Jakou cenu obkladače respektujete?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojte Doba na stavění je špatná, málo kvalitních lidí, na materiál se čeká, ceny se šplhají nahoru, … Jaká je Vaše zkušenost a hlavně jakou cenu obkladače respektujete??? Poptával jsem položení dlažby (31x62) na plochu 40m2 - venkovní terasa. Už druhý obkladač mi řekl jen za práci 550Kč/m2 + další peníze za případné vyrovnání a penetraci. Říct si za práci, která může podle mě trvat cca.3dny - 22.000Kč je nad mé chápání Jsem obyčejný člověk, pracuji na směny, neflákám se, ale tohle mi přijde už hodně přetažené za vlasy. Manželka inženýrka a když jsem jí řekl na kolik si nacenili práci, má otevřenou pusu do teď (to ticho je k nezaplacení :-) )
Odpovědět
@dita_a_ivan taky jsme měli frajera...sice v montérkách ale příjezd vždy o hodinu až hodinu a půl později než bylo domluveno. Někdy po dvou hodinách čekání na stavbě zvedl telefon, že dnes mu to nevyjde. Všechno znal, žádný problém..přitom nám zmršil sprcháč (odtok do stěny geberit a vyspádování sprcháče)... když se hlídal tak obklad byl fakt dobrý, i kamenický rohy pěkný ale jeho kolega už na tom byl o dost hůř..po něm se to předělávalo. Jinak přístup hrozný, arogantní, bohužel termíny už tehdy na objednání obložení půl roku a více tak to řešíme s někým jiným.
Odpovědět
Jak to tak vidím, asi začnu obkládat :D
Odpovědět
@davex prý to začali dělat i holky tak s i asi udělám rekvalifikaci a občas si udělam brigádu 😃
Odpovědět
@alisek Ono jde spíše o důvěru a odvahu se do toho pustit. Já jsem to ukázal dceři a velkou část si pak obkládala sama.
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 Ono hodně pomůže, když vám to má kdo ukázat.
Odpovědět
@jakuda Samozřejmě, ale v dnešní době určitě najdete videa jak na to.
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 Já třeba sám za sebe nemám problém s položením obkladů, lepidlo křížky, vodováha a jde to. Z čeho mám respekt je řezání různých rohů, výkusů na trubky a podobně. Ono dneska ta dlažba nebo obklady často stojí poměrně dost a zničit pár kusů nemusí vyjít levně. Když k tomu započítám kupování nářadí, které vidím na videu, protože sám nevím, jestli to co mám doma na to půjde použít nebo ne, je to už na pováženou jestli do toho jít nebo ne. Já bych oceníl službu nějakého obkladače, který by mě první hodinku zaškolil, já mu zaplatil tu hodinovou sazbu a zbytek si udělal sám. Podobně je to i s ostatními řemesly. Ale do toho nikdo jít nechce.
Odpovědět
@jakuda Moc nářadí nepotřebujete. Nejdražší je řezačka cca 1000 až 2000Kč. Normálníní flexu má každý stavebník a k tomu dokoupit diamantový kotouč. To stačí na všechny okrajové výkusy. Hodí se vyštipovací kleště, ale stačí i sikovky. Vnitřní díry vykružovacím vrtákem, ale stačí flexou vybrousit důlek, vidiákem bez příklepu obvrtat a nakonec vyštípat. Zbytek nářadí jsou drobnosti, nebo to má každý stavebník (vodováha). Nejdůležitější je důkladné rozměření tak, aby nebylo nutné řezat úzké řezy a minimaqlizovat vrtání vnitřních otvorů. S tím obkladačem se Vám to klidně může vyplnit. Já jsem ho hned první den vyhodil, dokud šly obklady strhat.
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 no zalezi jake obklady delas. Kdyz jsem obkladal jednu koupelnu tak to byla slinura dlazba ktera nesla normalne stipat a vse se muselo rezat na pile. Koupil jsem si obycejnou pilu od Rubi, stala 5tis. Je dobra na mensi formaty ale s velkymi se s ni dela blbe a presnost ji moc nerika. Novy kotouc (jeden odesel pri rezani cca 80m2 kamennych obkladu z kremence) pak stal 2tisice. Obycejne diamantaky ze stavebnin staly za prd a stipaly to. Na vrtani der - bezne vidiaky nefungovaly takze vrtak pro mokre vrtani bosch za cca 800 jeden, korunka na vetsi prumer mezi 1500-3000 podle velikosti. Korunky pro rezani za.sucha jeste vice. Zkousel jsem i diamantove korunkove vrtaky z ciny z aliexpresu a ebaye, ale taky to s nima moc neslo. Kdyz jsem delel mramorove velkoformstove obklady tak jsem si tu pilu radeji pujcil - uz slusna presna pila Montolit s delkou 100cm zacina na 66tisicich a k tomu kotouce po cca 3-5tis za kus. To je jen pro predstavu ze i naradi obkladace nemusi byt levna zalezitost. Hlavne na velke formaty nebo specialni materialy. Pokud jde o obyceune materialy tak se to da opravdu sprasit i jen klestema a flexou, to je pravda.
