Akustika v domě

Ahoj, řešil někdo akustiku v domě? Mám příčku mezi obývákem a ložnicí z heluz 11,5cm a obávám se, že když bude puštěná TV, tak skoro vše bude slyšet v ložnici. Mám pravdu nebo blbost? Jaké řešení tedy prosím? Díky moc
Odpovědět
Manželka má šicí dílnu pod ložnicí a pro jistotu jsme udělali sníženy strop ze sádroše a minerální vatu (myslím že 15cm). Jinak máme omítané stropy a samotný strop je z miaka, beton, anhydrit. Těžko říct, jak by to bylo bez tohoto odhlučnění. Něco málo slyšet jde (ale nevadí to), myslím si, že se to šíří zbytkem konstrukce a dveřmi. Ve vašem případě by se dala dát předstěna + minerální vata. Jen je otázkou, zda nebude zasahovat např. do dveří/do oken a zda nepůjde hluk hlavně přes dveře (v případě že jsou blízko sebe apod.)
Odpovědět
Taky záleží, jaký máte strop mezi těma dvěma pokoji, zda se nebude hluk šířit přes něj. Např. kdyby jste měli jen sádrokarton a zateplenou třeba až půdu apod. nebo zateplené stropy něčím co špatně izoluje zvuk (třeba pur pěna).
Odpovědět
Profilova fotka
@jakubbry Měli jsme to tak v bytě a slyšet bylo všechno. Dá se řešit různě, předstěnou, knihovnou u stěny, akustickými panely ...
Odpovědět
@jakubbry nedivala jsem se na heluz, ale na porotherm (rekla bych ze to bude podobne) a rozdil mezi prickou 11,5 vs 14,5 cm byl 1db, takze jsem dala 11,5 cm pricky, ale je fakt, ze mame sikovne resene pokoje. Mezi loznici a decakem je satna, mezi koupelnou a druhym decakem je hostinsky pokoj. Toto vse v patre a kuchyn s obyvakem a pracovnou v prizemi. Kazdopadne pocitejte s tim, ze se do zdi jeste bude zasahovat (elektrika, ..), takze pokud vam jde jen o jednu pricku, tak bych si ji udelala z akucihel 14,5 cm. Jen pokud mate dvere z loznice primo do obyvaku, tak nejvetsi ruch jde pres dvere, takze musite sam zvazit, jakou mate dispozici 🙂.
Odpovědět
Dveře tam nebudou - pouze stěna. Strop železo betonový heluz Miako dispozice- viz výkres
Odpovědět
@jakubbry tak to je fajn, v tom pripade bych dala aku cihlu. Kouknete na rozdil v db u 11,5 a 14,5 a podle toho bych zvolila 🙂.
Odpovědět
Ted koukám, že nám paní architektka vymyslela skříně před ty "úzké" příčky, takže problém asi vyřešen co říkáte?
Odpovědět
@jakubbry z te strany od koupelny ano, ze strany z obyvaku vidim nejaky stul. Samozrejme zalezi na vasich preferencich. Ani tak nepredpokladam, ze by tam byl nejaky extra hluk.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?