Jak prilepit nerezove pasky?

Mam obklad jako na obrazku https://pin.it/55ndqJ7 nechal jsem si mezeru na tu nerezovou listu + 2x2mm na sparovacku a ted resim jak ji prilepit bez toho aniz bych zakydal spary od lepidla. Je na to nejaka finta? Problem je v tom, ze kachle je tlusta 10mm+ nejake lepidlo a ta lista je U profil s bocnimi stenami jen 6mm. Jedine co mne napada je du toho ucka nakydat kopec lepidla a doufat ze se ho moc navytlaci do spary, ale to mi prijde jako dost zdlouhava piplacka s nejistym vysledkem, tak bych se chtel zeptat jak to delalji profici, kterym musi prace odsypat.
Odpovědět
@martink22 profíci si koupí lištu stejně vysokou, jako mají obklad. Jinak si myslím, že finta je v tom, že si nenecháváš mezeru, ale pokračuješ normálně obklad-lišta-obklad. My jsme ale měli jinou lištu-ona měla plošku, která se zasunula pod obklad a tím pádem ti tam krásně držela... V tvém případě bych vzala zdobící pytlík na dort (nebo něco podobného, třeba nějakou vytlačovací pistol) a tím tam to lepidlo nanesla.
Odpovědět
6 mm lišta na 10 mm dlažbu? To budete mít viditelnou hranu dlažby? Nebo 4-6 mm spárovačky? Jinak co se týče zakydání spár lepidlem. Pro mne je u obkladů a dlažby utopie, aby se něco někde nazamazalo nebo nekydlo. Profíci to nejspíš zvládnou, mají to v ruce, my poučení laici se musíme spokojit s tím, že na tom tak dobře nejsme. Po nalepení obkladů jsem vždy danou nalepenou část stěny ještě před zaschnutím lepidla otřel vlhkou hadrou, na povrchu se udělá max jemný lepidlový film, který jde na sucho setřít hadrem po dokončení práce a ze spár lepidlo vytáhl plastovým kolíčkem ještě za mokra. P. S.: Na zaschlé cementové skvrny je buď odstraňovač, ale já nedám dopustit na drátěnku na nerez. Vyzkoušeno na více obkladech i dlažbě, neškrábe povrch, jde s ní pěkně lepidlo odstranit.
Odpovědět
To neni ukoncovaci lista, ale takovy nerezovy pasek mezi obklady. Podivej se na tu fotku v uvodnim prispevku. Baba v Siku tvrdila ze se jine (10mm hluboke) nedelaji. Podle mne se tady ta lista dava proto, ze prechod mezi tou plastickou a rovnou dlazbou by po zasparovani vypadal blbe (jsou tam vlnky cca 2-3mm), takhle se to rozbije tou nerezovou listou. Jedna se o tohle https://www.siko.cz/lista-dekoracni-h... Postup vynechani skviry pro pasek jsem zvolil proto, ze to tak u stejne dlazby delal tento typek, ktery narozdil ode mne vypada ze vi co dela 🙂 https://youtu.be/kGdak1CK2fI?t=721 (prejedte si na 12:00 minutu, engin tohoto fora prilis horlive prevadi linky na vlozene video, ale neumi ho spustit v danem case) Nekde v jine casti videa tam ma nastrkane takove distancni valecky. Proc to tak delal netusim, ale davat tam krizek, ne nej to pomerne vaklave Ucko, pak dalsi krizek a na to kachli mi prislo jako sroubovat zarovku ze tri zidli postavenych na sobe. Dneska jsem se do toho pustil, zkousel jsem vic metod, ale nejrychlejsi strategie mi prisla celou tu 14mm skviru vyplnit lepidlem, trochu ho rohem spachtle vyskrabnout a do toho jsem placnul to Ucko namazane lepidlem. A nasledne jsem prebytecne lepidlo ze spar pro sparovacku vyskrabal. Na nic lepsiho jsem zatim neprisel.
Odpovědět
edit: martink22 a mj129 jsem jedna osoba, jednu registraci mam ulozenou v mobilu, a druhou ma pritelkyne v PC 🙂 Tak aby nebyl zmatek.
Odpovědět
OK, to jsme se nepochopili. Tak bych to asi dělal stejně, vyplnit lepidlem, křížkama vymezit dole a nahoře, zatlačit nějakým trámkem, ať to mám po celé délce zarovnáno s plochou dlažby. Po jemném zavadnutí vypiplat lepidlo ven ze spár a očistit.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?