Máte zkušenost s developery? Finep, Skanska, YIT Koti

Profilova fotka
Ahoj, chceme kupovat nový byt (původně jsme chěli domek, ale vzdali jsme to - finance a dojíždění za prací). Zajímali by mě zkušenosti s developery, jestli jste s bydlením spokojeni /nespokojeni, slyšíte sousedy nad sebou / vedle sebe, jestli Vám třeba teklo novou střechou nebo terasama do bytů, a další neduhy. Jestli bylo vše OK, nebo jen drobné reklamace. Prosím uveďte i od koho jste byt kupovali (developer), lokalitu a rok nastěhování do novostavby. Aby se v tom dalo aspoň trochu orientovat. Díky moc za Vaše podělení se o zkušenosti a rady :-) moc se mi to bude hodit a myslím, že i dalším ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, já jsem se v listopadu nastěhovala na Harfu, developerem je Finep. Jedná se už o pátou etapu v té lokalitě a už je v prodeji i šestá. Zatím v baráku moc lidí nebydlí, ale jedni mí sousedé už ano, ale slyším je jen, když začnou něco vrtat. Neslyším žádný rozhovory, mixéry nebo jiné věci :) Po měsíci je ještě brzo hodnotit, co by bylo třeba udělat jinak hlavně ze strany developera. Já jsem si vybírala podle lokality, na Harfu jezdí 2 tramvaje, na Palmovku 5 zastávek, nádraží Libeň, na barákem park Rokytka, cyklostezka, před barákem Albert, není to na hlavní ulici, takže klid atd. Komunikace s Finepem super, všichni ochotní, odpovídají na dotěrné dotazy, vysvětlují atd. Co se týkalo třeba standardního vybavení, tak se trefili do mého vkusu, nebylo třeba vybírat z nadstandardu. Zdarma nabízí i služby bytového poradce, což je super, s designerkou jsme řešily výběr standardního vybavení, podlahu, kuchyň, šatnu, elektroinstalace, podhledy a pár dalších drobností, ale je fajn, že předáš klíčky od bytu a oni vše zařídí, nemusíš být na bytě, abys odemykala dveře, dohlížela, prostě přijdeš až k hotovému. Hodně věcí jsem si zařizovala sama a lítala jsem jak hadr na holi, neumím si představit, že bych dohlížela ještě na podlahu, instalaci kuchyně a dalších věcí, asi bych na cestě mezi prací a bytem zkolabovala. Dcera kolegyně v práci si bude kupovat byt v Milíčovském háji od Skansky, byla jsem v šoku, když jsem zjistila, ale Skansce musíš zaplatit téměř 100% bytu, aniž by byl ještě hotový! Budou se muset na nějaký čas odstěhovat zpátky k rodičům, protože na hypotéku a nájem mít nebudou. Nechápu, kdo na tyto podmínky přistoupí... Já jsem zaplatila rezervační poplatek - první splátka bytu a zálohu (možnost 10% - 90% hodnoty) a pak zbytek až při podpisu kupní smlouvy. @verunka_korunka
Odpovědět
Profilova fotka
@petulezzz Díky za info, právě se rozhodujeme mezi Finep a Skanska :-) Ale jak píšeš s tím financováním od Skansky, moc se mi to nezdá, protože když financuješ hypotékou a ručíš tím bytem, tak banka vždy uvolňuje pení až je byt přepsaný v katastru na vás, takže to je tam 3-6 měsíců po předání bytu. Ale možná že to teď chodí jinak.. tohle info mám od známého co kupoval byt cca před 5 lety.
