Špatná dispozice bytu. Poradíte?

Prosím o radu se zařízením bytu. Jedná se mi především o uspořádání obývacího pokoje s kuchyni, který je průchozí. Byt je v novostavbě a teprve se dokončuje, bohužel stavební úpravy už nejsou možné. Kuchyňskou linku bych ráda prodloužila směrem kde je na obrázku jídelní stůl, ale uprostřed linky budou dveře do dalšího pokoje. Máte někdo zkušenost s oddělenou kuchyňskou linkou s dveřmi uprostřed a jak to vypadá? Dekuju za tipy. http://byty-amadet-jesenice.cz/byt/by...
Odpovědět
@piper07 s linkou předělenou dvěřmi zkušenost nemám, ale vypadá to tu jako dobré řešení v rámci dispozice.určitě bych tak volila oddělit zóny v kuchyni, dát vaření plus mytí na jednu stejnou stranu, pak na druhou dát lednici, skříňky. určitě bych i zvažovala posuvné dveře mezi chodbou a obývákem, nepůsobilo by to tak stísněně a nebylo by tolik "předveřováno"
Odpovědět
Profilova fotka
Co udělat kuchynskou linku do L? Pokud by byla linka predelena dvermi, asi bych nedala klasicke kridlove dvere, ale treba soupaci ( ty v pouzdru do zdi by asi nesli)
Odpovědět
psala jsi, že stavební úpravy nejsou možné, ale myslím, že posunout dveře od dětského pokoje co nejvíce ke zdi, aby tam vznikl prostor pro linku II nebo do U s tím, že stůl by mohl být u okna nebo u té zdi, kde je teď zbytek linky. Tato úprava je naprosto minimální a dobrý developer by s ní neměl mít problém. .
Odpovědět
My mysleli kuchyňskou linku v rohu do L a přes dveře lednici s úložným prostorem, akorát nevím jak to bude vypadat. Jinak developer už žádné změny nechce, budou už nahazovat omítky a udělat nám to nehteji, nám se samozřejmě nechce hned bourat do nového. ...
Odpovědět
@piper07 Vypadat to bude asi vcelku normálně, jen asi nebude moc praktické mít dveře do pokoje takhle zatunelované..
Odpovědět
Já mám linku na dva rovné kusy, mezi nimi 100 cm posuvné dveře do obýváku a z jedné strany mám pár decimetrů volno. Moje dispozice vypadá, jako byste postavili do rohu za jídelní stůl lednici a kus linky s volnou pracovní plochou a není to divné. Rozhodně to u hostů nevyvolává žádné dotazy "proč zrovna takhle" :-) Být ve vaší situaci, nepřidávala bych ke stávající kuchyňské lince roh, ale nechala bych šoupnout naznačený vařič tak, aby byl asi 15 cm od kraje pracovní desky, ať vám vznikne větší celistvá pracovní plocha v původní části kuchyně. Na místo za jídelním stolem bych nechala dát lednici a krátkou kuchyňskou skříňku s prázdnou pracovní plochou, nebo i sloup s troubou a mikrovlnkou či potravinovou skříňkou, když se vejde a budete ho chtít. Pro mě je důležité mít plochu mezi dřezem a vařičem, kde pracuji, a pak plochu vedle ledničky kam při vyndavání odkládám vybrané potraviny, nebo celý nákup při uklízení. To má ale každý jinak.
Odpovědět
@lestoc Děkuji za tip. Asi máte pravdu, jen si to nedokážu uplne představit v reálu, na internetu není k vidění moc fotek s kuchyňskou linkou rozdělenou dveřmi, tak jsem ráda za každý nazor😊
Odpovědět
Profilova fotka
Udělala bych linku do L - tak jak je + celou stěnu dětského pokoje. Od okna bych dala vysoké skříně a jejich součástí by byly dveře do pokojíku tak, že zavřené by nebyly poznat. Už jsem to tu někde viděla, jen s průchodem do špajzu, což má sice lepší logiku, ale i tak by to vypadalo dobře :-) Jen bych prohodila ložnici s dětským, aby utajená byla ložnice.
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych to udělal tak, že linku bych dal do L na stranu pokojíku a sedačku bych potom otočil zády k oknu a tam udělal jakoby obývák, tím se ta místnost i pěkně rozdělí, teď mi to příjde takové chaotické, ani obývák, ani kuchyň, ale v reálu, to může vypadat fajn. Ale dveře do dětského bych volil klasické, jak budete vařit, ať nejde cítit nic do pokoje.
