Zíďka lemující vyšší úroveň zahrady

Dobrý den, mohl by mi někdo jen poradit, z jaké velikosti ztracenek (T20, 30?) udělat zíďku viz. foto. výška bude asi na 2 ztracenky. Armatury samozřejmostí, ale břeh drží i tak, ale chceme to trochu urovnat. Ostatní ignorujte - jde o staré foto... Děkuji moc za tip S pozdravem Tom
Odpovědět
S armaturou a nějakým základem ta 20 stačí, když se bavíme o výšce na dvě ZB. Spíš mě ale napadá, neuvažovali jste o svahových tvárnicích? Já se pro ně nakonec rozhodnul (taky jsem řešil zídku na 2-3 ZB). Je jich tuna druhů a barev, esteticky přívětivějších než ZB, podrží to také, zvlášť jen takový schodek a dají se do nich kaskádově osadit kytky. To, že jsem se nemusel drbat s betonem, nemusím řešit případné mrazy a je ta zídka v případě jiných preferencí plně rozebratelná, už beru jen jako body k dobru.
Odpovědět
@peju Děkuji moc za odpověď - i to nás napadlo, to jsem zase nalomený 🙂 Máte např foto řešení? Děkuji za Váš čas
Odpovědět
@tomblack A nepřemýšleli jste o suché zídce? Vypadá to líp a taky to takovýhle svah v pohodě udrží.
Odpovědět
@atilius V podstatě i to jsem chtěl dělat, tam zase schází stejný kámen, která máme použitý kolem celého domu a jde o místní kameny, které nám drží jiné svahové části, ale již jsou v okolí k nalezení spíše úlomky - i to by bylo v možnosti... Děkuji
Odpovědět
@tomblack Jako je to na "furt" a ten kámen vypadá rozhodně lépe než cokoli z betonu. Navíc dobře postavená suchá zídka je dost stabilní.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?