Změna dispozice v novostabe - prosím o radu

Profilova fotka
Ahoj všem, prosím o radu - plánujem zmenu dispozicie u 2kk bytu v novostavbe (klientske zmeny = byt este nestoji). Aktualny stav je ako na obrazku "Povodny 2kk" (2kk se vstavanou skrini v chodbe a spojena koupelna). Zvazujem alebo len vyclenenie WC samostatne a uprava loznice, pripadne (idealne) zmena dispozice na 3kk - vid 2 varianty. Ktora varianta sa Vam pozdava nejvic? Resp. do ktorej by ste urcite nesli a preco? (Mne se celkem líbí 3kk s obývakem s prístupem na balkon, ale obávam sa tej prechodnej kuchyne a v malej loznici mozna kolize dveri a okna -> rozmery: kuchynska linka (včetně chladničky) je dlha max. 4m, najmenšia izba má 10.1m2, vačšia ložnice 14.6m2 a obývák 24.2m2). Díky za kazdy nazor!
Odpovědět
Ono jde o to, kdo tam bude bydlet. (kolik osob a zda časem přijde dítě nebo vnouče nebo zda potřebujete pracovnu). Pokud bych tento byt kupovala, určitě bych volila verzi 2, tedy 3+kk.
Odpovědět
Profilova fotka
.
Odpovědět
Profilova fotka
@norikakaa : Byt zatím pro 2, časem pro 3 🙂.. Verze 2 mysleno 2. obrázek zleva?
Odpovědět
2 by som isto nedaval to by bolo male na kuchynu a obyvacku. Za mna 1 je fajn mas samostatny zachod a pekny priestor kuchyna plus obyvacka.
Odpovědět
@jozef_kopersky ano. Se samostatným pokojickem. Nebezpečím je malá kuchyňská linka, ale pro mne by ten pokojíček význam měl i za cenu menší kuch. linky. O několik let byste si odložili přestěhování z bytu z důvodu nedostatku dětského pokoje.Spát v obýváku není med, moc mne to nebavilo, když byl syn malý 😀. Roli hraje i lepší prodejní cena bytu, když bude 3+kk(ale to by spíš potvrdil někdo se zkušenostmi s prodeji)
Odpovědět
chýbajú mi tam kóty....rozmery. ale ja osobne, v malom byte mať oddelený WC a kúpelku....zbytočné a zároveň priečka naviac, čo zmenší, výrazne až takmer nepoužiteľne sa zmenší kúpelka. kuch.linka....počítaj so mnou...chladnička, mrazák, trúba, mikrovlnka, sporák či sklokeramika a okolo nej olej (jeden, druhý, tretí - aspoň my to tak máme 🙂), rychlovarná konvica, kavovar, dres s odkapavačom,,,a ešte nemáme žiaden priestor na prípravu jedál.....a linka má 7m. (za predpokladu, že manželka má všetky mixéry, odšťavňovače a ostatné serepetičky odložené v skrinkách. Nikde nevidím žiaden odkladací priestor (vysávač, mop, lyže, kolá, brusle - sklep?)
Odpovědět
Profilova fotka
@kutilgabi : Ahoj, díky za koment! Kóty mám, ale je to pri tejto velkosti necitatelne :/. Byt má 72,5m2 (čistá podlah. plocha 68,5m2 u 2kk) + lodžia 15,2m2... U povodnom 2kk (4. obrazok) má teda obývak 36m2..Chodba má od 12,5 -13.3m2 a budú tam skrine resp. aspon mensie komódy, ale dlhé niekolko metrov - tam moze ist vysavac, mop, brusle a pod.. Na ostatne veci kludne sklep (5,5m2). Kuchyna - no mne to vyslo: chladnicka s mrazakom 60cm, 50cm linka (sem moze ist odkvapkavac), drez 60cm, 120cm pracovna doska (doporucuje sa 90-120), 60cm indukcna doska, 50cm linka (ukladaci priestor pri vareni) = spolu 400cm... Mycka pojde pod polovicu pracovnej dosky, mirkovlnka hore do skriniek, rura pod indukcnu dosku, kanvica dozadu do rohu pracovnej dosky.. Ako mne osobne to pride, ze 4m su OK (sam som vyrastal vo viacclennej domacnosti a linka mala aj s chladnickou tak 320).. Urcite ale suhlasim, ze mat 6 - 8m by bolo komfortnejsie 🙂. Kupelna: dle developera spolu s WC 5,7m2 (s vanou), v pripade verzie 3kk by malo wc 2m2 a kupelna 4,8m2 (t.j. spolu 7m2; bol by tam kut 1x0,9m2. U 2kk s oddelenym WC este o nieco viac -> 2,2m2 a 5,3m2.
