Dilatační profil v dlažbě. Máte?

Profilova fotka
Dobry den, chtela jsem se zeptat..mate nekdo dilatacni profil v dlazbe? Budeme pokladat plochu 12,3x 7 metru keramickou dlazbou o velikosti 45,5x 99 cm. Myslite, ze je to za potrebi? =-) Predem dekuji. :-)
Odpovědět
Máte po tím podlahový topení? Tam by to asi bylo na zvážení, ale to by vám musel poradit nějaký odborník. Ten prostor je fakt dost velký, co to je? Je to jedna místnost nebo více? My máme dilatační spáry vždycky na přechodu mezi dvěma místnostma. Jen pro upřesnění, jde ti o to zda vůbec dělat dilatační spáry nebo chceš vědět zda tam dávat nějaké speciální profily?
Odpovědět
No, odbornik bude urcite radit aby sa tam dilatacia spravila. U nas je dlazba na ploche 11x9 a odbornik, nas stavebny dozor, hovoril, ze urcite sa musia spravit dva dilatacne pruhy, inak bude dlazba praskat hned po prvom zakureni v podlahovke. No napriek varovaniu som sa rozhodol po svojom. Snazili sme sa to nejak riesit a skusali a kreslili sme, ze ako by tam tie dilatacne pruhy vyzerali na tej dlazbe a vobec sa nam to nepacilo. Tak sme tam nedali ziadnu dilataciu a dokonca ani spary medzi dlazdicami. Cely priestor je dlazba ukladana bezsparovo a bez dilatacie. Teda dilatacia je len po okrajoch miestnosti, pri stenach... Prveho kurenia som sa velmi obaval a zacal mysliet na slova odbornika, ze to popraska. No nic sa neudialo... Kurili sme celu zimu 2009/10 a uz sem tam zakurime aj teraz a nic nepraska. Uz som to preberal s tym odbornikom, ten povedal ze ked to nepopraskalo hned na zaciatku, tak uz to nepopraska. Potom sa nad tym zamyslal a povedal, ze pomohlo tomu aj to, ze sa v podlahovke kurilo uz predtym ako sa kladla dlazba a betony si uz sadli a taktiez bolo pouzite kvalitne flexibilne lepidlo na dlazbu. Takze asi tak u nas... No neberte to ako samozrejmost, ze to tak bude aj inde... :-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?