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych udělala jednu linku jak je, druhou s vysokými komíny jak je stůl. Stůl (ne kulatý) bych dala pod okno a zrušila ty křesílka, stejně by se tam takhle pletly
Odpovědět
@slabici Křesla chceme taky vypustit a stůl obdélníkový, jen doufám ze ty dveře do pokojíku půjdou vyřešit nějak méně nápadně😊
Odpovědět
Prosím nemate někdo foto kuchyňské linky předělenou dveřmi? Dekujii😊
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Gauč bych otočila o 90 stupňů a přisunula k obvodové zdi, přijde mi to i logičtější, bude se potom dívat na televizní stěnu. Pokud bude stačit jedno křeslo, může být stůl až téměř u okna (určitě obdélníkový) a k uvolněné stěně dětského pokoje bych udělala blok potravinová skříň, úložné prostory a trouba, lednice. Nedělala bych tam pracovní plochu, ale využila jako úložný prostor. Na místě stávající kuchyně bych posunula sporák, aby vznikla velká pracovní plocha. Pak dveře do pokojíku nebudou přerušovat linku, ale oddělovat dvě zóny, což už je v zásadě docela běžné. Jinak se mi dispozice bytu zdá dost hezká, prostorné pokoje, dost úložného prostoru, spousta oken...
Odpovědět
Dobrý den, pokud Vám nevyhovuje dispozice bytu, tak v této fázi doporučuji ještě jednou navštívit developera a ještě jednou požádat o změnu. Pokud bude stále neoblomný, zeptal bych se, kolik by to stálo. Možná to bude jen zanedbatelný náklad, který bez problému uhradíte. Pořád to bude lepší, než když to necháte dodělat s tím, že s tím nejste spokojení. Ve fázi před omítkami by to neměl být absolutně žádný problém. A pokud by to přece jen nešlo, dejte si pozor na to, že zdi nalevo a napravo od dveří nejsou na stejné úrovni. Tzn. že uvažované kuchyňské skříně na druhé straně budou více vystupovat do místnosti. Kuchyňská linka na plánku je cca 2,4 m dlouhá. To bývaly standardní rozměry kuchyňské linky v panelových domech. I s tím se dá vystačit, záleží co člověk potřebuje. Jak moc se u vás doma vaří atd. Udělat linku do rohu na stěně s dětským pokojem je myslím také vhodná varianta. A pokud by se Vám podařilo domluvit posunutí dveří do předsíně, nemělo by to chybu. Jinak byt je to opravdu hezký, spousta světla. S pozdravem, Jiří Vrzal
Odpovědět
@panelreko Dobrý den, bohužel developer již posouvat dveře nechce a my jsme se s tím už asi taky smířili, přece jenom to není tak hrozná vec😊 jinak jsme uvažovali spíše o kuchyňské lince rozdělené dveřmi na straně pokojíku nebo zkusit nechat udělat "vestavěné dveře" na straně do pokojíku, aby byly co nejméně napadne...
Odpovědět
Profilova fotka
@piper07 Tak jsem se schvalne podivala na ten projekt, no a jako docela kroutim hlavou. Misto pro kuchyni a taky mnozstvi oken a prirozeneho svetla jsou vsude dost poddimenzovana, no a ve fotogalerii a vizualizaci interier nenajdem (krome jedny fotky). Bych se mozna zeptala developera, jestli ma nejaky navrhy na reseni kuchyne? Ale ja myslim, ze to nebude tak horky, urcite se tam da dobre zvlast pokud zvolite svetle barvy a nekomplikovany dezen, aby ta linka nepusobila mastodontsky. Jak pisou ostatni, posuvny dvere, no a kdyz tam do jidelniho rohu das treba minilinku v podobe vestavne lednice a vedle toho siroky spodni skrinky a horni skrinky ve vyse ty lednice, plus linka, kam se soupne kavovar nebo kde se da krajet chleba a tak, tak to muze vypadat pekne. Hodne lidi to ma podobne, ale vetsinou ta cast, co je oddelena dverma, neni v jedny rovine se zbytekem kuchyne, ale jakoby do L. Vizualizaci si udelej treba v IKEA planovaci, budes to mit i s rozmery, barvami a tak...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?