Odhlučnění stropů v bytě. Máte zkušenost?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Nemáte prosím někdo zkušenosti o odhlučnění stropů v bytě? Letos jsme se přestěhovali s manželem do cihlového domu, je to myslím dá se říct nový dům (r.2000), bohužel jsme měli velkou smůlu na sousedy ]-( , od kterých slyšíme neskutečný dusot jako od slonů jako na denní pořádku. :-S Bohužel s nimi není žádná rozumná domluva, můžeme tam chodit každý den a není to nic platné, zklidní se na chvilku a druhý den to vypukne znovu. Je to mladá rodina, mají dvě děti, chápu, že děti pohýbají pobytě apod, ale co je moc, to je už i pro nás příliš. Jsme z toho bezradní a už nervy jsou na pochodu. Takže jediné, co nás napadá je odhlučnění stropů ??? Nemáte někdo zkušenost? Jde hlavně o dusot od nohou, chodí nejspíš po patách a je to fakt o nervy ... :-|
Odpovědět
Dobrý den, dokáže mě někdo prosím vysvětlit jakým způsobem by se měl kotvit akustický podhled v panelovém bytě tak, aby nedocházelo k přenosu vibrací z chůze v horním bytě do nosné konstrukce podhledu? Můj problém je, že v rámci rekonstrukce elektřiny jsme si nechali udělat klasický SDK podhled s normální vatou a od té doby slyšíme dunivě kroky od sousedů nad námi v místnosti s podhledem. Je možné, že díky klasickému ukotvení do stropu došlo k výraznému zhoršení kročejového hluku? Děkuji
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Ahoj zdravím Vás...resime uplne to same a uz jsem se lekla ze jsem jedina kdo kvuli sousedum opouští dobrovolne byt a premysli o stehovani :(...mame nad sebou stare arogantní ne moc hubene sousedy a ti mají neustale u sebe svoje ,,vnoučátka,, andílky kteri jsou take dobře živený...je to sileny,dupot,rány,bouchání,šoupání od rana do vecera,byli jsme tak xkrát a nic,kdyz zaklepu na topeni arogantne mi zabouchaji zpet a snad jeste pridaji...mame komplet byt po rekonstrukci,takze snizene stropy,nové štuky vse..a je to hruza,Pokud mate debilní sousedy kterřísi to vylozene uzivaji a mysli si ze jsou tam sami tak podle me nepomuze nic :( ...muj nazor 8-(
Odpovědět
@jirkabrno Sice nejsem odborník, ale mám podobný problém. Přestěhovala jsem se do bytu do novostavby, kde jsou SDK desky a mezi nimi a zdí je snad jen cca 1 - 2 cm. Přes tuto zeď se přenáší zvuk z několika bytů. Mám je i v jednom pokoji na stropě a v tomto pokoji je slyšet každé slovo, v druhém pokoji nejsou na stropě a tam to není nijak výrazné. Protože jsem přemýšlela o pořádném odhlučnění, kontaktovala jsem i kvůli tomu nějaké firmy, co s SDK pracují :-) . V jedné firmě, když jsem jim přesně ze smlouvy přečetla, o jaký SDK se jedná a kolik má tloušťku a mezeru od stěny... atd., mi bylo řečeno, že ano, takto udělané SDK hluk zvýší, neboť zvuk v takovémto provedení SDK ještě více rezonuje :-( .
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
@rece Ahoj, chladím si tady žáhu a klidním nervy... čtu tady co tu všichni píšete a jako byste mi mluvili z duše. Strašně moc jsem se pobavil a zasmál, dík za krásnej příspěvek. Kreténi shora mě sice dohánějí občas k šílenství, ale smích je zdravá věc. Díky!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Máme stejný problém, novostavba, cihla. Nad námi bydlí 3 sloni. Slyšíme jejich tv, povídání, židle, rány všeho druhu. Peklo a hypotéka na 30 let...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
Zdravím,také momentálně řeším odluhčnění stropu v panelákovém bytě.Pročetl jsem mnoho článků a recenzí.Momentálně řeším pouze jednu místnost,beru to jako zkoušku,před další rekonstrukcí a postupuji následovně. Na strop jsem nalepil lisované akustické desky o tloušťce 7cm(cena cca 520Kč/m2).Již tento krok výrazně omezil pronikající hluk od sousedů. Dále plánuji montáž SDK podhledu a to následovně:Na upěvnění SDK podkonstrukce použiji spec.šrouby do betonu s dutou hlavou ve které je závit,do kterého našroubuji gumový silenblok(separece stropu),který má závitové tyčky na obou koncích.Na namontované silentbloky našroubuji již klasické akustické závěsy pro montáž SDK podkonstrukce.SDK profily vyplním akustickou vatou a prostor mezi konstrukcí a akust.deskami také.Použiji Rigips akustické sádr. desky.Tímto způsobem by měl být strop víceméně odseparován(oddělen) od nežádoucího hluku a vibrací.Zárověň bych chtěl ale upozornit,že se další hluk bude šířit po příčkách i když si myslím,že již v měnší míře.Popsaný způsob je trochu finančně naročnější,ale dá se to přežít.
