MK neco malinko tady.. taky nejsem nejak dobrá v psani, spise furt preklepuju.. my jsme tedka chvilku stály, ponevadz je tma moc vody, a bylo to podmácene,ale zitra uz by se melo neco hnut.. tak pá
Ahoj děvčata, Gerogine tak my jsme na tom podobně. Máme v základech vodu, bahno. Naštěstí nám nic nepopadalo, ale už by to chtělo fakt co nejrychleji zalít tím betonem! Máme ho objednaný na pátek, tak do té doby nesmí prostě pršet, jinak je to zase v prdeli! ]-(
Profilova fotka
Ahoj holky. Tak co domečky jak rostou? Nám začne růst snad už v srpnu, teď jsme dořezali dřevo pojedeme si odpočinout na dovču a začneme pěkně růst. tak se mějte a hezký den ahooooj 8-)
Ahojky, tak my už máme konečně zalité základy! Po třech týdnech vytrvalých dešťů nám část popadala, tak jsme si pěkně mákli. Pak konečně přijely domíchávače - dva z nich uvízli v bahně, které na některých místech nestačilo vyschnout :-S , museli jsme sehnat mega traktor, který je vytáhl, ale beton jsme pak už museli tahat do základů v kárách! No... byl to záhul, nervy a 70 tis. v prdeli, ale MÁME TO!!! :-) A můžem pokračovat dál... x-)
Profilova fotka
Ahoj holky, přidávám se k vám, sice poslední den v měsíci červnu, ale dnes nám skryli ornici, zítra vykopou základy a v pondělí je zalijou! Paráda!!! Holky, přeju všem pevný nervy a hodně zdaru a žádné problémy!!! x-)
Profilova fotka
Ahojh vítám tě zuzi, desku jste si dělali sami nebo firma? Nám v pondělí začli přípravy na stavbu kostry do čtvrtka budou připravovat a pak by měli snad začít stavět, říkali tak tři týdny a bude stát kostra a vazba a do konce září by měli dobít deskami a měli by být okna dveře komín a tak a pak vnitřní dodělávky
Sim, tak to vám jde fakt rychle. :-o Chcete do zimy bydlet, co? Tak my si počkáme do příštího roku... Nám dnes dělají ztracené bednění, zítra to zalijou betonem a hned se udělají odpady... Příští týden se přidá struska a zalije se finální deska. Budeme čekat asi týden na vytvrdnutí (i když bychom měli asi déle, ale není čas... :-( ) a budem pokračovat dál. No, už aby to rostlo! :-)
Profilova fotka
Noo, tak včera nám zalili základové pasy betonem, dnes budou dávat ztracené bednění a snad do konce příštího týdne bude hotová deska, pak čekat dva-tři týdny a hurá na zdivo a příčky, věnce, poté střechu a pomalu vybíráme už teď okna :-))
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jsem zde zase po dlouhé době. Teď jsem si udělali dovoulenou a po víkendu zase začínáme. V pondělí nám přivezou komín, jupíííí. Teď tak trochu bojujeme z odpadama z okapů, tak kopeme a kopeme a kopeme. Simope, tak Vám to jde rychle, co? My moc nespěcháme, plánujeme bydlet na Vánoce 2009. Vše si děláme svépomoci takže v klídku a hlavně v pohodě. at se daří, ahoj
Profilova fotka
Ahoj, tak rychle to docela jde, ale že bysme museli tak rychle bydlet na to nespěcháme když to půjde tak jak by mělo tak by se to dalo na Vánoce stihnout, ale museli by chodit peníze i řemeslníci tak jak si pískneme a to pochybuju takže tak na jaře, jinak venkovní stavba včetně oken (a vnější phled k bydlení) bude hotová do konce záží a pak dodělávky vnitřní a ty už budeme dělat tak nějak svépomocí a s pomocí jiných řemeslníků, nejhorší je, že v rodině nemáme ani zedníka, takže se to všechno prodraží a Radek si sám na dlažbu netroufne, přece jen v tom budememe bydlet a když to nikdy nedělal, výhodu máme že je alespoň elektrikář, jinak už máme hotové přízemí, teda jen kostru a po neděli to poženou do podkroví a vazbu na střechu je radost se tam jezdit dívat s kočárkem. Tak se mějte a hezký víkend
Ahojky děvčata... Jakpak se máme? Stavíme, stavíme? x-) My už se taky konečně hnuli... Máme hotovou desku. Teď čekáme na vytvrdnutí a 1. září budem konečně stavět do nebes... x-) Sim, máš krásné fotečky... Pěkně se vám to rýsuje. ;-) Zuzaaanko a jak pokračujete vy? Máte už tu desku taky hotovou? my už taky vybíráme okna. Už je máme naceněné od dvou firem. Příští týden budem pátrat po firmě na střechu a pomalu budem vybírat krytinu. Nevíme, jestli Tondach nebo KM Betu... :-|
Ahoooj holkiiii, copak děláte, že nic nepísáte a nehlásíte vaše stavební stavy? =-) Nám krachla firma, co měla začít 1. září (zjistili jsme, že jsou strašně drazí a chtěli nás sprostě natáhnout), tak teď narychlo sháníme novou, ale nedaří se... :-( Ach jo, my to snad letos nepostavíme... ]-(
Profilova fotka
Ahojky můžu se přidat, i když jsme začali kopat 8.8?????