Odpovědět
Profilova fotka
a co na to cech popelářů a hajzlbáb 8-( důležití jak hovno na palici :-S chápu, že existuje např. cech kamnářů, kteří mimojiné také pracují s kachlema, ale cech obkladačů...??? směšné...
Odpovědět
@jumpmans Nebál bych se říct, že už teď máš víc zkušeností, než 90% těch, co se na trhu vydávají za obkladače.
Odpovědět
@alfonss 380,- /m2 se sparovanim, soklem, silikonem. Velkoformátová dlažba 450,- /m2 a výše čím větší je dlažba.
Odpovědět
Článek se načítá
@davex není to jen o penězích, je to taky pěkná dřina
Odpovědět
@zubr487 řezačka za 2 tis. tak to pak taky tak vypadá :-.
Odpovědět
@tomas80 u obkládání se taky musí přemýšlet, co a jak založit aby to pasovalo....obkladačinu dělám nějakých 35 let a některé "obkladače" bych taky vyhnal.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@milan1965 Milane chtěl bych to někdy zažít, dělat koupelnu na křížky a jen tak třeba přidat někde lepidlo,v dnešní době při té kvalitě obkladů kdy 2 mm není nic zvláštního....
Odpovědět
@zubr487 pořádný řemeslník to neošulí...
Odpovědět
@vladislav18 Jenže jak poznáte pořádného řemeslníka ? Stavěl jsem několik domů a zrovna na obkladače jsem měl vždy smůlu. Poslední tři koupelny jsem radši dělal sám. Záleží samozřejmě na typu, kvalitě a velikosti dlažby nebo obkladů. Kvalitnější rektifikované obklady nebo dlažba dejme tomu do velikosti 60x60cm se obkládá a řeže celkem v pohodě. Je samozřejmě nezbytné důkladně si rozměřit a rozmyslet kladení. V každém případě jsem používal nějakou robustnější řezačku (ložiskovou). Na rozdíl od práce "profesionála" ve vedlejším vlákně jsem neměl odštípané řezy
Odpovědět
Profilova fotka
příště si dám dřevo i do sprcháče, abych se těm diletantům vyhnul.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
@josef1 zlatokopectvi ?? A kolik mate vy na hodinu?? 150- 200?? Děla té na směny.. takže jste na smlouvu a mate výplatu... takže firma si za vás účtuje něco víc (logicky musíte mít větší cenu než dostanete) To máme 200kc k tomu soc a zdráv. co za vás platí státu k tomu 2 měsíce v roce mate dovolenou a svátky kdy nehnete ani malickem a peníze vám běží. Nemáte určitě ani přidanou hodnotu jako záruku na vami odvedenou práci. Predpokladam ze nářadí nebo stroj který v práci ovladate jste nekupoval ze svého.. tak i tak za každou hodinu vaši práce si vaše firma vyučuje víc než 650-750kč to máme cca 6.000 den 18.000 za ty tři dny které jste zminil.. 😉 otevřete oči.. jste v podstatě stejně drahý , je tenká linie mezi pomluvou a závisti. Ale věřte, ani jedno není na místě.
