Inkaso ve 2kk. Kolik asi budu platit?

Profilova fotka
Od září budeme muset začít financovat i druhou domácnost(novostavba 2kk+suterénní garážové stání). Kolik si myslíte ,že asi tak budeme platit-elektřinu,voda ,dálková vytápění a nevím co se ještě platí. Zůstaneme přihlášeni v našem rod. domku,(v bytě budou pouze děti- přes týden, protože zde studují) tak jestli budem muset platit i odvoz odpodu, když to platíme na adrese trvalého bydliště. Co vím, že se bude muset platit úklid společných prostor-ale taky nemám vůbec předtavu kolik to obnáší. Taky se chci zeptat, zda je vůbec možné, aby v bytě nebyl nikdo trvale přihláše,nebo to nejde a někdo tam trvalé bydliště mít musí.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, já myslím, že určitě tam nikdo být hlášený nemusí, vždyť co by dělali majitelé třeba šesti bytů... my než postavíme bydlíme v podnájmu, trvalé bydliště tam nemáme a majitel bytu ho tam nemá taky. když jsme byli ve vlastním 2+1 platili jsme 750,- Kč měsíčně elektřinu a dohromady cca 1.500,- za vodu, topení, společné prostory, výtah a do fondu oprav. většinou nám ještě hodně ve vyúčtování vraceli.
Odpovědět
prosim nema jeste nekdo zkusenosti s platbami v takhle velkem byte?
Odpovědět
2+kk platba za fond oprav, udržby, voda atd. 2.200,- + 670,- elektřina kterou nám teďka zvedli ]-(
Odpovědět
kolik platite do fondu oprav?
Odpovědět
Ahoj, tak já ve svém 1+1 v Pze platím 2900 plus 470 elektriku měsíčně a 200 čtvrtletně plyn.
Odpovědět
Profilova fotka
My máme 2+kk v Praze ve stará zástavbě a komplet režii bytu máme ve třech lidech 2900,-
Odpovědět
Taky by mě zajímalo kolik platíte ve 2+kk inkaso + nevíte někdo jak je to s fondem oprav v novostavbě?
Odpovědět
Profilova fotka
2+kk, plyn nam zvedli na 2300, elektriku na 1300, poplatky za byt jsou 2300 vcetne fondu oprav, ostrahy apod.
Odpovědět
to>maradona jsme v novostavbě, fond oprav platíme 7Kč/m2 bytu za byt, 3 Kč/m2 bytu za garážové stání. Co vím od kamarádek, tak se to většinou pohybuje mezi 5 - 10Kč/m2 bytu. Záleží, co si odhlasujete.
Odpovědět
Profilova fotka
my to mame tusim 5 kc/m2
Odpovědět
Profilova fotka
kristi: a ty zálohy na plyn či elektřinu máte takhle velké měsíční? spíše čtvrtletní, viď? asi budete mít byt pěkně velkej a ne našich 52m.... :-D Jinak co vím tak fond oprav je i v novostavbách hodně rozdílný.Kamarádka celkově za garsonku veškeré platby ,32 m,v novostavbě rok staré v Praze platí 4800,-.Oproti tomu kolegyně z práce ty samé peníze platí taky v Praze za 3+kk, přes 70 m + 20 m terasy.V té garsonce má větší fond oprav než v tom velkém bytě.Tak je to asi opravdu hodně individuální.
Odpovědět
Profilova fotka
gigi, ne mesicni, jako nevim, nam to zmenili prottoze po vyuctovani jsme doplaceli - za plyn to je jasny, v zime jsme topili jako svina, vedle jeste nikdo nebydli, takze zima velika. Takze bych rekla, za plyn je ok. Predtim byla zaloha 1300 taky, doplatek jen 2tis. a pak nam to zvysili na 2400, coz se mi zda teda jako hodne. elektriku neresim, mycka, pracka, televize cely den, pc cely den, to je asi v pohode. byt ma 63m
Odpovědět
Článek se načítá
Letos byla blbá zima, my taky dopláceli 6tis. Kč a zálohy máme 2200 v 65m2. Fond oprav je lepší větší, aby bylo na investice, v některých domech neplatí lidi skoro nic a pak, když se něco podělá, choděj "s kloboukem" vybírat. A podělat se může i v novém domě, ze zkušenosti.
Odpovědět
My jsme si v novostavbě odhlasovali fond oprav těch 7Kč/m, protože jsme "šetřili" na kvalitní zabezpečovací systém. Už ho máme a je super. Teď se bude šetřit na nějaké změny světel ve společných chodbách, pak asi na změnu podlah v garážích... a navíc je potřeba mít i nějaké zálohy pro průšvihy. U našich v paneláku si místní magoři odhlasovali tuším 2Kč/m. A teď se potentoval výtah, samozřejmě je to slušně vysoký barák...a vedení družstva obchází byty a snaží se získat peníze (čirou náhodou jsem totiž byla u našich v bytě pro poštu a zrovna na mě zazvonil nějaký pán z družstva a tohle mi vysvětloval; samozřejmě, z některých to nemůžou dostat, hlavně z dolních tří pater, že... Kdyby byly peníze ve fondu, tak už by výtah byl dávno a nikdo by to ani nepocítil, teď jen všichni nadávají, že "s tím družstvo nic neudělá..." :-| ). Jinak celkové inkaso na 2kk 50m máme 4000 Kč, ale jsou v tom nesmyslné šíleně vysoké zálohy na elektřinu (1310Kč), takže nám vrací horu přeplatků a budem je snižovat (neodhadli jsme to :-D ), ve skutečnosti spotřebujem měsíčně elektřinu za 600Kč. A vypadá to, že nám budou vracet i přeplatky za teplo. Takže příští rok to nastavíme líp :-) Jo, a pak ještě zvlášť platíme internet (190Kč) a telefon pevnou linku (kolem 250Kč)
Odpovědět
jeniki89: Podle fotek ve tvém albu se vám budou děti stěhovat do novostavby od CZ Stav. holding v Plzni, je to tak??? My totiž bydlíme v domě z I. etapy :-) Veškeré poplatky (úklid, popelnice, společný fond atd.) záleží na tom, jak se to dohodne v celém domě při schůzi. U nás je to všechno dělané na osoby užívající bytovou jednotku (bez ohledu na trvalé bydliště). Takže třeba naši sousedi mají oba trvalé bydliště někde jinde, ale za úklid atd. platí sazbu za dvě osoby, protože v bytě žijí a využívají služeb v domě (osvětlení společných chodeb atd.) Ale jak píšu, je to na dohodě celého domu. My jsme si to nastavili takto a zatím si nikdo nestěžoval, protože čím víc je žijících lidí v domě, tím nižší jsou vypočtené sazby na osobu...
Odpovědět
Profilova fotka
Aji,a kolik platíte celkem i s topením,vodou a elektrikou za byt v téhle lokalitě. Můžu se ještě zeptat, jak dlouho trvalo předání klíčů od bytu od dodělání bytu. Zaráží mě totiž,že byt je vlastně skoro hotov(dodělává se pouze koupelna) a klíče prý dostanem až v lednu. Myslela jsem si, že veškeré zápisy do katastru a kolaudace jsou rychlejší. A ještě jedna otázečka- mohli jste ještě před předáním klíčů už mít například namontovanou kuchyňskou linku nebo vestavné skříně? Díky
Odpovědět
jeniki89 - IP ;-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?