Príprava rozvodov pro kuchyň

Profilova fotka
Ahoj všem 🙂, novostavba bude hotová za cca 2 roky a teraz stojím pred dielmou - dať si spraviť rozvody pro kuchyň od developera (paušálny poplatok 15.000 CZK + 1460 CZK za rozvody vody a odpadu + 980 CZK za doplnenie zásuvky bez nutnosti pridania ističe - budem potrebovať cca 10 zásuviek, t.j. malo by to byť cca 26.300 CZK), ALEBO nechať tak a dať si spraviť remeselníkom po dokončení bytu (tu netušim, ako sa hýbu ceny). Ceny porovnať neviem, ako hlavnú výhodu dať si to spraviť od developera vnímam to, že sa mi už potom nebude na byte prášiť (alebo je to fakt bezprašne ak sa použije odsávanie?) a že to možem nechať vyviesť tak, že tam dám aj IKEA linku, ako nevýhodu vnímam to, že ak by bola stena kratšia o viac ako 2,5cm, tak tam už IKEA linku napasujem len s obmedzením (samostatne stojaca chladnička), ak bude stena kratšia o viac ako 4,5cm, tak tam nenapasujem IKEA linku už vobec. Mám zatiaľ len návrh linky od IKEA, t.j. iné rozvody ako na túto konkrétnu linku si v tomto momente dať spraviť neviem.. Čo je prosím výhodnejšie? Všetky rozvody mi budú končiť v rohu, linka bude do L, pričom dlhšia stěna je zo železo-betónu (tam nejde viesť vodu stenou) a kratšia je zo sádrových blokov (voda by sa z kúpelne dala predstenou vyviesť priamo na miesto drezu, ak nedám spraviť developerovi, bude sa musieť viesť popri stěne v kuchyni - tu mi v IKEA povedali, že potom sa tam ich linku už dať nedá - alebo má niekto inú skúsenosť?). Díky za každý názor 🙂.
Odpovědět
Dala bych to udělat developerovi. Ta cena není nijak hrozná, my ( rodiče)teď za to stejné platili 19000,-. Jen si musíte být jistí, že tu kuchyň takto opravdu chcete.2 roky je dlouhá doba.
Odpovědět
Profilova fotka
@norikakaa díky za info - mozem vediet, v ktorom meste byvaju rodicia? (ja praha). Díky
Odpovědět
U nás se jedná o Prahu-východ. 😉
Odpovědět
Profilova fotka
Čurbes z drážkování je i s odsáváním. Pokud je návrh kuchyně finální, tak bych to nechala na nich, cena oproti externímu dodavateli se moc lišit nebude, nemusíte řešit nějaké revize atd, všechno je to od developera pokryté. Kuchyň bych řešila ve chvíli hrubé stavby (kdy se dají řešit i rozvody vody a elektřiny), píšete, že to bude boj o centimetry. U mě chlapcům oproti projektu ujela koupelna tak nějak o 5cm, tím pádem průšvih s kladečským plánem obkladů..
Odpovědět
Nevím, jak Ikea dělá kuchyně, ale pracovní deska široká 60 cm, hloubku korpusu jde zvolit na 50 cm, tím pádem by tam vznikl prostor7,5 cm přesah v předu většinou je 2,5 cm. Je jasné, že řezat do panelu vodu je náročné a stačí to přichytit úchytkami tak jako ve většině panelových domů. Nevím na co tam budete mít 10 zásuvek, později zjistíte, že použijete nad kuchyňskou linkou max 2, nevím jestli ty ostatní máte pro spotřebiče. Dávat na stávající jistič16A 10 zásuvek na který bude možná pripojeno další zařízení, tak se Vám může stát, že ho bude vyhazovat. Je třeba si spočítat příkon jednotlivých spotřebičů, které na to budou zapojeny. Tato práce za 26 tis., tak to bych je poslal někam, ale v Praze to tak asi chodí.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?