Jak umístit nábytek v obývacím pokoji?

25. bře 2020110

Dobrý den, ahoj,

po částečné renovaci obývacího pokoje s jídelnou (nové podlahy, obklady na zeď,...) se chystáme kupovat nábytek, ale nevíme, jak ho co nejlépe umístit.

Máme 2 varianty, jak dát sedačku.

1) První z nich je sedačka zády do místnosti a obývací stěna/stoleček umístěna naproti sedačce. Na této stěně (na obrázku ta vlevo) máme uprostřed 2 a půl metrový pruh od podlahy ke stropu obložený imitací kamene, protože tam jsme původně plánovali stěnu.

Nevýhody: Sedíme zády do místnosti a sedačka trčí do prostoru. Koukáme do zdí místo do prostoru.
Výhody: Máme už obloženou stěnu, kde jsme zamýšleli obývací stěnu

2) Druhá varianta je koupit sedačku do tvaru U a dát ji zády ke stěně s obložením s tím, že by se koukalo směrem ke dveřím/do místnosti.

Nevýhody: Nevíme kam s televizí. Museli bychom udělat asi nějakou dělící příčku jak je naznačeno na obrázku.
Výhody: Můžeme koupit větší sedačku a nebude trčet zády do prostoru. Obývací pokoj bude působit vzdušněji a budeme koukat do prostoru a budeme mít i výhled z okna místo koukání do zdi.

Nevýhody: Sedíme zády do místnosti a sedačka trčí do prostoru. Koukáme do zdí místo do prostoru.
Výhody: Máme už obloženou stěnu, kde jsme zamýšleli obývací stěnu

Tak jako tak, bude v místnosti jeden "rušivý" prvek. Buď sedačka zády do prostoru nebo nějaká dělící stěna/pult/falešná příčka s TV.

Díky za názory!

• Druhá varianta je při mě příjemnější

• Já jsem také pro druhou - nemá ráda, když se něco děje za zády 🙂

• @cubbins  tak ja bych spis volil prvni variantu. vadilo by mi, kdyz by porad nekdo chodil kolem TV. navic takhle pujde po ocku sledovat TV i z jidelny (ano, vim, nemelo by se to behem jidla 🙂 )

• Sponzor fóra
  • Ja jsem pro prvni variantu. Mame to tak nyni a budeme to tak mit i v dome. Nas trcici sedacka nerusi a nevadi nam ani sezeni zady do mistnosti. Ta sedacka nam vymezuje prostor obyvaku 😀 Delici pricka na me pusobi rusive, jsem pro otevreny vzdusny prostor 😉

• Z techto dvou se mi libi vic ta prvni. Mne se nelibi, ze v druhe vnikne opravdu mala jidelni "komora". Pokud budou zidle i z druhe strany, bude to jak skatulata hejbejte se, aby nekdo vylezl odnekud od stolu. A TV nejde dat na stenu vedle dveri a sedacka do L do rohu?

• Já jsem také spíš pro první variantu.

• TO okno je normální okno, nebo až na zem? Nešlo by to takhle?

• Vím , že to není ideální, okno za sedačkou a tv proti sedačce, ale u vás je každé řešení určitý kompromis.
    Jinak takhle - okno za sedačkou a tv proti oknu, to má švagrová a existují tak víceméně v pohodě.

• @martinape  Díky za nápad 🙂 Jedná se o dvoukřídlové okno a vlevo (směrem k rohu) jsou balkonové dveře, protože po celé délce je balkón. Vstup je ale možný i z jídelny, balkónovky v obýváku používáme málo kdy.

Okna jsou situována víceméně na západ a v případě, že by byla tv naproti oknu, tak je bez žaluzií nekoukatelná.

• Líbí se mi druhá varianta. Prostor je vzdušný.

• @cubbins  Ahoj. Jak jste to prosím nakonec vyřešili? Šli jste do té dělící příčky?

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Články od našich partnerů
    Strašickou mateřinku chrání Rubín
    POSTUP MONTÁŽE AKUSTICKÉHO PODHLEDU RIGIPS PŘÍMO MONTOVANÉHO NA STROP
    Betonové tašky Terran aneb jaké střechy se budou stavět v blízké budoucnosti
    Archiv článků od partnerů