Cihly Supertherm nebo Porotherm?

Profilova fotka
Ahoj stavitelky - včera byl u nás zedník a domlouvali jsme se za kolik by nám udělal hrubou stavbu komplet bez materiálu - tak cena byla do 100 tis. i na fakturu - jsem z toho celkem vyděšená a dost se bojím, že se pak do cenového stropu, co máme nevlezeme. ]-( Ptali jsme se jej, jaké cihly si máme vyptat - říkal, že stačí SUPERTHERM 30 + 10 zatepletní. Budeme topit vesměs kamnama na tuhá paliva nebo dřevo - bo můj manžel je stolař a má hodně dřevního odpadu, tak i proto. Co nám poradíte???? Budeme moc rádi za vaše příspěvky a kolik vás stálo postavení hrubé stavby a materiál? Díky M. :-)
Odpovědět
ahoj, nedá mi nereagovat. Máme taky postaveno, teda už 3 roky, ale rozhodně bych šla do zdi silnější - 44 PD a bez zateplování. To zateplení zatáhne dům a málo "dejchá" a pak znovu platíš zedníka na to zateplení, lešení atd. Romana
Odpovědět
ještě jsem zapomněla, nejlepší je koupit materiál na celou hrubou stavbu (cihly, stropy, překlady, věncovky, maltu) na výstavě či veletrhu, potřebuješ projekt a oni ti to spočítají na cihlu přesně a dostaneš slevu až 20%. Romana
Odpovědět
Profilova fotka
PKRIVKa: A nevíš, kdy je veletrh? Já pracuji ve firmě, která nakupuje stavební materiály na stavby - dělám tam účetní. Takže si u nich určitě necháme nacenit materiál - tedy u firem, kde provádíme odběr materiálu. Máme tam až 40% slevy. A když se koupí vše komplet, tak ta cena taky tomu pomůže - to je jasné. :) Tak jsem taky moc zvědavá. No právě prý to zateplení je kvůli tomu, že se i lepší nanáší fasáda než u klasických cihel. A stejně jak jsem se dočetla, tak kdo staví ze 44, tak stejně dává 5 polystyren - tak to vyjde nastejno pak, ne? Chjo - jsem z toho už hodně na mrtvici. Chceme stavit na jaře a na jaře příští rok bydlet - tak jsem zvědavá. ;-)
Odpovědět
Supertherm je Heluz, ne? Takové téma už tu taky myslím je... ;-) My máme postaveno z Porothermu 44 PD a budeme dávat 8cm zateplení. Jinak naši zedníci si brali u nosného zdiva asi 700kč/m2 a u příček asi 200kč/m2. Celkovou cenu teď z hlavy nevím, ale můžu zjistit. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj,my mame postaveno z heluzu[supertherm].A zednici nam udelali hrubou stavbu za 70tisic. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ALCAR: To by bylo fajn, kdyby se to podařilo zjistit na kolik vás to celkově vyšlo. MARKETA.S: Tak to asik sedí ta cena, že se do 100 tis.i na fakturu vlezeme (a to máme patrový) - to nám řekl zedník a dobrý známý (velice kvalitní je a rychlý) - říkal, že běžně patrové domy staví za 150, ale nám to udělá za 100 tis. - jelikož jsem nevěděla jak ty ceny jsou, tak mě to celkem vyzvedlo ze židle - ale říkám, nebudu to dramatizovat a poptám se zde jak to vlastně je. ;-) A vy máte kolikátku rozměr?
Odpovědět
Profilova fotka
beatricie.h:jojo,ja si myslim,ze se to takhle pohybuje kolem tech 100tisic.Takze ta cena urcite sedi.A mame rozmery 12,5 na 10m :-) Jak vy budete mit velky domek? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No my máme 11,5x10,5 - typ ALFA z G-SERVISU - ale upravený půdorys mám v albíčku - aby tam bylo více místa.
Odpovědět
Profilova fotka
Fotečky vložím k večeru. :) Došla mi malá ze saňkování z venku - tak ji jdu nachystat svačinku. A právě zedníci nám doporučili že stačí ta SUPERTHERM 30 + 10 zateplení. Tak já nevím, no. :( Byla bych radši pro 36,5. Ale mám dát radši na zkušenosti kvalitního zedníka, který má sám dům ze 30 + zateplení, a další domy takto staví a prodává a bez pb? Bojím se - ale kdo se bojí nesmí do lesa, že? To mi říká i můj. Na jakém rozpočtu jste nyní celkem MARKETA.S? Už skoro budete bydlet nebo co vám ještě chybí? :-)
Odpovědět
Beatrice, tak jsem to zjistila a my platili za zednické práce - nosné zdi i s příčkama cca 120 tis. Strop asi za 40 tis. + beton + železo (pekelně drahá záležitost). A tu cenu do 100 tis. máte i se stropem? A počítali jste už, kolik vás vyjde beton do základů? Budete mít domíchávač nebo budete dělat ručně? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
beatricie.h:vloz fotecky :-) No skoro uz takovy ty dulezity veci mame,ale jeste budem delat sadrokartony,dodelat topeni a tak.Takze mame jeste spoustu prace :-) Alcar to mas pravdu,ze beton je taky pekne draha zaleitost :-|
Odpovědět
Market, to teda je.... Beton do základů nás vyšel asi na 120 tis. + ještě na strop asi za 25 tis. a železo na celý barák asi 40 tis. A Beatrice, máte nějaký rozpočet na hrubou stavbu a pak na ten zbytek?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
alcar:nas taky nejak tak vysel ten beton,na strop jsme betonarku nejak ukecali na 30tisic :-D A zelezo taky kolem 40tisic.Hruza ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Holky - neděste mě. :-( Tak základy si chlapi budou dělat sami - budeme dělat pevné - ne ze ztraceného bednění. Jinak projekt je ještě u projektantů - kteří dělají řezy, požární zprávu, a další papíry ke všemu. No na vnitřek taky říkali, že nedávají na stropy v patře po dání vaty ještě sádrokarton, ale polystyren - že prý je o dost lepší - ale proč, to já nevím - už mi ze zedníka šla hlava kolem. Cena je i se stropama, s věncem - ale bez materiálu. Beton si budeme dělat sami - vyjde o dost levněji.
