Akustické vlastnosti technické mistnosti

Dobrý den, mám dotaz, v našem rodinném domě máme navrženu v 1NP technickou místnost, kde by měla být jednotka tepeplneho čerpadla IVT Premiumline EQ6 a pak pracka, susicka. Zdi technické mistnosti mame navrzeny z YTONG 250. Nemáte někdo zkušenosti, jak je to u Ytongu 250 s akustikou. Díky
Odpovědět
Zdravim, v bungalovu to máme obdobně, pračka a vnitřní jednotka TČ Nibe v technické, zdi z 300mm porfix, plné dveře z MDF. Pračka jde slyšet trochu při ždímání, TČ vůbec. Původně byly navrženy zdi snad 150mm, ale s ohledem na vlastnosti ytongu/porfixu jsem chtěl širší...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od s0t0:

Zdravim, v bungalovu to máme obdobně, pračka a vn…
@s0t0 Díky za info. Dělal jsem právě na poslední chvíli ještě změnu v projektové dokumentaci, kde jsem měl nakonec navrženo pro technickou místnost Porotherm aku 25. Jen jsem si tohle info dostatečně nepredal se stavebníky a tak mám už z půlky technickou místnost z původne navrhovaného ytongu. Tak resim, jestli to ještě předělávat a nebo uz dorazit v Ytongu :)
Odpovědět
Ta nic, pokud nemáte hned vedlo ložnici nebo tak tak bych se toho nebál 😉
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od s0t0:

Ta nic, pokud nemáte hned vedlo ložnici nebo tak …
@s0t0 no tchyne tam bude mít jidelnu a obyvak
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od janry1987:

Dobrý den, mám dotaz, v našem rodinném domě máme …
@janry1987 EQ je čerpadlo zem/voda. To obsahuje kompresor v jednotke. Dal by som určite AKU cihlu, prípadne tenší ytong a akustickú SDK predstenu.
Odpovědět
Mám čerpadlo IVT Premiumline EQ C8 v technické místnosti, která má jednu příčku z Ytongu 100 a druhou z Ytongu 200. Ve stejné místnosti je i pračka se sušičkou. Samozřejmě největší hluk dělá pračka při ždímání, TČ je tiché. Pokud jsou zavřené dveře do TM, tak nic není slyšet nikde v domě.
Odpovědět
Profilova fotka
Přes zdi to moc slyšet není, ale určitě doporučím protihlukové dveře.
Odpovědět
Ako priečky na technickú miestnosť by som určite volil plné VPC a samozrejme odhlučnené dvere. Zbytočne sa okrádate o priestor hrubým ytongom, ktorý ani tak nie je (teda aspoň pre mňa) dostatočný akustický izolant.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?