Propadlý roh domu

Dobrý den, uvažuji o koupi domu, který má ale jeden roh vyrazně popraskaný vlivem promáčeného podloží. Největší podíl na tom měla podle mě rýna, která vytékala nejspíš roky do tohoto rohu. Propad rohu měl za následek i částečný propad podlahy nad sklepem. Má otázka zní, jak nákladná by byla oprava a jaký by byl vhodný způsob opravy. Přikládám odkaz na video. https://youtube.com/shorts/rFTjbTgg44... Děkuji za případné rady
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od zemina91:

Dobrý den, uvažuji o koupi domu, který má ale jed…
@zemina91 Vezměte nohy na ramena a pryč od takové koupě!
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od zemina91:

Dobrý den, uvažuji o koupi domu, který má ale jed…
@zemina91 No je to slušný. Prodává realitka tak by měl být posudek statika.
Odpovědět
Tak na první pohled z fotek to vypadá, že do toho rohu výrazně zatýkalo. Já osobně bych to až tak neprožíval. Zejména bych vyřešil příčinu zatékání, nechal bych to pár měsíců vyschnout, a dál tam podle mě není moc, co řešit. Samozřejmě záleží, jak je kdo náročný a co si od toho slibujete. Když barák zateplíte a zevnitř opravíte prasklinu, tak na 99% nikdo nikdy nepozná, že tam byl nějaký problém. Baráky mají pod vrstvou omítky mnohem horší praskliny. Samozřejmě bych se poradil se raději poradil se statikem, nicméně ve většině případů vám poradí tam po vyschnutí udělat sádrové terčíky a pokud neprasknou, lze trhlinu vesele ignorovat.
Odpovědět
Příčinou bych si jistej nebyl, pokud statik teď řekne, že ok, tak za tři roky už může říct, že neok...
Odpovědět
Díky za odpovědi, jde mi o to, jestli by to bylo po odstranění příčiny vlhkosti použitelné. Samozřejmě bych počítal s nákladnější opravou, bohužel mám příliš specifické nároky na dům, takže na výběr moc nemám. Asi by to chtělo na místo vzít statika, ale chtěl jsem znát názor více lidí
Odpovědět
Podle mě ujíždí celý ten svah, možná i díky tý studně a to nikdo nezastaví a bude to horší a horší, proto se toho chce někdo zbavit, dokud by to třeba ještě někdo teď koupil za slušnou cenu...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od zemina91:

Díky za odpovědi, jde mi o to, jestli by to bylo …
@zemina91 Mám zkušenost s podobnými domy - svah, praskliny atd. Ten roh zřejmě ujel cca o 2-3 cm, což není nic strašného, není to na spadnutí nebo na zbourání aspoň takhle na první pohled. Svah také není nijak zvlášť příkrý, čili neviděl bych zde riziko nějakého náhlého sesunutí apod. V první řadě se musí dořešit ty okapy, což bude na 99% primární příčina. Voda teče rovnou pod barák. Je potřeba tam dát trubky, které vodu odvedou dál od domu. Jinak se může problém během let klidně ještě zhoršit. Studnu bych nechal, ta má spíš pozitivní vliv. Jakmile se dořeší okapy a nechá se to trochu proschnout, máte v podstatě dvě možnosti jak to řešit. Buď jenom kosmeticky, čili prasklina se zapraví a bude se doufat, že to nebude praskat dál. Druhá možnost je, pokud to chcete řešit opravdu fortelně, dá se ta část podbetonovat. Já bych osobně řešil variantu č.1. Nejsem statik, jsme na veřejném fóru a informace jsou bez jakékoliv záruky.
Odpovědět
Možná ještě geologický průzkum svahu. Dalšímu ujíždění svahu lze zabránit.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?