Odpovědět
Profilova fotka
@kutilgabi: Len pre predstavu k tym rozmerom: Postel vo vacsej izbe ma 225 x 195cm, linka aj s chladnickou ako som pisal 4m, dlzka WC (cisty vnutorny rozmer t.j. 90x183cm; predstena ktorou idu rozvody ma na boku 10cm a za wc 15cm). U 3kk (obývák s balkonem): Obyvák (24.1m2) -> 531cm na dlzku a 430cm na sirku (v uzsej casti ako je gauc), Vacsia izba (14.6m2): 429cm x 340cm, Malá izba (10.1m2): 397x262 Hala (13.3m2): Min. sirka 134cm, max. sirka 181cm, dlhsia cast 630cm, kratsia 360cm.
Odpovědět
Za mě tedy varianta 1 nebo 2, tj. 2kk s odděleným wc a koupelnou a nebo 3kk, to už záleží na osobní preferenci...2kk pokud budete mít v plánu stěhování do většího časně, až dítě poroste, či budou dvě a 3kk b případě, že ne. 24m2 na kuchyň a obývák určitě stačí, máme v bytě 27,5 a je to krásně dostatečné - a to nám čtvrtinu místnosti zabírá opravdu velkorysá kuchyně.
Odpovědět
Při 72 m2 je silenost mit 2+kk,pokud vite, ze planujete dite. 10,1 m2 bohate staci na detsky pokoj, loznice 12 naprosto take (mame stejne rozmery v novem dome obou mistnosti), obyvak s kuchyni 27m2 je take naprosto ok. Pro mne by byla silenost to nechat jako 2+kk, pokud jste mladí lidé. Veškeré úložné prostory žeňte až ke stropu a budete mít skvělé bydlení. Alespoň mně by to v 3 lidech plně vyhovovalo.
Odpovědět
@jozef_kopersky Jozef, presne tak ako si to počítal a vyššie priblížil je podla mna velmi potrebné. Si proste tie priestory predstaviť, ako niekto tiež písal, zariadiť spotrebičmi. V takom prípade dokážeš mať reálnejšiu predstavu rozmiestnenia,....takže za mňa,,,tvoje odpovede sú ideálne.... a taktiež musím doplniť, že 2kk s rozmerom 72,5m2 je dostatočné, postačujúce,... Tie koty a rozmery som chcel, lebo som predpokladal,,myslel, že 3kk chceš z bytu kt.ma cca 50-55m2.....čo by bolo,....trošku na prd 🙂 ale takto,....nie je čo riešiť. a kt.varianta preferovaná....ja možem mať iné preferencie než ty,.....(napr. mám auto modré a červene....ty ,....), takže to, čo vyhovuje tebe so ženou....ale var. obývák s balkonom je asi vhodnejšia
Odpovědět
Profilova fotka
@norikakaa Díky za názor 🙂 - to bol presne moj prvotny plan, len teraz ked to uz riesim, tak sa v tom zacinam trochu stracat resp. narazat na rozne "technicke problemy".. Trvalo isty cas kym som sa dostal k tymto variantam, hoci stale to nie je ideal.. Mne osobne sa nejvic libi 3kk s obyvakem s balkonem, len ako pisem - mam obavu, ci to tam nebude moc stiesnene okolo tej linky, hlavne u vchodu do izby ako je chladnicka.. a celkovo průchozi kuchyň - premávka okolo linky do malej loznice (v najuzsom bode, tj. medzi stenou a chladnickou je na useku dlhom cca 70cm průchod 103cm ak pocitam 78cm na chladnicku... ak by ju islo dat vstavanu, tak sa asi este nejake cm usetria)... No a tiez sa este obavam, ci nebude pocut v malej loznici zvuky z kuchyne / koupelny... Bola by tam stena z akustickych sadrovych blokov tloušťky 10cm (vraj odolnost 47db, ale ktovie ako sa to sprava ked je hned za tym linka - snad by šlo viesť rozvody mimo stenu)...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kutilgabi nie nie, 55 by som asi ani neuvazoval, tych 72,5 (t.j. v cistom to moze mat z aktualynch 68,5 cca nejak 67 ked tam pridam este 1 priecku a predlzim wc a kupelnu a predsteny) mi pride tak na hrane - stale sa robia aj take byty, panelaky som zazil aj 3+1 na 64m2 ale samozrejme, nie je mojim cielom znicit novostavbu a este zato zaplatit odhadujem dalsich 350-400 tis. :/.. to uz musi naozaj davat zmysel.. Skoda tej velkej chodby, ale to neviem obist koli stupackam.
