Interierove květiny jako dominanta mistnosti

Profilova fotka
Ahoj, tuhle jsem videla obyvak A. Gebriana. Zaujalo me, kolik tam bylo velkych rostlin. Prochazela jsem mistni alba a nachazim pouze sterilni prostresd - sedo-bile barvy, drevene dekory hodne Ikea a dalsi velke retezce a kytka vzdy mala a jen jako pidi doplnek. Muzete me odkazat na ta spravna alba...pokud jste je treba potkali nebo jsou primo vase? Mate pripadne nejake doporuceni na zajimavou knihu o zapojeni kvetin do interieru? Diky Katka
Odpovědět
1
2
Google, ani pinterest nepomohl?
Odpovědět
Profilova fotka
Teď už je nejvýraznějším prvkem v obýváku knihovna...džungli jsem rozstěhovala po domě. Ale i tak u nás zůstává pravidlem, že všude lezeme přes kytky 😂
Odpovědět
@kaihomielisyys Ta posledni fotka (pred knihovnou) je pecka! Neskutecne! Muzu poprosit o nazvy tech, ktere jsou nejoblibenejsi?
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin Jo, byla to bomba, ale už jsem je nemohla ani pořádně zalít natož kontrolovat... 😂 Já miluju Áronovité... hlavně Philodendrony... např. Ph. Golden dragon, pedatum, Red Congo, verrucosum, White princess, Florida ghost, gloriosum... atd. Nebo překrásná toulitka Anthurium clarinervium, či orchidej Macodes petola.. jen jsou to tedy "sběratelské" rostliny...čemuž odpovídá i jejich cena 😂
Odpovědět
Profilova fotka
@kaihomielisyys ta poslední fotka je opravdu skvělá
Odpovědět
🙂 a muzu se zeptat, je nekde k videni ten obyvak A.Gebriana? Me se to nedari vygooglit. Dekuju 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Džungle už se zase rozšiřuje. Brzy to bude vypadat stejně, knihovna neknihovna 😂😂
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin pinterest ja nerada. 😁😁 @kaihomielisyys moc dekuju. Konecne vidim,ze to nekde vypada i jinak nez sterilne. Mate to moc pekne.
Odpovědět
Profilova fotka
@kacunek2019 Moc děkuji 😊 Ale jinak máme vše šedo-bílo-dřevěné a skoro vše Ikea 😂
Odpovědět
@kacunek2019 Jo, ja na pinterest taky radeji nechodim. Bych se nedoplatila 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@myfairlady Sleduju ho na instagramu... Jeho byt opravdu neni Ikea byt nebo nudná šedo-bílá. 😉😀
Odpovědět
@kacunek2019 dekuju!! mimochodem naprosto souhlasinm s tim pojmem šedo - bílo nudná. Mslím, že se to rozmohlo oblíbeností betonových stěrek. Industry. Jako pěkný, ale pak když má být byt utulný tak není, protože k bílé stěně se šoupne šedá sedačka (protože univerzální barva, žejo) a elé je to hrozně nudné a smutné. A pár umělých kytek FEJKA z ikey už to moc nezachrání.... právě budeme kupovat byt a já chci dřevěnou podlahu a bílé stěny a přesně jsem si zrovna říka,al že hlavně né šedý gauč..... Ale jaký jiný, to jsem zatím nevymyslela🙂 myslím, že za chvíli už budou mít šedobílo černé scandi inspirace už všichni plné zuby. Ono je to krásné, ale právě se ten minimalismus musí oživit něčím "hygge", když už teda🙂 a to jsou ty kytky, kobereček..něco.. Takže já souhlasím 🙂
Odpovědět
Článek se načítá
My zatím takto, džungle se pomalu rozrůstá, ale zjistil jsem, že vzhledem k tomu, že máme rekuperaci, ne všechny kytky tohle pobírají. Myšleno, že v domku není taková pro některé kytky přijatelná vyšší vlhkost, takže musím třeba více vlhčit. Domek máme celkem velký, kytek se tu vejde ještě dost. Jinak Ficus Elastica Robusta můžu doporučit. Vypadá hezky, nenáročný a až vyroste bude to ta správná dominanta 🙂 Zálusk mám na Monsteru a Lyratu ještě z těch větších. Televizi jsem kdysi vyhrál v tombole a tak nějak místo nákupu nové kupuju pořád něco jiného 😄 Do obýváku přibude za chvíli trám se zavěšenými kytkami. Jen co se otevřou stavebniny 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@myfairlady ten postřeh s industry stylem je přesný. A.minimalismus je taky vtipnej. Já teda mpc nábytku do obýváku nechci. Bude tam klavir (dominanta),v rohu tv na rameni,nejaky konferencni stul,kreslo vedle klaviru s lampou na ctenk a gauc. Ale presne jak pises...gauc je orisek. Rada bych neco,na cem se bude dobre sedet a nebude to jen na efekt a ta šedá je fakt desna. 😁😁 @davex Ovsem to jsou skvělé tipy na velke kvetiny. Diky za ne. Ja mam snad prislibenou monsteru. Usak s lampou je za me fakt bozi. Ted je jen otazka,jaky mas gauc. 😉😀 To o te rekuperaci jsem netusila. A prosim te,co je to za podlahu?