Odpovědět
@jirkabrno Zdravím,také momentálně řeším odluhčnění stropu v panelákovém bytě.Pročetl jsem mnoho článků a recenzí.Momentálně řeším pouze jednu místnost,beru to jako zkoušku,před další rekonstrukcí a postupuji následovně. Na strop jsem nalepil lisované akustické desky o tloušťce 7cm(cena cca 520Kč/m2).Již tento krok výrazně omezil pronikající hluk od sousedů. Dále plánuji montáž SDK podhledu a to následovně:Na upěvnění SDK podkonstrukce použiji spec.šrouby do betonu s dutou hlavou ve které je závit,do kterého našroubuji gumový silenblok(separece stropu),který má závitové tyčky na obou koncích.Na namontované silentbloky našroubuji již klasické akustické závěsy pro montáž SDK podkonstrukce.SDK profily vyplním akustickou vatou a prostor mezi konstrukcí a akust.deskami také.Použiji Rigips akustické sádr. desky.Tímto způsobem by měl být strop víceméně odseparován(oddělen) od nežádoucího hluku a vibrací.Zárověň bych chtěl ale upozornit,že se další hluk bude šířit po příčkách i když si myslím,že již v měnší míře.Popsaný způsob je trochu finančně naročnější,ale dá se to přežít.
Odpovědět
Mám stejný problém. Od té doby, co se přistěhovala do bytu nad námi nová nájemnice, tak je peklo. V bytě 1+1 ca 44m2 má 2 velké psy (pastevecké) a neustále dělají hluk ve dne a v noci. Skákají, dupou, štěkají, cvakají drápama o podlahu, strašný. Za noc nás i 3 vzbudí. S paní jsem se snažila to řešit mírovou cestou, ale bez úspěchu. Nejprve slibovala, že si tam dá koberec, což se ale nestalo, pak jsem našla řešení v psích ponožkách, naše fenka to taky nosí, aby nerušila ani nás ani sousedy, a paní s tím souhlasila. Tak jsem jak vůl jela pro ně na konec Plzně a dovezla jí to přímo až pod nos a co myslíte? Vzala si je od nás, zatím je ani nezaplatila (vymlouvala se, že na ně teď nemá, přitom stály pouhých 256,- dohromady pro oba psy) a ještě je ani psům nedává. Můj pohár trpělivosti už přetekl a napsala jsem naší správcové, sdělila jsem jí celej problém a požádala jsem ji o kontakt na pronajímatele tohoto bytu. Pokud mi to odmítne sdělit, tak udělám humbuk na schůzi a pokud ani to nepomůže, tak třeba podám trestní oznámení a budu to řešit soudně, mně už je to jedno. Já jsem si koupila byt za milion, kterej je pro mě kvůli hluku neobyvatelnej a odmítám se přizpůsobovat dennímu cyklu nějaké nájemnici (psy nás budí ve 23h, v 1h, ve 3:20 kdy chodí dcera paní do práce a v 5:30 kdy chodí samotná paní do práce). Už mám toho vážně dost!
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
@krabicka1 Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda Vaše metoda pomohla? Děkuji
Odpovědět
Pokud si už nevíte rady s dupajicimi sousedy nad hlavou,kde se s nimi nedá domluvit,tak doporučuji umístit subwoofer co nejblíže stropu,nastavit basy co nejvice a pustit nejlepe dramy bass,nemusíte ani moc nahllas a to dunění ze subwooferu přivede sousedy k šílenství.když na vás přijdou,řeknete že nic neslyšite,že to jsou asi ozvěny v konstrukci toho jejich hluceni.ať ochutnaji vlastni medicinku x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?