Špatně odvedené obkladačské práce nebo to spárovačka záchrání?

Dobrý den, jsem trochu zoufalá, tak si jdu pro radu - obkladač nám tvrdí,že do sprchového koutu stačí pouze jedna vrstva hydroizolace, za umyvadla a ani kolem vany nám jí nedal (tvrdil manželovi, že jí tam nikomu nedával) a bohužel si to udělal po svém I presto, že to po něm manžel požadoval. Další věcí je, že spousta již přilepených dlaždic má oštípané rohy (kontrolovali jsme při přebírce od dodavatele a byly v poářdku) - může to spárovačka zachránit? A jako poslední věc, nelíbí se nám příprava kolem spínačů - dlaždice jsou prasklé a spínače tyto praskliny určitě nepřekrejí. Nejsem si jistá, zda to příliš neřešíme a proto bych ráda znala názor lidí, kteří mají již zkušenosti a nebo jsou popřípadě z oboru. Moc děkuji za názory. Hezký den.
Odpovědět
Nechápu, že se bojíte chtít po obkladači, aby odvedl kvalitní práci. Platíte to ze svých peněz. Pokud Vám v restauraci donesou krvavý steak namísto středně propečeného, tak ho také sníte? Hydroizolaci bych požadoval udělat tak, jak to požaduje projekt, výrobce nebo Vy. Prasklé obklady určitě vyměnit. Ty rohy spárovačka nejspíše trochu schová, pakliže bude v podobné barvě jako obklady. Osobně bych požadoval uvést vše do pořádku na náklady řemeslníka. A spáry máte rovnoměrné? Přijdou mi různě široké, ale nejspíš to je fotkami.
Odpovědět
No tak tohle fakt řešte. Praskliny žádná spárovačka ani zásuvky nezakryjí. Jestli to dělala firma, tak reklamovat a nechat předělat, nic neplatit. Hlavně ale nechat to předělat od někoho jiného a vyhnat toto prase "řemeslníka" bičem z baráku.....
Odpovědět
No, taky pěkná prasárna. Jednoznačně přeďelat.
Odpovědět
Moc děkuji za názory. Nebojíme se, po někom něco chtít. Manžel mu řekl, že hydroizolaci chce dvojitou, ale bohužel nestal nad nim s bičem, protože pracuje. Spáry bohužel rovnoměrné také nejsou. Pan byl na doporučení od známého, že s ním byl velice spokojen. Narovinu jsem potřebovala slyšet od 3. Strany, že to není v pořádku. A že se to dá udělat lépe.
Odpovědět
Profilova fotka
@petranach to snad ne? Kdyby to bylo v roce 1975, tak by to možná i šlo... Neskutečná prasárna!
Odpovědět
To je teda desna prasecina, toto bych neprevzala. Urcite ho to nechte predelat na jeho naklady.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
....tak z takove prace bych osobne brecela😭to je fakt "prasarna" bych chtela videt tu koupelnu toho znameho,co ho doporucil👿👿
Odpovědět
Mě zaráží, čeho jsou v dnešní době řemeslníci schopní. Ten obklad je těžká prasárna. Hydroizolace stačí jedna vrstva, ale musí být precizně provedená - o čemž bych u tohoto člověka pochyboval. Ve sprcháči by měla být i na stěně. u umyvadla být nemusí. Na podlaze by měla být všude.
Odpovědět
To bych ho nakopal do prdele a raději to dokončil sám. Hůř by to určitě nevypadalo, než od tohoto profika :-)
Odpovědět
..velebnosti, jdu blejt :-x
Odpovědět
Profilova fotka
tak ten by letěl, jak namydlenej blesk mi tohle udělat...tohle rozhodně neplaťte ! 8-( určitě neřešíte kraviny,ale zásadní věci,který už tam zůstanou...mě taky borec při obkládání udělal jinak barevnou kombinaci než byl návrh,prý se mu to takhle líbilo víc :-D =-) ,tak jsem řekla,že on tu bydlet nebude a musel to předělat podle plánku a nedebatoval semnou. Vubec se s ním nemazlete, jsou to vaše peníze...
Odpovědět
Článek se načítá
Na těch fotkách to opravdu moc hezky nevypadá. Ty odlomené rohy na první vidět budou a za pár let, až se do toho lomu usadí špína to bude ještě výraznější. Pokud máte rezervu, chtějte aby to zkusil vyměnit. Je ale otázka, jestli ještě je materiál. (Jinou šarži téhož bych raději nekupoval.) Ty odštípané kousky u spár bude zamaskovat snazší. A u těch vypínačů je to otázka, zkusit přiměřit a možná se to skryje, možná je to moc. Ale pokud už chcete kritizovat práci, mám dojem, že ani elektrikář to úplně nevychytal. Ty krabice se mi zdají dost utopené (a snad i nějaké okousané??) a montáž vypínačů to určitě taky neusnadní. Osobně bych se rozhodl podle celkového dojmu. Vše v rovině, rovné spáry, rohy navazují, vše jinak ladí. Pokud vejdete dovnitř nebo někdo cizí a má z toho celkově dobrý dojem, tak bych chtěl třeba slevu nebo jinou kompenzaci, ale na výměně netrval. V opačném případě to chtít předělat, ale to z těch fotek nikdo neposoudí.