Odpovědět
@kacunek2019: Gauč je RAINBOW ze SCONTA a podlaha Moduleo Country Oak. Ta rekuperace až je s entalpickým výměníkem, tak drží teď v zimě vlhkost stabilně v průměru na 42-45%, což je vlastně spodní hranice. Asi bych byl radši, kdyby to bylo 50%, ale toho prostě neumím docílit 🙂
Odpovědět
když jsme u těch modních trendů, co myslíte bílé kuchyně? přežijí?
Odpovědět
Profilova fotka
@myfairlady nevím, jakou máš. Ale já jsem od ní nakonec ustoupila. Je to fakt hlavně trend a obavám se, že se mi to líbí jenom proto, že to všude vidím. Praktický to není. Co myslíš ty?
Odpovědět
@kacunek2019 já právě nevím. teprve vybíráme. je jich ted všude plno, ale zas na druhou stranu pravda je, že je s bílými kuchyněmi prostor opravdu prosvětlený. Jinak manžel by chtěl takovou tu barvu rzi. Mě se nelíbí 😞 ale zase - černou nechci, je to moc. Červná je strašná, dřevo dekor mít nechci, protože dřevěn bude podlaha a třískalo by se to a bílá je ted všude a já nevím a manželovi se bílá neíbí... Mě by se líbila ještě zelenkavá, ale u manžela neprojde. Tak zvažuju tu rezavou. Na udržbu by byla perfektní, ale nevím
Odpovědět
no, ale jak jsem říkala. manžel nechce bílou, zelinkavou a dřevěnou, já nechci černou, červenou a šedivou 🤔 🙂 🙂 🙂 rzi se bojím, aby zapadla, ale uplně proti nejsem. Jiné barvy mně už nenapadají...
Odpovědět
Profilova fotka
@myfairlady ta rez vypada dobre. Teda nas truhlar ji v nabidce nemel. 😁 My.jdeme.do te tmave modre. Nam.se libi,ze to neprosvetli mi asi nevadi. Treba budu litovat a dvirka za pet let menit...ale to se vzdycky da. Tak si tim hlavu nelamu. 😁😀 i kdyz by se mi do toho nechtelo. Drevodekor se mi taky nelibi..my budeme mit 2 horni skrinky drevene - dubove. Zadny drevodekor..takze na to se tesim. Tam jsme se placli pres kapsu. 😀😁 Ja si proste mylsim,ze ta bila je jen trend a to dost neprakticky a ještě nevis,co to lamino udela za oet let,zda treba nebude zloutnout.
Odpovědět
Profilova fotka
Dělám zeleň a dekorace do interiérů a bohužel je to hodně o cenách, co je pěkné, má nějakou hodnotu a je nějakých způsobem zajímavéí je dražší, proto mají lidi spíš hodně levných dekorací z řetězcových obchodů a menších a levných kytek z akcí v supermarketech . Já osobně jsem zastánce mít raději pár zajímavých dekorací které nemá každý a pár velkých dominantních květin v interiéru které tomu interiéru dodají "šmrnc" než přeplněné poličky a okna malinkýma rostlinkama a různýma levnýma dekoracema. Krásné zajímavé a velké kytky jsou většinou dražší, a to dost podstatně a většina lidí do nich nechce investovat nebo na to nezbývají finance, znám to od svých zákazníků. To samé pěkný velký zajímavý květináč který je také otázka ne stovek, ale kolikrát v tisíců kč. Jde na to našetřit ale lidi jsou hodně nedočkaví a chtějí to hned takže pak ty interiéry vypadají téměř všude stejně. Svým klientům dycky říkám ať raději počkají než pořídit cokoliv za levnější cenu, stejně se jim to pak ve výsledku "naskládá" tím že kupují menší levnější ale ten očekávaný efekt v interiéru se nedostaví.