Profilova fotka
Ahoj holky! Tak nám včera vylili základovou desku! Dnes to rozšalovali a zabrousili maličkosti co bylo třeba a pokropili, paráda! Za skoro 14 dní začínáme zdít :-)
Profilova fotka
Alcar: shánět firmu je fakt peklo, ztratila jsem na tom málem ¨nervy.... Ale myslím, že jsme vybrali dobře a zatím ťuk ťuk jsme velice spokojení! Držim moc palce! Jinak my si vybrali krytinu KM Betu, je prý nejlepší (i když to říká každý výrobce), ale hodně nám pomohli naši známí co jí mají a jsou nadmíru spokojení a řemeslníci tvrdí, že jsou s ní spokojení, že se s ní dobře pracuje a nepraskáý při řezání a tak. Taky je to betonová krytina, takže kdybysme někdy střechu měnili, tak máme krovy na nejtěžší krytinu a můžem tam dát cokoli, třeba i šindel, ale obráceně by to nešlo. Bucenka: vítej!!!! Je to super pocit, viď? To papírování, kdy nebylo nic vidět mě ničilo... :-)
Ahojky, tak už jsme tu firmu sehnali. Staví kousek od nás taky jeden barák a vypadají docela slušně. Akorát můžou začít až 22.9., takže se to zase zpozdí... My už máme asi vybranou krytinu Mediterran Zenit v černé barvě. U minulého domu jsme měli taky KM Betu a taky jsme byli spokojení. Ale teď bude trochu změna. Manžel chce nadčasový vzhled, což krytina Mediterran Zenit má, takže už máme asi rozhodnuto. Ale ještě se to může samozřejmě změnit - u stavby člověk nikdy neví... Bucenko vítej mezi letní stavitelky. :-D Jak jste daleko?
Profilova fotka
Pro ty, ktere jeste nezacali stavet - Porotherm ma ted akci, sleva 38 procent + dalsi vyhody :-)
My už máme nakoupeno... Stavebniny nám dali taky krásnou slevu, takže na pozemku nebylo ještě ani kopnuté a my už měli cihly... :-D
Profilova fotka
Ahoj holky tak vás zase po delší době zdravím, tesaři nám chvilku asi 2 týdny odpočívaly odskočily si udělat střechu někam jinam a teď už se pustily do krovů, terasy a začaly střechu mají už půlku a pobyté palubky je to masakt, ale bude to zajímavé zase sem přidám fotečky zítra nafotim mějte se ahhooj
Profilova fotka
ahoj, tak my jsme dodělali příčky, teda skoro, protože mezi kuchyň a koupelnu si chci dát ředu luxferů, tak na ně čekáme. Dnes chlapci dodělvají komín. Okna jsou objednané tak budemem chvilku odpočívat :-D
ahoj ženské,taky jsme začaly stavět v červenci domeček,ráda bych taky s váma rozdávala rady a informace :-) .taky mám nějaké fotky ale nevím si rady jak je zmenšit.pořád mi to píše že mám veliké rozlišení.papa
Profilova fotka
Ahoj holky, tak nám v pondělí nalepili izolace a začali zdít, tak snad do pátku popojedou :-) JUž se nemůžu dočkat, až to poroste.
Profilova fotka
zuzi: hubá jde rychle, to se ani neohlídneš a bude to :-D
Profilova fotka
Jamus: no to jo, do konce října to má být pod střechou. Teď vybíráme okna a přes zimu chceme udělat rozvody el. vody, topení a nechat to vymrznout. Uvidíme :-)
Profilova fotka
zuzi: takže předpokládám že nebudete mít pevné stropy, tudíž ani podkroví? To na tom jsme stejně. My už máme okna vybrané a už by byly i ve výrobě, ale je tam pořád nějaký problém se smouvou. Chyběly nám tam vrata, tak zase čekáme na novou. Snad to bude už dnes. Taky budeme dělat elektrické rozvody (aspoň tonachystáme) přes zimu, ale vodu asu až na jaře
Profilova fotka
Ahoj holky, tak zase po dlouhé době, zdravím a vítám ty co se k nám přidaly! Tak už máme komín celou kostru, vazbu a i zaplachtováno a zalaťováno, dneska dovezly desky (akorát chlapy co to dělají si zase odskočily na dva týdny jinam) no jinak už máme objednaná vrata, okna, začali jsme vybírat kuchyň a krytinu nám dovezou asi příští týden, co vy holky už máte představy jaká vrata, okna kuchyn a ceny????? Dám sem pak nějaké fotečky teĎ UŽ TO VYPADÁ zase lépe.

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?