Odpovědět
@jozef_kopersky Domnívám se, že zvuky tam slyšet bude, ale nebude to nic tragického asi. Více hluku projde dveřmi. Syn má postel hned vedle sprchy a toalety (ale porfix 150 je mezi koupelnou a dětským) a neví o tom.. Také jsme se toho báli. Průchod 103 je v pohodě, my máme mezi poloostrůvkem a lednicí 97cm a je to luxusní. Naprosto dostačující. Dnes má spousta lidí v nových domech chodbu 100 cm a je to v klidu, vy budete mít 103cm průchod. Rodičů byt má 3+kk 64m2, proto mi vaše 72m2 prijde velmi fajn. Na Pinterestu doporucuji si zadat halu a uvidíte, jak pak budete nadseny z velke a prostorne haly, uzasne misto na ulozne prostory. I Ikea má perfektní systémy pro využití hal. (Jejich Pax je k nezaplacení, za málo peněz hoodne muziky. ) Stejné obavy jsme měli při plánování domu(že 97cm průchod u lednice nebude stačit(ve skutečnosti tam nonstop leží nákupní tašky a bedýnka a nepřekáží i tak) , že chodba 120 cm bude úzká(dali jsme tam raději 3 knihovny-byla moc široká, ), že synův pokoj 10,6 bude malinký(syn je nadšený-běžně u něj spí další 2 spolužáci a v pohodě se vejdou, pravidelně tam tráví odpoledne 6-8 dětí) , že obývák s kuchyní 30m2 nebude pro nás 5lidí stačit.(přidali jsme ve skutečnosti další 2 komody a stále je nějaký obrovský), že průchod mezi umyvadlem a zdí k toaletě a do sprchy je jen 80 cm( to byl horor to odsouhlasit-a dnes nevíme proč, je to velmi fajn) Dnes se na těch našich obavách už smějeme, vše nám přijde teď veliké a prostorné... Domnívám se, že i vy budete nakonec příjemně překvapen. Na papíru působí vše hrozně malé-tedy alespoň u našeho domu to tak bylo.
Odpovědět
Profilova fotka
@norikakaa Jj s tými dverami souhlas - tam skúsim dať akustické (videl som aj značky do 43db, stena bude z 10cm sadrovych blokov, akusticka s odolnostou 47db -> moc mi to sice nehovori, ale vraj je bezne spotrebice v kuchyni su tak 40db tak snad ok 🙂)... S tým ostatním ste ma trochu ukludnila - mam teraz presne rovnake pocity 😄 - aj ked mne na WC medzi umyvadlom a stenou zatial ostava len 65cm co sa bojim ze je fakt malo (mohlo by byt aj 75cm, ale to by som musel vymysliet, ako vyriesit predstenu ktorou pojde voda a odpad z umyvatka na WC - na druhu stranu to tahat nemozem :/)...
Odpovědět
nejlepší mi přijde ta varianta s malým dětským pokojíkem. Nedávala bych dětskému pokoji zas takový prostor, ale je důležité, aby tam byl. stačí malý. u kuchyně s obývákem pak budete řešit každý centimetr. Pokud to jde, zmenšila bych možná i vlastní ložnici, chodíte tam jen spát, může být útulná i tak, ale pomýšlejte že v obýváku budou návštěvy, v zimě tam musíte někam postavit vánoční stromeček, atd 🙂
Odpovědět
jinak nám čelo postele navazuje na koupelnu s pračkou a sušičkou, a opravdu nám to nevadí - nejvíc hluku prochází DVEŘMI. příčky máme sádrokarton, jsme novostavba z roku 2000
Odpovědět
Profilova fotka
@myfairlady Díky za tip - bolo mysleno takto (vid príloha; tá stena medzi obývakem a velkou ložnicí by bola samozreme zarovno, len mi to v programe nejako nejde úplne vyrovnať)? Uvazoval som aj nad presne touto variantou, nielen koli vacsiemu obývaku (takto by mal miesto 24.1 -> 26,3m2; loznica by sa zmensila z 14.6 na 12.3m2 - to je este v "norme" pre 2 osoby), ale tiez zlepseniu vstupu do obývaku (neslo by sa tou ulickou cca 60cm dlhou).. Co ma od toho odrádzalo je, ze v loznici to je potom trochu natesno (skrina 60cm, postel by mohla byt max. 170cm siroka -> od skrine k posteli by tak bolo 60cm a od okna len 50cm a to tam bude este radiator).. Stol (130x60cm) by bol uz trosku odveci - v ceste medzi dverami a balkonovymi dverami (uvazujem nad stolom v izbe, lebo ak bude detsky pokojik "plny", tak potom asi bude fajn mat sa kde zavriet v dove home-officovej 🙂).. Ak otocim postel o 90° k stene, tak potom tam uz ta skrina nevojde vobec... Rozsirit loznicu do chodby uz tiez asi nemozem (potrebujem tam v chodbe 180cm koli linke + posuvnym dveram)...
