Je zeď v pořádku?

Dobrý den, moc prosím o vaše zhodnocení, jestli je středová nosná zeď v pořádku. Hrubou stavbu nám provádí ověřená firma (ne žádná parta pochybných fachmanů). Na firmu si naštěstí nemohu vyloženě stěžovat. Stavba postupuje rychle a pěkně. Nicméně… Když jsem kvůli indispozici až po nějakém týdnu dojel na stavbu, již bylo téměř vyzděné 1.NP. Mohu říct, že na vyzdívce jsem kolem dokola nic špatného neshledal, až na středovou nosnou zeď. Jako by cihly, kterými se začínalo, byly užší. Z jedné strany je zeď přesná a rovná, z druhé už vznikají velké nepřesnosti. Přikládám fotky. Moc prosím o zhodnocení, zda je to v pořádku a může to tak být. A pokud by vás napadlo jak k tomu mohlo dojít. Pro doplnění, cihly Heluz na pěnu. Děkuji mockrát.
Odpovědět
Řekl bych, že si tak prvně založili a pak stavěli z pravé strany a takto jim to prostě na konci vyšlo. Omítka to schová ale padne ji tak zbytečně víc. Na celém domě se to pak může zbytečně prodražit.
Odpovědět
Asi by mi více vadila ta pěna v mezerách - zbytečný akustický most.
Odpovědět
Dobrý den, děkuji moc za názory. Dnes jsem zjistil důvod - zkombinovali na část použili Porotherm, tudíž zkombinovali Heluz s Porothermem. Je to prosím přípustné? Děkuji mnohokrát.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?