Odpovědět
Profilova fotka
@verunka_korunka banka vám uvolní peníze, když má návrh na vklad zástavního práva na katastru a developer na vás přepíše byt až v momentě, kdy ho má plně zaplacený, takže v žádném případě neplatíš byt, až ho máš převzatý... nevím, jak to bylo před lety, ale pochybuji, že by developer někomu nechal zapsat vlastnictví do katastru, aniž by měl peníze a ještě by na ně třeba půl roku čekal, to mně přijde jako sci-fi, ohledně té Skansky, ta kolegyně říkala, jak to má probíhat a mně to přišlo neuvěřitelné a hledala jsem si to sama, mají to na stránkách: Platba v hotovosti 1. záloha = rezervační poplatek + DPH (splatnost 5 pracovních dnů od podpisu rezervační smlouvy) 2. záloha = 15 % + DPH z ceny předmětu koupě (splatnost 14 dnů od podpisu SOSBK) 3. záloha = 50 % + DPH z ceny předmětu koupě (splatnost 14 dnů dle zálohového listu vystaveného po dokončení monolitické konstrukce stropu nad posledním nadzemním podlažím) 4. záloha = 30 % + DPH z ceny předmětu koupě (splatnost 14 dnů dle zálohového listu po dokončení vnitřních omítek) Zbývající část kupní ceny (splatnost před podpisem kupní smlouvy dle vystaveného zálohového listu) 95% ceny zaplatíš, když mají dokončené vnitřní omítky, ten barák nemusí být třeba ještě nějakou dobu zkolaudovaný.... v tomto případě mají určitě nějaké smlouvy s bankami, aby bylo možno čerpat hypotéku už při druhé a třetí záloze... prostě financují výstavbu z peněz, které vyberou od klientů, když se bude nějaká etapa špatně prodávat, tak bude malér.. Přeji hodně štěstí při rozhodování :)
Odpovědět
Profilova fotka
@verunka_korunka to první bylo v případě, že byste měli peníze v hotovosti, tady je přes hypotéku: Platba prostřednictvím hypotečního úvěru 1. záloha = rezervační poplatek + DPH (splatnost 5 pracovních dnů od podpisu rezervační smlouvy) 2. záloha = 0 - 15 % + DPH z ceny předmětu koupě (splatnost 14 dnů od podpisu SOSBK) – vlastní zdroje 3. záloha = 65 % + DPH snížených o 2. zálohu z ceny předmětu koupě (splatnost 60 dnů dle zálohového listu vystaveného po dokončení monolitické konstrukce a podání návrhu na vklad Prohlášení vlastníka, kterým se vymezují rozestavěné jednotky v domě, na katastrální úřad) 4. záloha = 30 % + DPH z ceny předmětu koupě (splatnost 14 dnů dle zálohového listu po dokončení vnitřních omítek) Zbývající část kupní ceny (splatnost před podpisem kupní smlouvy dle vystaveného zálohového listu)
Odpovědět
Hlavně si nekupujte byt od VIVUS. Praská skla na lodžiích při větru, praskání zdí, hluk od sousedů vedoucí k depresím, na terasu mi udělali svody z ostatních deseti lodžií nade mnou. Udělali mi z terasy kanál. Zatím neznám souseda, který by něco nereklamoval. Hrůza.
Odpovědět
Zdravím, protože je můj příspěvek dlouhý, dám celý text na můj facebook https://www.facebook.com/pavel.sacha.... Kupovali jsme byt od YIT a vyjma koupě přináším pohled z druhé strany, která rizika a úskalí mohou potakt ty z vás, co kupujete byt na papíře. Je to celkem zajímavá zkušenost ale bohužel v některých ohledech i smutná realita.
Odpovědět
Crestyl v žádném případě nedoporučuji. Kladné hodnocení může dát jedině člověk, který si byt od Crestylu nekoupil a hodnotí na základě vizualizací a slibů developera. Poplatky za byty jsou výrazně vyšší, než je klientům slíbeno při koupi bytu. Hluk v bytech je slyšet od sousedů, ze společné chodby, skrz stěny, a to víc než v panelovém domě na sídlišti. Pokud sousedi nad Vámi mluví, slyšíte každé slovo, chůzi po podlaze, jejich televizi. V životě jsem nic takového nezažil - ani v jiné novostavbě a dokonce ani v paneláku. Nový byt předali neuklizený, špinavý a pomočený vedle toalety. Rozvody topení v bytě nejsou podle původních plánů - prostředek obývacího pokoje tedy prakticky netopí. Garáže nejsou nijak vyspádované, voda se v nich drží, nejsou odtokové kanálky a v některých případech teče voda i do sklepů. V manuálech pro kupující je alibisticky uvedeno, že si musíte osušit celé auto před vjezdem do garáže. Případný přístřešek a místo k tomu určené však chybí. Jakmile pošlete peníze na účet, už nikoho nezajímáte. V žádném případě nedoporučuji koupi bytu. Na trhu je velká spousta developerů. Cena naprosto neúměrná kvalitě.
Odpovědět
Profilova fotka
Co se týče bytu od Skansky, tak pokud kupujete na hypotéku, tak přece platíte jen úroky z čerpané částky. První splátka je až po dočerpání hypotéky, a to je až po kolaudaci. (a u většiny lidí po nastěhování)
Odpovědět
já jsem slyšela od manžela, že kvalita u novostaveb obecně padá, jelikož zakázky jsou zadávány tak, aby se nedaly splnit a došlo ke zdržení, zadavatel má pak nárok na tučné pokuty. Stavební firmy to vědí a s pokutami počítají, takže si na ně "šetří" levnějším materiálem. Manžel je stavař
Odpovědět
Dobrý den, byt v novostavbě jsem nekupoval a v životě bych tak ani neučinil. Bydlím v novostavbě která není starší deseti let, bydlel jsem v novostavbě údajně TOP kvalita. V původní praskali okna když si dům sedal, bylo patro kde sousedi nebyli slyšet, byli patra kde říkali, že i "provoz" v koupelně slyší do detailu. V aktuální je od sousedů slyšet hlavně - debaty, prakticky se člověk nemůže normálně bavit aby to nebylo slyšet, není to sice slovo od slova, ale pře zdi se to nese jako huhlání, hluk,dupot,bouchání,zvuky se nesou klidně ze 4 do 2. A takhle je to ve většině novostaveb, to nemůže plnit účel domova, to je jen na to,aby lidem napršelo na hlavu za těžký peníze. Asi je potřeba změnit stavební zákony či zakotvit do zákona právo na ticho jakožto zdravotní činitel, vidět v návrzích stavby jasná protihluková opatření,nebo bych se ani nestěhoval. A to samý pronájem, prohlídky jsou v dopoledních hodinách, myslíte si,že se stěhujete do tichého místa a po nastěhování se nestačíte večer divit.