Odpovědět
Profilova fotka
@alinka1234 to mate velice zajimave povolani. To me.zaujalo. A kde sezenu velky pekny kvetnik? Mam par vetsich,ale z hobymarketu a mam pocit,ze se ty kytky tam moc nevejdou. Zaroven se o kytky moc neumim starat. A je mi trochu lito investovat hodne penez do vzrostle.kytky,kterou pak pravdepodobne zahubim. Delate i nejake poradenstvi. Klidne do SZ. 😉😀
Odpovědět
@kacunek2019 já původně taky uvažovala o tmavé, o černé, takže ono to tmavší bude elegantní a na údržbu určitě lepší 🙂 kdyžtak sem pak dej fotku🙂 Do bílé taky prostě nepůjdeme. Nejsem typ šůrovací hospodyňky a navíc manželovi bílé kuchyně připomínají ty panelákové staré komunistické (jednu takovou mají naši - jenže tam ten poctivý smalt jde udržovat perfektně, takový materiál se ale už dnes na kuchyně nedělá)
Odpovědět
@alinka1234 to je fakt, já hrozně chtěla fíkus lyrata. Je ted moderní. No, chtěla jsem ho jako stromek, ale růst mi bude asi x let....i menší kousek mě stál 600,-. Kolik by stál vzrostlý strom, no to by šlo do tisíců. A prostě nekoupím velký strom, protože koupit novou kytku, to je u nás padesát na padesát, jestli přežije nebo pojde.... Dobrá je monstra, ta roste fakt rychle. Pak je taky dobrý ibišek, ten klasický červený. Je nezničitelný a rychle z něj vyroste pěkný keřík, dá se pěstovat i na kmínku. Já bych pak do budoucna chtěla ještě olivovník, až budeme mít balkon, ale loni jsem koupila maličký stromeček Lidlu, a neřežil zimu v teplém byte :/ A kdybych si bývala kopuila olivovník za dva tisíce, vyhazovala bych letos místo malého uschlého košťátka velký strom...
Odpovědět
Profilova fotka
A kde koupit pěkné květiny? Je rozdíl koupit něco v Obi, nebo přímo v zahradnictvích (podle ceny tipuji, že asi ano?).. Také toužím po něčem dominantním, ale co neumorduju svojí péčí, postarají se o to děti :-D Jinak za sebe mohu doporučit monsteru.. koupila jsem si malinkou a za rok mi krásně povyrostla a je úžasná... (monstera monkey leaf)
Odpovědět
Profilova fotka
@myfairlady přesně o tom to je, pěkné a tvarově zajímavé rostliny jsou docela drahé ale na efekt udělají s interiérem strašně moc. Lyráta je na pěstování docela v běžných podmínkách v pohodě. S olivovníkem je to horší, v případě že člověk nemá to správné zimování tak nemá cenu ho pořizovat, to samé platí i o jiných rostlinách které potřebují zimovat ve specifických podmínkách, olivovník je krásný ale zima v teplém bytě mu dobře nedělá. U olivovníku jsou ty malinké rostlinky daleko víc háklivější než už pěkné narostlé větší stromky, ty snesou i míň příznivé podmínky a při velmi mírné zimě ho jde přezimovat i venku, ale ne každá zima je taková mírná. Já bych třeba osobně do malinkého olivovníku nešla ale když už bych ho chtěla tak určitě větší kolem 150 cm, s určitým obvodem kmínku ale cena už je třeba přes 2000 kč a víc .
Odpovědět
Profilova fotka
@kuldacz pěkné velké rostliny se vozí na objednávku, běžně v obchodech se neprodávají, ale odpovídají tomu i ceny, za kvalitu se platí, tak jak u všeho. Ideální jsou rostliny hydroponické, kdybych tady dala katalogy jaké jsou možnosti a jaké nádherné a zajímavé rostliny se dají sehnat, to v běžném hobbymarketu nikdo běžně neuvidí.
Odpovědět
@kuldacz hele, obi mi přijde fajn, obi a zahradnictví to mají tak cca nastejno. v zahradnictví máš ale lepší výběr, ale méně pokojovek. na pokojovky asi nejlepší fakt hobbymarkety a nějaká větší květinářství. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@alinka1234 a máte tedy tip, kde objednat? Aby to byl spolehlivý ověřený zdroj a nemusel člověk kupovat zajíce v pytli? A tip i na menší kvalitní květiny?
Odpovědět
@alinka1234 jo, no. olivovník fakt nemám kde zimovat. Nevadí. Teď přemýšlím o rostlinách, které bych koupila na balkon a právě by tam mohly přečkávat zimu. 🙂 Takové nějaké celoroční balkonovky🙂 tak jsem zvědavá na co přijdu. Lidi ale říkají, že na balkoně nevydrží skoro nic...
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?