Menu Forum

Heluz 250 + zateplení .... máte někdo vlastní zkušenost?

29. srp 2016  • 
fotoportrét
fotoportrét
martinakocianova
Registrovala se 7. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 41 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
martinakocianova
 Po včerejší návštěvě u projektanta vybíráme jaké zdivo bude nejvhodnější na náš bungalov. Nejlépe vychází (pořízení + izolace) Heluz 250 + zateplit. Máte někdo osobní zkušenost? Jak jste spokojeni? Děkuji za příspěvky emoticon
25. srp v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
martinakocianova
fotoportrét
fotoportrét
martinakocianova
 Popř. spokojenost s jinou tloušťkou cihel
25. srp v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lisakstavitel
Registroval se 14. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 151 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
lisakstavitel
Registroval se 14. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 151 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ostrava.
 Já myslím že skladba tenká stěna + zateplení - je dobrá volba. Jaký materiál vyberete (Cihlovzduch, VPC, beton, ytong atp.) je asi na vás, musíte si srovnat více parametrů různých materiálů a říci si co je pro vás podstatné (cena/vlastnosti/pracnost atp.).

Tady na fóru se mnohokrát řešila otázka jaké řešení skladby stěny je nejlepší - ale odpověď není vždy stejná v závislosti na spoustě proměnných viz. výše.

Osobní zkušenost bohužel zatím nemám (teprve budeme stavět, snad letos emoticon)
26. srp ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
martinakocianova
fotoportrét
fotoportrét
martinakocianova
 @lisakstavitel moc dekuji za odpoved !!! No me to prislo dost neobvykle, ale kdyz nam projektant ukazal grafy, tak jsme byli sami prekvapeni, jak to vyhodne vychazi !! Propustnost tepla je na urovni nejsilnejsich cihel a porizovaci naklady o 100tis levnější. No my snad pristi rok na jare emoticon
28. srp v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lisakstavitel
fotoportrét
fotoportrét
lisakstavitel
 Určitě ještě když do toho započítáš to, že ti užší cihla na celé domku přidá např. 10-15 m2 užitné plochy tak je to opravdu fajn řešení emoticon
28. srp v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
inkajanakova
3
Registrovala se 8. října 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 553 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
inkajanakova
3
Registrovala se 8. října 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 553 příspěvků. Má 2 přátele.
 Běžně používáme kombinaci 30+20 izolaci. Ale i těch 25 stačí, když to vezmu z pohledu zatížení. beru domek přízemí a obytné podkroví. I z hlediska ekonomičnosti je to dobré řešení.
28. srp v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petraxname
103
Registrovala se 28. ledna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 519 příspěvků a 1 album. Má 24 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petraxname
103
Registrovala se 28. ledna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 519 příspěvků a 1 album. Má 24 přátel.
 My jsme spokojeni moc, teda máme porotherm 24, ne heluz. Jediné, co je k prdu, je nosnost dutých cihel, když do nich něco kotvíme, tak jen chemickou kotvou.
28. srp ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
martinakocianova
fotoportrét
fotoportrét
martinakocianova
 @inkajanakova jedna se o bungalov s rovnou strechou, dekuji za prispevek emoticon
28. srp v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
andrea381
12
Registrovala se 6. října 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 12 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
    Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
andrea381
12
Registrovala se 6. října 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 12 příspěvků. Má 2 přátele.
  • Stavím dům
    Region Břeclav
 máme také Heluz 25 + zateplení (16cm, v místech venkovních žaluzií 20cm).. manžel se rozhodl jít touto variantou protože více věří tomu zateplení jak například zatepleným cihlám..a po tom jak jsem viděla jak někde zedníci měli mezery, tak jsem opravdu ráda, že se ta cihla překryje tím polystyrenem emoticon ..25 cm si myslím stačí - projektant původně chtěl dát 20 emoticon .. jinak co se týká vytápění tak budeme vědět víc po první zimě - letošní (právě se zatepluje) emoticon
28. srp ve 21:39  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
martinakocianova
fotoportrét
fotoportrét
martinakocianova
 Všem moc děkuji za příspěvky emoticon
29. srp v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí