Koupelna + wc

Profilova fotka
Dobrý den, potřebuji poradit kolik je přijatelná cena za pokládku dlažby a obkladů ? Máme od firmy návrh : 51 m2, materiál dlažba+ obklad 300,-kč/m2 = 42 000,- To vychází na cca 500kč/m2 bez materiálu. Co myslíte ? Děkuji Helena
Odpovědět
Jo, ono se to tak nějak v této ceně pohybuje. Posílám Vám odkaz na ceník řemesel. Ještě, že si tyto věci dokážu udělat sám, ty ceny řemeslníků jsou někdy horentní a někdy je výsledek žalostný. Doporučuji řádně kontrolovat, neplatit nic předem. Zkusit zjistit recenze na firmu či obkladače. https://www.cenikyremesel.cz/ceniky/o...
Odpovědět
@helenahelena9 S kamarádem jsme obložili naši koupelnu za 3 soboty a to jsme nepracovali víc jak 8 hodin + jedno odpoledne dlažba. Sám jsem si to potom vyspároval a kamarád mi udělal silikony. Za necelou hodinku byl hotový. Plochu jsem měl 44m2. Já mu jen pomáhal řezat, podmazávat obklady (větší formát), záchod jsem si potom obložil sám. Každý si to musí zhodnotit sám, podle mě to je docela dost. Tedy, jestli to je opravdu jen za položení a nemusí vyrovnávat zdi, nivelovat podlahu apod.
Odpovědět
Tak u mě s troškou známosti za 330 Kč/m + spárování a vycházelo jim 450 Kč/h. Nemáte v tom materiálu ještě něco - např. lepidlo, rohové lišty, spárovačku, hydroizolaci? Což by pak mohlo vycházet na 400 Kč nebo i méně a to si myslím, že dnes levněji už budete shánět špatně.
Odpovědět
Profilova fotka
Je to v novostavbě, příčky ze sadrokartonu. Obklady a dlažbu máme koupené svoje, tak to v tom nejspíš bude i spárovačka apod. Ještě se ujistím. Tak to nejspíš nebude nějak extra přestřelená cena nejspíš. @davex a měl jste s tím hodně zkušeností než jste to začali dělat sami ?
Odpovědět
@helenahelena9 Já makám jako strojní inženýr v kanclu, ale vyrůstal jsem na vesnici, hodně času jsem trávil v dílně s dědou a na brigády jsem chodil právě s tím kamarádem k obkladačům, takže jsem toho hodně okoukal. On mi to potom připomenul na té koupelně a já si to potom udělal sám. Ono, ve výsledku na tom nic není a stačí být jen šikovný a vědět jak na to. Nechci nijak hanit zedníky, či obkladače apod. ale podle mě ty řemesla zvládne každý, který nemá vyloženě v rukách nas*áno. Mít čas, postavím si sám klidně celý dům. Ale v mém případě zvítězila rodina a čas strávený s nimi nad penězi.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?