Odpovědět
Profilova fotka
@myfairlady
Odpovědět
@jozef_kopersky s tímhle přesouváním nábytku si pak mužete hrát podle nálady, to už takový rozdíl není. A máte pravdu, home office v ložnici je duležitá věc🙂 mě se u vás ještě nelíbí ta dlouhá chodba do L, ale s tou se asi nic významného neudělá
Odpovědět
Profilova fotka
@myfairlady mně se tá chodba taky moc nelíbí, nepodarilo sa mi ale vymyslet, ako to spraviť inak :/
Odpovědět
@jozef_kopersky já jsem si to otevřela v programu, a taky mi to nešlo. Myslím, že se s tím moc neudělá, pokud by se nechtělo kopat do trubek a přesouvat wc a tak..
Odpovědět
Profilova fotka
@myfairlady Tak to moc díky za snahu 🙂 Ono už aj táto varianta je dost presúvanie a bojím sa čo to bude stáť 😄... Totiz menil som vanu za kout a to este prehodil s WC, upravuju sa aj rozmery wc no a kuchyna sa posuva o 2,6m... inde ju uz koli stoupackam ale nedam (napr. ideal by bolo do rohu obyvaku pod to male okno, ale to by musela voda aj odpad ist koli dveram dookola izby, nehladiac nato, ze okno je vo vyske len 85cm co je na linku asi malo (ja mam 180)).. Este sa celkom desim hluku - jednak v malej izbe, ale aj vacsej loznici, medzi ktorou budu len posuvne dvere (so sklom), cize tam to moc tesnit asi nebude...
Odpovědět
Profilova fotka
Este ma napadlo - oplati sa investice do posuvnych dveri medzi chodbou a obývakem, alebo efekt (zvukovo-izolacny) z nich bude zanedbatelny? Totiz tam sa asi hodia koli svetlu v chodbe presklene dvere, ale tie asi ako posuvne moc izolovat od zvuku nebudu a je otazka, ako to ude izolovat a vypadat ak by boli plne..
Odpovědět
@jozef_kopersky hele, my řešili klientské změny před půl rokem a bylo toho hodně, posunutí několika stěn o dva metry určitě, zvětšení koupelny, přidání sprcháče, jinde dveře, vybourání komory, překlad na posuvné dveře, jinde a jinak zásuvky.... a platili jsme za to nějakých 100 tisíc. V další sekci máme obklady, dlažby a dveře. Myslela jsem, že to bude pohoda, ale změnu obkladů v koupelně na vlastní jsme vzdali ! JEN to by vyšlo snad na 70 tisíc !! A dveře, hrůza. Chci jiné kliky a dveře protihlukové a s poplatkem a novými dveřmi to vychází snad na deste tisíc za jedny dveře, to je dalších 40 tisíc a to už jsme skoro na stovce jen za vlastní obklad a vlastní dveře. Takže ten obklad jsme prostě vzdali.... jako příplatek 900,-/m2 za to že nám dají jiný obklad než svůj a pak ještě platit cenu toho našeho obkladu...fuuha. 😞 Tak se modlím, aby neměli na výběr hnusobarvy 😄 Ale na dveře šetřím a pak tam budou ještě další věci, které sežerou další částku, např. potřebujeme tu montáž sprchového koutu navíc, montáž koupelnových doplňků a jiný otopný žebřík. Na ten už taky šetřím. No bude to lítat...
