Dozdění k pozednici

Dobrý den prosím vás chci se zeptat. Přidám sem fotku a CO mám dozdít k pozednici z venku. Jako podklad je teď 8cm XPS + 7,5 věncovka Ytong. Vím že od pozednice by jsem měl nechat prostor a nedotláčet tvárnici až k pozednici aby nevznikal rosný bod. Tak chci vědět zda k pozednici natlačit 2cm XPS pak dát k XPS 7,5 věncovku Ytong a za věncovku ještě zbytek XPS aby se doladil s vnější zdí cca 6-7cm XPS. Nebo k pozednici vatu a pak dozdít věncovka a XPS ? V projektu o tom nic není proto se ptám. Nestojím o žádnou vlhost v budoucnu atd... Díky za rady
Odpovědět
S dovolením se sem připojím a taky počkám, co kdo poradí. Přemýšlím nad tím i z hlediska potenciálního proniknutí hlodavců nebo kun.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od synura_p:

S dovolením se sem připojím a taky počkám, co kdo…
Řeknu jak se to normálně dělá musí se srovnat zed až po střechu záleží kolik je pozednice od kraje zdi normálně se to vyzdi třeba 5 ytongem nebo něčím co tam vleze. A potom jak se bude dělat zateplovacka se to celé přetáhne až do střechy. Vždy je lepší dotahovat omítku do dřeva.
Odpovědět
Profilova fotka
Zatiaľ nič. Počkajte si na strechu a podľa toho, ako Vám ju spravia, to následne dokončite. Pravdepodobne najjednoduchšie tam potom bude dolepiť XPS v potrebnej hrúbke a podbitie dotiahnúť k XPSku. Každopádne fotka neudáva všetky potrebné informácie. Bude to strecha zateplená medzi krokve, bude nadkrokevná izolácia alebo sa bude izolovať na úrovni stropu a půda bude nevytápěná, alebo ako? Steny budú dodatočne zateplené alebo nie?
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od josefx:

Zatiaľ nič. Počkajte si na strechu a podľa toho, …
@josefx mezi krokve ( foukaná pěna ), půda bude nevytápěná, podkroví bude obytné vytápěné. Jde mi hlavně o to jak to dozdít když je tam XPS. Na to XPS už ytong nenalepím asi aby měl přilnavost jako ytong na ytong jinak vím že se tam dávají věncovky a seřízne se úhel zároveň s krovy, ale to se dělá když je j pod tím věncovka ( která je součástí věnce namísto xps ) Toto mě zajímá asi nejvíc. Vím že jsem to zamotal snad to chápete 😁 .Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
Tak ak je veniec skladbou v smere zvonku dovnútra takto: xps 8cm, vencovka 7,5cm a následne je betón a zase vencovka, tak potom to vytiahnite smerom nahor zase s xps. XPS môžete lepiť na penu a xps lepené na xps bude držať pekne. Akurát si to xps-ko vo venci kúsok očistite od cákancov z betónovania. A môžete ho pekne aj zrezať aby sedelo so strechou.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?