Kolko uzitkovej plochy vznikne zo 130m zastavanej plochy?

Zobraz úvodní příspěvek
Dobry den, kupujeme pozemok o rozlohe 650m. Regulativa obce su prisne, musime dodrzat 20% zastavanost, co je max 130m2. Tym, ze je pozemok dlhy a uzky, pojdeme na 2 poschodia. Obavame sa vsak, kolko uzitkovej plochy nam vznikne zo 130 zastavanej.... aky material /okrem drevostavby) by ste doporucili na obvodove zdi, aby sme co najviac vyuzili zastavanu plochu k nasmu prospechu? Kolko je realne, ze dostaneme uzitkovej plochy zo 130m zastavamej? Dakujem
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@brufinka12 Já si myslím, že se jedná pouze o nedorozumění mezi Vámi a stavebním úřadem. V podstatě totiž jde o součet ploch s neprazdným průnikem.
Odpovědět
@brufinka12. Jako odbornik vam radim, dobre si ujasnete vyklad pojmu jak s uradem tak s projektantem....bohuzel mnoho projektantu/arch pocita plochy spatne. Zatim co tu pisete je nesmysl a takto to nemuze brat zadny urad....pokud ovsem nemysleli hrube podlazni plochy/kod vyuziti uzemi, jak uz tu nekdo psal. Ostatni vam tu radi dobre.
Odpovědět
@martii1 Tak to by bol fakt ten lepsi pripad, ale obavam sa toho druheho. Nie som ziadny stavar, ani odbornik, ani macher na stavebne terminy, ale mala som s nimi niekolko hovorov a pokazde mi velmi dorazne vysvetlovali, ze ked rozmyslame nad sklepom (toto konkretne som napr. konzultovala), tak bez ohladu na formu a ucel (riesili sme nieco ako skladok) sa toto bude zapocitavat (kedze je to sucast domu) a ze nam to uberie z celkovej plochy, ktoru mozeme vyuzit. Ale fakt to tu uz nechcem dalej rozpytvavat, nechcem sa tu do niecoho zamotat, v tuto chvilu to nie je podstatne - bola by som moc moc rada, keby som sa mylila. Tato diskusia nebola zalozena na debatu o terminoch, predsa len je to vlakno pod oddielom Obvodove zdivo - tu som chcela ziskat informacie a doporucenia.
Odpovědět
@brufinka12 základ je UP, tam najdeš co je požadováno, jestli jak píšeš na předchozí straně jde o zastavěnost 20% domem a zároveň 30% včetně zpevněných ploch (např. bazén atd) tak se rozhodně do zastavěné plochy 20% nezapočítává sklep, pokud je pod plochou domu.
Odpovědět
@brufinka12 http://stavba.tzb-info.cz/normy-a-pra...
Odpovědět
@tometa tak my bez garáže, 4 menší pokoje, spíž, šatna, technická, zádveří s druhou šatnou, koupelna s wc, druhý wc a kuchyňo-obýváko-jídelna a jsme na cca 160 cca. dnes mi udělali radost na stavebním, že nepočítají přesah střechy, takže super (někde vím, že přesahy počítají :D
Odpovědět
Tak teda....s radostou musim takto verejne nasypat popol na svoju hlavu a ospravedlnit sa vsetkym, ktorych daleko skusenejsie nazory som negovala a odmietala akceptovat. Mali ste pravdu a ja som fakt stastna, ze som to cele blbo pochopila. Projektant mi po diskusii so stavebnym uradom potvrdil, ze ste mali vsetci pravdu. Takze este raz velka OMLUVA a DAKUJEM.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?