Odpovědět
Dobrý den, ráda bych obnovila diskuzi. Máte prosím někdo čerstvé zkušenosti s YIT? Díky.
Odpovědět
Finep doporucuji, jedna mala reklamace a hned vyresena. Skanska oproti tomu nocni mura! Tolik reklamaci sme nemeli v zadne novostavbe, a zpusob jejich reseni je priserny. Nejradsi by vse zamitli, a i kdyz ma clovek posudek od soudniho znalce, nerespektuji ho. Takze naprosto frustrujici zkusenost
Odpovědět
Článek se načítá
Přidám i já mou zkušenost s FINEPem. Co se týče plánu, tak ten byl dodržen a byt předán v termínu. Už při předání jsem reklamoval mnoho chyb. Drobné reklamace vyřešili rychle, ale se složitějšími to trvalo více než 3 měsíce po termínu k vyřízení reklamace. Největší problém je s akustikou bytu, což samozřejmě od stolu reklamaci zamítli. Slyšíte úplně všechno z okolních bytů, chůzi, spláchnutí toalety, puštění vody, rozhovor a samozřejmě TV a hudbu. V takovém bytě se bydlet nedá. Nikdy jsem něco takového v jiných bytech nezažil. Odhlučnění nepomůže, jen to trochu utlumí, ale hluk slyšíte a zůstává vám se pouze zbavit tohoto bytu. Po těchto zkušenostech bych FINEP nikdy nikomu nedoporučil a doporučuji se jim vyhnout!
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám špatnou zkušenost s IMOSem (projekt Ponava Brno). Hromada reklamací, nekvalitně udělané odpady, dveře, podlahy, topení a akustika (digestoř je slyšet z vedlejších bytů).
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Dobrý den, moje zkušenost CZ Stavební holding je z roku 2023, kdy jsem si chtěl koupit malý byt v bytovém domě v Ústí nad Orlicí. Po prohlídce rozestavěného domu, jsem požádal o kalkulaci úpravy koupelny (posunutí příčky) kterou jsem tam viděl u jednoho bytu. Přišla odpověď cituji: "není v našich silách to každému zájemci naceňovat". Slušně jsem odpověděl "nerozumím tomu, že nemáte síly naceňovat Vaše produkty, ale jistě nebude složité se podívat do kalkulace k prezentovanému bytu." A dotaz jsem opakoval. Pak od jiné osoby z firmy přišla odpověď s nějakými čísly. Řekl jsem si fajn a požádal o vzory smluv (rezervační dohoda, smlouva o smlouvě budoucí kupní, kupní smlouvu neposlali....). A tam přišel šok. Tak jednostraně a nevyvážené smlouvy jsem neviděl. Zhruba 90% peněz by chtěli asi tak rok před termínem předpolkádaně kolaudace. Celou čásku tj. 100% chtějí před podepsáním kupní smlouvy aniž by se jakkoli zavázali, že na Vás nemovitost převedou a do kdy. Prostě využívají peněz klientů k postupnému financování projektů místo toho, aby to financovali z peněz svých či bank či investorů. Je to ta nejrizikovější možnost koupě němovitosti. Myslel jsem si, že tyto H-system letadla už v roce 2023 nejsou. Ano pár prvních klientů se dostane k nemovitosti, ale ostatní se za určitých okolností k nemovitosti ani svým penězům nedostanou. Žádná možnost vrácení peněz, když se rozhodnou projekt projekt zastavit nebo na roky zakonzervovat. Žádná možnost přededení rozestavěné nemovitosti na kupujícího. Prostě dáte všechny peníze a reálně nic nemáte rok až dva. Tu dobu jen trnete hrůzou jestli Vám to dostaví nebo ne. Pak už Vám to je jedno v jaké kvalitě. Sankční pokuty v brutální výši za vše možné i nemožné. Neuvěřitelně přemrštěné ceny za provedení "nadstandartu" a jen za kalalogové ceny. Navíc poplatek za provedení první změny v projektu 18.000,-. Takže, když chcete jen zasuvku navíc v kuchyni a za to si řeknou přes 20.000. Malý výběr v materiálech podlah, dlaždiček atd. Shrnuto: neprofesionální komunikace. Zákazník je na posledním místě, ale jeho peníze chnějí hned. Zákazník nemá žádné záruky a jistotu, že dostane co si předplatil, a po zaplacení už vůbec nemá žádné páky na to, aby firma dodělala vady a nedodělky. Jejich smlouvy nepodepisujte. Trvejte na zaplacení 90-95% částky z advokátní úschovy až po zápisu vašeho jména do katastru.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?