Skladba podlahy při pokládání elektrických topných rohoží

19. zář 202040

Zdravím, aktuální téma, o kterém se toho na internetu zas tolik nedočtete, prosím podělte se o přesnou strukturu podlahy za použití elektrických topných rohoží. Podlaháři i elektrikáři říkají trošku něco jiného, už jsme z toho trošku zoufalí. Některé varianty jsou finančně opravdu náročné.

Moc děkuji.

 • @pj_bydlime  musíte popsat stávající stav.
  To je novostavba a budete dělat podlahu mokrou cestou. V tom případě jsou rohože zbytečné vyhazování peněz. Vhodnější je použít kabely
  Je to novostavba a chcete podlahu suchou cestou. V tom případě neporadím a co vím, tak skutečně vychází dost vysoké ceny a alespoň ve vláknu Rd Rýmařov si na to lidi stěžují.
  Je to nějaká rekonstrukce. Pak je to jednoduché obvykle se jen položí rohož a zalije stěrkou.

 • @zubr487 Prosím myslíte vodovodní kabely? Případně jaké?

 • @pj_bydlime  nejprve upřesněte co potřebujete. Ptáte se na elektrické topení. Klasické složení realizované mokrou cestou = izolace, separační folie, na to se přisponkuje kabel, rohož, nebo trubka teplovodní podlahovky. Pak se to zalije betonem nebo anhydritem. V tomto případě je to cenově tak, že nejlevnější jsou teplovodní trubky, pak jednožilové kabely, dvojžilové kabely a nakonec rohože. Pokud chcete elektrické topení, tak bych dával dvojžilové kabely, protože mají nejmenší EMC vyzařování

 • @zubr487  Zdravím, moc děkuji za reakci, ono jde o to, že nám každý říká něco jiného, například až včera nám bylo vysvětleno nejlepší a nejlevnější řešení - topné kabely, jinak jsme byli v přesvědčení, že topné rohože budou to nejlepší.

  Šlo mi o to, že při skladbě podlahy viz foto bychom museli při elektrických topných rohoží dávat samonivelační stěrku minimálně 1-2cm a na to až podkládat vinyl, což vyjde hrozně draho, ale v podlahářství nám ani neřekli, že by byla levnější varianta dát kabely přímo do betonu a pak bychom se samonivelační stěrce zcela vyhnuli.

  Skladba podlahy bude takováto: 7 cm polystyren, elektrické topné kabely, beton 7cm, který by měl být dostatečně vyrovnaný, případně 2-3mm samonivelační stěrky.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Články od našich partnerů
  Konvektory – řešení pro nízkoteplotní zdroje vytápění
  Nástrahy, které musí komín zvládnout!
  Jak na montáž sádrokartonové příčky?
  Archiv článků od partnerů