Jakou pěnu jste používali při vyplňování mezer při zdění?

Jakou pěnu jste používali při vyplňování mezer při zdění na pěnu? Začli jsme stavět a já na to použil běžnou montážní pěnu, zdá se mi ale že svou expanzí možná posunula krajní cihlu..stalo se Vám to taky? Není lepší používat nízkoexpanzní? Ale ta zase nevím jestli důkladně vyplní prostor... Díky za rady a zkušenosti.
Odpovědět
Profilova fotka
je to starsi tema, ale ozivim ho trochu... stavej mi dum na klic.... jsem absolutni laik a trochu me zarazila dneska jedna vypln uriznutou cihlou.... muzete nekdo fundovanej rict, jestli je to jeste na cajk, nebo uz extra prasarna? Diky
Odpovědět
@zdenek_valek sice to není uříznutá cihla, ale pokud bych si to stavěl pro sebe, tak je s tím vyrazím. Ty velké kapsy duté kapsy výrazně zhoršují tepelný odpor. Lepení zdiva PUR pěnou má výhodu v jednoduchosti a rychlosti. To se firmám líbí. Osobně bych radši použil celoplošné lepidlo aby se uzavřely svíslé dutiny.
Odpovědět
@zdenek_valek sice nebudu zcela fundovanej, ale přijde mi to jako prasárna. Když takovýhle případy vidím, tak děkuji pánu bohu, že jsem měl zedníky, jaký jsem měl. Když už taková díra, tak bych jí vyplňoval v celé ploše, tj. buď uřízlou cihlou nebo polystyrenem.
Odpovědět
mě to spíš přijde jako doplňková cihla do ostění anebo rohová, tyto cihly jsou zpravidla dražší a může se stát že pak bude chybět a naopak zkur.. ostění. Tam patří dořez. Co se týče pěny do mezer, tak jsou firmy, které v zásadě pěnu nedávají, u mě se stalo že majitel firmy byl odpůrce pěnění mezer, dnes se to dělá normálně a je to vidět skoro všude. vypadá to na Heluz nebo Pototherm, tak je lepší se podívat do dokumentace , jestli je to takto v poho, většinou se udává max. mezera a výplň.
Odpovědět
My preferovali lepidlo, právě kvůli tomu jak píše @zubr487 výše, aby se uzavřely svislé dutiny a neprofukovalo stavbou (ze zásuvek apod.) Na pár místech (dozdívání štítů apod. / i kvůli tomu, že už lehce mrzlo) jsem použili pěnu přímo určenou na cihly. "Hlavní" výrobci cihel ji mají drahou, ale, tehdy jsme sehnali v akci od KM Bety a nevím jak vycházejí pěny na cihly od "nevýrobců" cihel - předpokládám, že jsou taky levnější.
Odpovědět
@sasynkamil lepidlo se do svislých mezer nadává, tam patří tepelně izolační malta, alespoň pokud se zdí na lepidlo. Co se týče zdění na pěnu, tak je potřeba se dívat do dokumentace výrobce pro zdění, pěna a lepidlo jsou dva různé materiály, zdít na pěnu a cpát pak někam lepidlo - nevím, opravdu je potřeba zkouknout doku.
Odpovědět
Profilova fotka
Je to Heluz 44cm ... co jsem nasel na netu, tak tam psali maximalni mezera do 40mm a potom ze se tam davaj 2 housenky peny (coz je asi tohle?😄) ... pak se to zatira maltou tyhle nerovnosti prej ... to je v mavodech od heluzu na zdeni obvodovejch zdi .... jen asi by byl lepsi ten dorez nez tahle cihla s kapsou no
Odpovědět
@lto007 Omlouvám se, přehlédl jsem v původním dotazu "vyplňování mezer", má odpověď tedy byla pro vodorovné spáry. A ano dle výrobce se má použít tepelně izolační malta. Zda je vhodné něco jiného nevím. PS Tyto detaily jsou důležité, pokud bude dům bez zateplení, pokud se zateplí, firmy na to kašlou, proč by někdo vynakládal čas a rozum, když to polystyren schová, že jo. 😢
Odpovědět
@zdenek_valek Tak už na první pohled je jasný, že takhle to není dle prováděcí příručky výrobce cihel. Tuto formulaci říkám všem stavebníkům ať si dají do smlouvy o provedení díla. Pokud ovšem vůbec nějakou máte. Jinak ta koncová cihla je dražší a jinak vyplňuje asi 20cm mezeru 15cm drahou cihlou...
Odpovědět
@zubr487 Celoplošné lepidlo na svislé spáry asi určitě néé 😄 . To taky není dle prováděcí příručky výrobce cihel že? Svislé spáry jo, ale u zámků a koncových vazeb se vyplňují TIMkou, ostatní svis. spáry s průběžné vazbě nikoliv. No a že ty velké kapsy zhoršují odpor? Odpovím otázkou...víte jaký materiál má fakt dobrý tepelný odpor?....suchý vzduch v klidu. Na termovizi tedy neuvidíte nic tzn. z pohledu úniku tepla OK.
Odpovědět
Profilova fotka
Napsal jsem vedoucimu divize vystavby maila s touhle fotkou a ze bych nerad mel deravej barak at na to daj majzla... tak uvidime az se tam pojedu podivat pristi tejden, jestli podobnejch prasaren pribyde nebo to bude na cajk 🙂
Odpovědět
@panlorenc Já jsem snad nenapsal, že se dává lepidlo do svislých spár. Přesněji to popsal @sasynkamil. Jde o to, aby byla mezi cihlami tenká vodorovná vrstva uzavírající dutiny.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Tak uz odepsal vedouci stavby a bude provedena oprava, takze verim ze si na tohle uz daj majzla 🙂)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?