Jakou omyvatelnou barvu za kuchyňskou linku?

Zdravím, jakou barvu za kuchyňskou linku místo obkladů či stěrky doporučíte? Preferuji matnou. Moc děkuji!
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud je stěna méně používaná, tak na takové mám dulux vinyl mat.
Odpovědět
@radim2015 Zdravím, no chceme to právě tam, kde může dojít k výskytu mastnoty, skvrn od jídla z vaření apod.
Odpovědět
Profilova fotka
Ono záleží i na omítce pod barvou. Já mám sádrové a ty jsou ukrutně měkké a dírku uděláš i tvrdším pohledem. Další úrovní barvy je latexová.
Odpovědět
@pj_bydlime rodice maji betonovou sterku. Dela uz hodne firem-san marco, kabe farben, primalex i v hobby marketech se neco najde. Prijde mi super na udrzbu
Odpovědět
@radim2015 To je pravda, někde bude klasický sadrokarton a někde cihla....
Odpovědět
@t_makovice Děkuji za reakci, s betonovou stěrkou máme zkušenosti, dělali jsme si jí sami v koupelně 🙂 Byla by pro nás jasná volba, jen máme 4 metrové stropy a kuchyň bez horních skříněk, nelíbí se mi "pruh" stěrky, tak proto volím barvu... Jinak stěrka je super a lidé jí zvládnou v klidu svépomocí, není třeba platit předraženou práci...
Odpovědět
@pj_bydlime a co vysterkovat celou zed?Nemusite jit do sede....
Odpovědět
Keramická barva od Hornbachu, (namíchají vám ji podle vzorníku na počkání), přetřeno lakem. Skvělá údržba.Mají mat a lesk a pololesk. 16 m2 vyšlo asi na 2000.
Odpovědět
@norikakaa Děkuji moc za příspěvek, na barvu se určitě podívám, mimochodem jaký lak jste použili? 🙂
Odpovědět
@pj_bydlime Název už bohužel nevím, ale přímo tam nám ho doporučili, že se dává na tu barvu, lidé to dávají za linku. Jen mne šíleně vyděsilo, že se používá hlavně na lakování dřevěných podlah😂.Byla jsem hodně, hodně skeptická, ale dobře to dopadlo.Pololesk. Nic na tom vůbec nezůstane, mastnota jde lehounce dolů.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Profilova fotka
@norikakaa dobrý den, jak vypadá po čase Vaše stěna za varnou deskou?? Dá se mastnota snadno smýt? Naši stěnu jsme natřeli barvou od Dulux a z té bohužel mastnota smýt nelze. Hledáme tedy jinou vhodnější, moc děkuji za odpověď
Odpovědět
Dobrý den, naše stěna je stále bez poskvrny. Ta nás přežije 😀Jen šetřu houbičku mastnotu ( třeba i po několika dnech, když si nevšimnu) Jak je to zalakované, tak je to nepropustné. Ovšem netuším, jak půjde nátěr dolů za pár let.Přeci jen to není obyč barva,kterou přemalujete. Je to keramická barva,která je přelakovaná.Ale jak říkám, stále bez jediného flíčku, je to naprosto blbuvzdorné.
Odpovědět
Článek se načítá
@simona_dusakova Dobrý den, naše stěna je stále bez poskvrny. Ta nás přežije 😀Jen šetřu houbičku mastnotu ( třeba i po několika dnech, když si nevšimnu) Jak je to zalakované, tak je to nepropustné. Ovšem netuším, jak půjde nátěr dolů za pár let.Přeci jen to není obyč barva,kterou přemalujete. Je to keramická barva,která je přelakovaná.Ale jak říkám, stále bez jediného flíčku, je to naprosto blbuvzdorné.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?