Odpovědět
těžká prasárna,ať zaplatí znehodnocený materiál a sehnal bych jinýho...
Odpovědět
Dodatecne foto ze stejne koupelny, detail parapetu a okolo okna vzhuru. Spoje list s odskokem, leva svisla lista je do oblouku, nektere dlazdice jsou vystouple, spara k liste je ruzna. Posledni foto je odskok u dveri. Obkladac udelal okolo 26m2 po stenach (vcetne list a okna, rychlo-hydroizolace kouta) - a to za 2dny. Bohuzel to odpovida te kvalite. Elektro krabicky usazoval elektrikar pred omitkami, vystouple byly 10mm. Elektrikar byl spolehlivy a maximalne precizni. Dalsi takovy byl zednik, klempir, topenari a pokryvaci. Tragedie byli sadrokartonari a nyni obkladac - "velky spatny" se deje letos. Dekujeme za zaslane nazory a dame info jak se to vyresilo.
Odpovědět
no tvl, tak to je hustá prasárna :-o 8-(
Odpovědět
Nějaké detaily trochu nechápu. Například to okno, nevím, proč to nedodělal na celý obklad a trochu to nevymáznul, aby se vyhnul těm malinkým dořezkům. Obklad nemusel být pod rámem okna. Nevznikl by tam takový hnusný detail, odřezané hrany, nesedící lišty. Ale to musí vědět on a nejdříve si to prostě rozměřit. Některé obklady můžou vystupovat, když obkladač kopíruje zeď. To se prostě stane, protože je nepoddajný. Někdy se hold musí ustoupit na jedné straně, aby seděla druhá. To se stalo i u mých sádrových omítek, které byly od pohledu krásně rovné. Velikost spár záleží na obkladech a rektifikaci. Schválně si zkuste rozdílné obklady proměřit, zdali jsou naprosto stejné. U kombinace levnějších obkladů to tak být nemusí. Ve sprše opravdu hydroizolaci na podlaze ve dvou vrstvách. Ideálně přes sebe natírat do kříže. Na stěně ve sprše stačí jedna vrstva. Pozor na rožky, dát pásku, stejně tak u podlahového žlabu. Na podlaze v celé koupelně být nemusí, ale může. Na zdech v koupelně jinde než ve sprše to je zbytečné. U zásuvek taky, praskla mu jedna, tak si nebral druhou a neřezal znovu, vykašlal se na to. Někdo si s tím prostě nepohraje a nabouchá to. Celkově si s tím moc práce nedal a já bych to tedy taky tak mít nechtěl. Nicméně, hodně štětí, protože oprava bude peklo... Těch vad tam je strašně moc. Musím tedy říct, že WC, které jsem si obkládal sám, a to pracuji jako konstruktér, vypadá o hodně lépe. Také to ale není 100% :)
Odpovědět
Dozvedel jsem se, ze mame smejd dlazdice, nerezovy "ksindl" listy, krivy zdi a rohy, boule stuku. Kdyz jsem se ptal, jestli to nevidi, ze to je krivy, proc to neoskrabe a neprilepi znova, tak jsem se dozvedel, ze nebude skrabat celou koupelnu :-D Riznout ty dlazdice rozbruskou u spinace slo spatne, praskaly-nabizel mi at si to zkusim :-D Ostipany rohy-smejd dlazdice, praskaji (proc jen takovy smejdy obchodnici prodavaji :-D ). Lista vlevo u okna pry byla kriva, musel ji obrousit a zaklepat do zdi. Predelal to, asi nechtel, abysme ho pomlouvali. Na spinace si pry pujcil udelatko-asi multifunkcni brusku.... nepraskla pri tom pry zadna dlazdice. Zaplatili jsme mu a rozloucili se. Od zitra nastupuje novy obkladac :-)
Odpovědět
@mikattr V něčem může mít pravdu, například, že obklady můžou být na hovno. Což je pravda, někde se ti to prostě láme, štípe apod. Je to složité. Já třeba měl z balíku víc jak polovinu s uštípanými rožky. Naštěstí jich nebylo moc a využily se na kraje. Právě jsem spároval koupelnu a WC a vylezly mi na bílých obkladech vlasové prasklinky, které nebyly vidět, dokud byly čisté. Mám šedou spárovačku, tak to hold vylezlo. Měnit obklady ale nebudu, do zásoby jsem si nějaké nakoupil, tak jestli mě to začně srát, tak to vyhodím a dám tam nové :D A to taky neovlivníš. Řezání a praskání, to je druhá věc. Někdy ti prostě praská všechno, na co sáhneš. Ale když to řeže diamantovým kotoučem za 150 Kč z Globusu, tak se asi divit moc nemůže :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
@kuba262 když tomu nerozumíte, tak neraďte takové blbosti...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?