Odpovědět
Profilova fotka
@frantisek_franta Diskuze je rok stará takže pán už má nejspíš obloženo. Ale souhlasím. Každý si koupí pozemek za nehorázné peníze, architekta, drahé vybavení a pak by si tak představovali, aby jim to zedník obložil za hezký úsměv, přitom je to práce, kterou by většina z nich opravdu nechtěla dělat ( vím o čem mluvím, táta je poctivý zedník) A pak tady vznikají další diskuze, že tady Pepík, co jim to šel dělat za těch pár šupů to udělal na h*vno a co s tím teď a potřebují někoho na opravu. Lidi jsou v tomhle nepoučitelní.. 🤨
Odpovědět
@barter Normálnímu člověku, který celý měsíc dře ve fabrice nebo Kauflandu za pár šušní přijde hold blbé zaplatit obkladači 20 tis za 4 dny práce, což je mnohdy víc než jejich plat za měsíc. Podle mě to je úplně normální. Hold řemeslo je placeno tak, jak je placeno a lidi, co to dělají to ví a nehledí na to, že lidé, co to platí, nevydělávají tolik. Navíc cca 30-40% potenciálního platu jde státu. Neznám jediného poctivého zedníka, který by vše fakdturoval a poctivě odváděl daně. A to brečení, že musí platit sociální nebo zdravotní pojištění, to si jako normální člověk naplatí? Ne, dělá to za něho zaměstnavatel, ale z jeho platu. Peníze jsou hold silný nástroj a když jich máš dost, chceš víc a víc. Takže kluci, kterým se dříve smáli ostatní, že chodí na učňák, kde, bohužel je to pravda, chodili lidé trošku méně bystří, se teď smějí ostatním 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@davex Samozřejmě tady neobhajuji tuhle konkrétní částku, kterou psal zakladatel diskuze. Hold jako v každém řemeslu je potřeba dobře hledat. Kolik se vydělává ve fabrice dobře vím a jsem ráda, že v rodině máme samé řemeslníky, ať už hobby nebo profi takže tohle nemusím řešit, ale taková výhra to opravdu není. Nevím jak ti co je znáte, ale tady se i z řemesla žije bohužel z ruky do huby..
Odpovědět
Profilova fotka
@barter Jenom perlička - nabídková cena pro mě byla 1800Kč/m2 za práci bez materiálu. Sice jsem výsledky viděl a byly supr, ale cena byla pro mě tak mimo, že jsem se rozhodl obložit těch 80m2 sám.
Odpovědět
@frantisek_franta Psal jsem chybně o ceně za hodinu, ale jak je uvedeno v původním komentáři, řeč je o ceně za m2, tak jak si účtují obkladači. Před rokem a půl to asi byla běžná taxa za ideálních podmínek. Tedy při rovném, dobře připraveném a nečlenitém podkladu s prvotřídními obkladačkami, jejichž položení a vyspárování nezabere šikovnému člověku 1m2 více než 15-20 minut, méně šikovnému půl hodiny. Plus pár minut na režiji jako míchání, přenášení materiálu apod. To mi přijde i na tehdejší poměry jako velmi dobrý výdělek. Dnes už zase bude cena jiná. Ale jak píšu, kdyby aspoň za ty peníze byla odvedena perfektní práce, dalo by se to tolerovat. Ovšem když vidím jaká práce často zůstává po živnostenských lemrách, které k řemeslu nemají absolutně žádný vztah a jediné co je zajímá, je rychle to mít z krku a vyinkasovat peníze. Přitom jim ani nepřijde normální automaticky vystavovat doklad. I když i s dokladem je vymáhání reklamace běh na dlouhou trať s nejistým koncem. Děkuji za starostlivost, ale oči mám už dávno otevřené. Co je jen trochu v mých silách, dělám si sám a na živnostníka se v očekávání problémů a puštění žilou obracím jen v krajních případech. I to obložení 80m2 jsem si udělal sám. S velmi dobrým výsledkem(na to jak nevalně jiný živnostník udělal omítky), podle svých představ a za zlomek ceny. Ono to není jen kvůli nákladům za jejich práci jako takovou. Ti lidé jsou drazí i pro svou omezenou inteligenci, která jim neumožňuje racionálně organizovat proces provádění prací. Neumí si pořádně propočítat materiál, pak toho čtvrtina zbyde nebo zase chybí, pokud se jim vůbec podaří objednat to, co zákazník chce. Neefektivní nakládání s materiálem, zbytečné ježdění do stavebnin nebo na firmu protože to zapomněli, tohle vzali špatně, tamto musí přeměřit apod. Zkrátka a dobře, zkušenosti s živnostníky ve mně vyvolaly averzi a předsudky vůči nim. Nevzniklo to jen tak z ničeho, ani z mého chorobného lakomství a puntičkářství. Buďte tak dobrý a dopřejte mi právo na můj postoj k živnostníkům.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
@alfonss šéfe existuje oficiální ceník všech prácí ohledně stavařiny a znám obkladače který si bere i 750kč/m2
Odpovědět
Profilova fotka
@alfonss oficiální ceník pro rok 2021 😂😂👷🏻🖕🏻
Odpovědět
@tomas_stulajter na webu může být třeba 0,5Kč za metr. A není to oficiální ceník ale ceník dného zprostředkovatelského webu s cenami o 25% jinde než je realita. A ani rozpočtové programy nejsou přesnými ceníky. Stavařina je zakázková a ne tovární výroba. múžeš mít obkladače za 350 kč za metr a jede k tobe 2 km. a ten samý jinu zakázku kam pojede 80 km bude účtovat 1200 kč za metr. nebo za každy úkon + dopravné. a
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?