Odpovědět
Profilova fotka
Fotečky už jsem tam dala. :)
Odpovědět
Beatrice, beton si budete dělat sami i do základů??? :-o To si ani nedovedu představit. :-N No, ale i tak se asi dá. Na ztraceném bednění ušetřite asi 18 tis. Teda, tě obdivuji, že s takovým rozpočtem se vrháte na tak velký dům... Jo a ještě ty naše cihly i se stropama na celý dům nás vyšly asi na 250 tis s 33% slevou.
Odpovědět
Jejda, ale sklouzli jsme tu úplně k něčemu jinému... To téma ohledně typu cihel je tady... ;-) http://www.modrastrecha.cz/forum/show...
Odpovědět
Profilova fotka
Beatricie,domecek vypada moc hezky :-) Vy si sami budete vylivat beton na zakladovou desku,nebo jsem to blbe pochopila? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky - ten beton do základu jste pochopili - SAMI. :-p Prohlásili to včera děda s taťkou - tak jsem na ně zvědavá!!!!! Chceme ušetřit kde se dá - tak snad se podaří. No jak tak koukám, tak se do toho stropu co chceme nevlezeme - anebo možná jo, ale s odřenýýýýýýýýma ušima. :-p
Odpovědět
Profilova fotka
ty jo,to si asi tatka s dedou pekne maknou co? :-p Nam do zakladovy desky padly snad 3 plny mixy a na strop 4. To mi teda taky setrime jak se da,co muzem tak si delame sami,ale neco nechavame na odbornikach jako elektrika,topeni a tak. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Taky jim to říkám, ale nechcou se nechat odradit. Bude jich samozřejmě víc chlapů - no nevím, stejně si myslím, že to nechají na ty domíchávače. Ale co tak čtu co a jak - tak já nevím, teda -už je mi z toho všeho zle. Elektriku bude dělat manželův známý, topení taktéž, zedničinu taktéž - ale děsím se toho - už se mi začíná dělat mdlo z toho už teď. :( MARKETA.S: Můžu se zeptat, na jakém finančním stropu jste nyní??? :(
Odpovědět
Beatrice a nenapadlo vás postavit třeba menší dům? Nějaký bungalow 3 max 4+1?
Odpovědět
My máme postavenou hrubku s oknama a jsme přibližně na milionu... :-p
Odpovědět
Profilova fotka
tak to je fajn,ze elektriku bude delat manzeluv znamy,topeni taky,tak urcite na tom se dost usetri,nam to taky delali znamy.Kazda korunka usetrena je dobra :-) My jsme to nedavno pocitali a nemame teda jeste ty sadrokartony a dodelany topeni a jsme ted na 1600000kc :-p :-p Kdyz nejhorsi je,ze se zvedali ceny materialu,ale treba to pujde dolu.
Odpovědět
Profilova fotka
:-p :-p :-p :-p - to je drsný. :( To je domeček stejného rozměru jako máte vy, ALCAR - jen je tam 1 m dál dozadu. No jsem sama zvědavá - ale je mi z toho fakt už zle. A snad se do 1,5 mil. vlezeme - to je maximální strop - s tím, že vodu a topení a elektriku bude dělat známý, na materiál by nám měli dát dost velkou slevu v naši firmě, kde vyrábějí i okna - tak doufám, že se každý dnes bude bít za každého zákazníka a udělá pro to aby byl spokojený s cenou nákupu materiálu a dá pěknou slevu. ;-) Ale spoléhat se na to nedá, že. :( Na bungalow nemáme vhodný pozemek a abychom tam měli i místnost na kotel na tuhá paliva - tak by to musel být domeček 5+1 a k tomu ještě garáž, tak by se to nevlezlo - bo máme pozemek 17 m široký - ale za to dlouhý 55 m - ale nudli bungalowu jsme nechtěli a určo by se nám tam prodražila jen střecha - a to ee. :( Tak snad to nějak zvládneme. :(
Odpovědět
Profilova fotka
tak neboj treba se do 1.5mil vejdete,drzim palce :-)
Odpovědět
Profilova fotka
MARKETA.S: Už tomu přestávám pomalu věřit. :-(
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?