Odpovědět
@jozef_kopersky my posuvné dveře mít budeme, právě ve vstupu do obýváku. Chceme tím opticky provzdušnit a otevřít prostor, ale hluk neřešíme, protože je u nás vcelku ticho, nemáme tu tři řvoucí děti a televizi skoro ani nepouštíme. Udělali jsme to proto, že už v našem současném bytě dveře do obýváku téměř nikdy nezavíráme. dokonce tu máme plyšovou zarážku na dveře a ty dveře skutečně zavřu jen když se mi třeba spálí jídlo na sporáku. Hlučnost chceme právě vyřešit těmi protihlukovými dveřmi, které budou ve všech ostatních místnostech. Je mi ale jasné, že to klasické dvoje zavřené dveře asi nenahradí, ale jak říkám, hluk z obýváku nemáme. Protihlukové dveře si chci pořídit kvůli pračce v koupelně, tenhle zvuk mi fakt dost vadí. Navíc máme i sušičku a sušička dobře suší jen v případě, kdy koupelna "větrá" a dveře jsou dokořán, opravdu se pak doba sušení zkrátí i o desítky minut. Takže to chci řešit tak, aby v koupelně stačilo dveře jen trochu přivřít a v ložnici se zavřít a dveře byly protihlukové a nebyl to takový opruz 🙂 V současnosti máme dveře obyčejné. Nejlepší je sice zavřít i ložnicové i koupelnové, ale jak říkám, v zavřené koupelně to nedělá dobře sušičce.
Odpovědět
jinak ale sama nevím, jestli jsou protihlukové dveře k něčemu nevo bude ten efekt naprd, bohužel. Řešila jsem to dlouho a nakonec se rozhodla, že jo, protože každý decibel je dobrý a radši vyhodím pár tisícovek za něco co bude mít malý efekt, než se na to vykašlat rovnou a nemít nic. Ani to malé zlepšení 🙂 Spíš bych být vámi zkusila zatím vypozorovat, jak často v obýváku potřebujete mít zavřené dveře a kvůli čemu. Třeba zjistíte, že tam taky dveře moc nepotřebujete. Anebo naopak, že jo, že televize a rádio či návštěvy jedou....u nás ne, mě štvala ta pračka a budila mě brzy ráno, hádali jsme se kdo ji kdy pustí, a protože jsem na RD, tak mě to ruší at je to zapnuté kdykoli. A to zas třeba vám vůbec vadit nemusí. Sledujte 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@myfairlady Urcite souhlas - taky si myslim, ze kazdy decibel "dolu" je len pro dobro 🙂.. Tusim som aj kdesi cital, ze ono znizenie z 50 na 25 dB nie je znizenie na polovicu, ale viac -> viď " I v tomto prípade sa dá jeho veľkosť vyjadriť jednoduchšie v dB (pozri tabuľku): 100 dB hluk je 10-krát silnejší než 90 dB hluk a 100-krát silnejší než 80 dB hluk.". Takže za mňa určite 😄..
Odpovědět
Profilova fotka
@myfairlady To mi príde nejak málo 100k za tie zmeny 😄 - mozem vediet ktore mesto? Ja to riesim v Prahe a tam len zato ze mozem robit tuto zmenu platim cca 21 TCZK a nasledne cena materialu, prace, projektant, rozne posudky..a samozrejme, ak sa posunie aj priecka, tak aj vzduchotechnika, elektrika, topeni, zasuvky... nabaluje sa to a ked som si ratal z ich cenniku kde to maju pekne po polozkach pocitane, tak mi to vychadza 350 - 450 vpohode -> spravit z toho 3kk... Pytal som sa kedysi davnejsie este u jedneho projektu, co by stalo oddelit od kupelne WC a odpoved bola cca 170-180 tisic 😄.. Ja teda riesim hlavne dispoziciu, elektriku, vzduchotechniku a celkovo rozvody - to je nieco, co sam menit nechem, lebo burat = platit 2 krat aj za obklady, podlahy, stropy, material... Naopak, obklady a podlahy idem 100% standard - mozno to nebude ideal, ale je to sposob ako (pre mna) co najmenej bolestivo stiahnut trochu cenu - lebo az sa casom znicia, vymenim pripadne aj sam, bez burania... a celkovo myslim si (a dufam), ze aj ten standard je stale lepsie ako to, co ma clovek neraz v tom starom byte kde byva 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?