Venkovní žaluzie - nabídka od developera

Ahoj, developer nám nabízí možnost nechat si udělat elektriku na venkovní žaluzie. Já pořád nevím jestli to není pro nás drahá investice. Dali bychom to jen na pár oken, určitě ne do celého bytu, na to bychom neměli. Do ložnice a na dvě okna do obývacího pokoje. Celkem 3 okna o šíři 150 cm. Ale nevím, jde nám hlavně o finance. Spouštět je totiž budeme URČITĚ jen v létě - červen - srpen. Nechceme klimatizaci, já jsem s dětmi přes léto hodně na chalupě... v podstatě by to bylo pro manžela. Ale ten i kytky v bytě vydrží leccos a nemít je by mu nevadilo. Momentálně léto přežijeme, zvládáme to. Tak si říkám že by to možná pro nás byla skutečně drahá "sranda". Nemáme žádné prosklené stěny, prostě normální byt, ve kterém je v létě horko. A klimatizaci nechceme. To raději ty žaluzie. Máme okna východ, v novém bytě budeme mít také okna východ i stejné patro, a pak okna jih (ale tam bude hlubší balkon a tak si myslím, že to nebude potřeba a v současnosti nám hodně vyhovují blackoutové zatemňovací závěsy. Přijdou mi super a tak si říkám, že když máme ty superdobře clonící závěsy, proč pořizovat žaluzie... nebo jestli to byt výrazně odizoluje, pouvažovali bychom alespoň o dvou oknech, kam to dát. Druhá věc - developeři to nějak zařizují, že to pak není vidět na fasádě, nemám pravdu ? (žaluzie jsou věc, která se mi esteticky fakt nelíbí, říkám, raději mám ty závěsy). Díky.
Odpovědět
@myfairlady pokud to nabízí, tak bych přípravu určitě udělal. Později už to nikdo neudělá. Peníze to jsou to Vaše, ale zvažte, zda současná úspora se později nezmění na zklamání. Venkovní žaluzie jsou jedna z věcí, které jsme si velmi zamilovali a jsou velmi praktické a rozhodně ne škaredé. Podle mě se naopak k moderním stavbám velice hodí. S tím URČITĚ bych byl opatrný. V reálu se ukáže spousta věcí jinak. Nový byt nebo dům, nové možnosti, nové zvyky. Závěsy a venkovní žaluzie fakt nejde porovnat. Něco jako když bychom začali zde diskutovat, zda je lepší dům ve městě nebo za městem. Každé je naprosto o něčem jiném.
Odpovědět
@myfairlady O jaké drahé srandě se bavíme? A jak jsou vysoká ta okna?
Odpovědět
@myfairlady Tak přípravu si můžete nechat udělat každopádně a pak uvidíte, jak reálně tam budete trávit čas, jak moc vedro vám bude. Určitě to ochladí vnitřek víc než jen závěsy uvnitř.
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud jde jen o rozvedení elektriky řeší se to s ostatními rozvody sítí v bytě. To nijak nesouvisí s vnější fasádou a vzhledem. Dokonce by se dle mého mělo jednat o přípravu kabelového vedení a to narozdíl od třeba motorů drahé není. Pokud se jedná o venkovní žaluzie nebo přípravu na ně je to finančně určitě jinde. Na druhou stranu velká stavba má na takové věci úplně jiné ceny. To co se vám nejspíš nelíbí jsou "kaslíky" nad okny. Pokud nemáte roletové překlady jinak to vyřešit nejde. Ale počítám, že o tom nemluvíte. Jinak pro představu my na naší hromadu oken (dům mám v albu) dáme za žaluzie asi 140 tis. Včetně motorů a montáže. Elektřinu si manžel natahal sám.
Odpovědět
@honzik75 nemáte fotku žaluzií? vím, je jich na internetu plno... ale nějaký autentický záběr, abych si to dokázala představit třeba zevnitř místnosti..
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Venkovní žaluzie mají tu výhodu, že dokážou stínit proti slunci. Teplo totiž zůstane za oknem a neohřívá se sklo a vzduch mezi vnitřním závěsem/žaluzii. Je to celkem drahá sranda. Ale pokud přemýšlíte čistě o stínění (a na pohledy lidí z venku budete mít např. záclony, závěsy apod), tak bych si tu přípravu něchal udělat aspoň na tu jižní stranu. Ta příprava spočítá v přivední napájení a "zazdění" boxů a vodicích lišt. A kdyby jste potřebovali ušetřit co nejvíce, alespoň přiveďte to napájení. Žaluzie se dají kdykoliv později namontovat do boxu na fasádu - není to sice úplně vzhledově ono, ale taky se dá. Na youtube je monoho videí s různými variantami.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?