Příčka porobetón

Dobrý den, chtěl bych stavět příčky z porobetónu (Porfix) v novostavbě RD. Chtěl bych poradit s tloušťkou. Jestli stačí všude tl. 10 cm, nebo tam, kde budou odpady, otopný žebřík, umyvadlo, případně nějaká skříňka (ne kuchyňská), dát 12,5 cm. Děkjuji
Odpovědět
Profilova fotka
@radimir 10 Cm je málo jak z hlukoveho útlumu tak i co se tyče vedení rozvodu. My máme všude příčky 150 mm a nosné zdi 250 mm, mrkněte ke mě do alba je ta projekt.
Odpovědět
Nám projektant navrhl a máme postaveno: příčky 150, nosné zdi 300.
Odpovědět
@jarin1 @norikakaa Díky za odpovědi. My si projektujeme dům na půl sami s rodinnou výpomocí. O tl. 15 cm jsem neuvažoval. Přišlo mi to zbytečné. Co se týče rozvodů, měl jsem v bytě odpady, vodu i umyvadlo v Ytong tl. 7,5 cm. Ale to už byl extrém, znova bych do toho nešel. Z hlediska únosnosti by 10 cm mělo stačit, někde jsem ve fóru četl i přímo komentář někoho z Ytongu. Problém je podle mě spíš ta akustika. Moji rodiče mají někde 10 a někde 15 cm. 15 cm mi ale příjde už zbytečné a nebude tam takový rozdíl oproti 12,5. 10 Cm je ale málo.
Odpovědět
@radimir Já jsem měl v projektu kombinaci 10; 12,5; 15 příčky a 20; 30 nosné + obvod... Ve finále jsem navrženou 10 vyměnil za 12,5, protože jsem jimi sekal rozvody a věšel umyvadlo, a to jsem nechtěl do té 10 opravdu zkoušet.
Odpovědět
Řešil bych to sádrokartonem. Akusticky lepší, pracnost menší.
Odpovědět
Dal jsem 12.5 Porfix, plně dostačující 10 cm je málo, když v tom třeba potáhnete odpad vody a taky hlučnost, budete slyšet vše z druhého pokoje.
Odpovědět
Profilova fotka
@radimir Jsou to 2 dB rozdíl no já to třeba řešil tu akustiku, každopádně jak píše lukoid SDK příčka je dobrá volba jak na rozvody tak na akustiku, má i v menší tloušťce o několik dB lepší zvukovou neprůzvučnost než klasický porobeton.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?