Krb- mate nekdo na zemi pred krbem neco jineho nez dlazbu? Sklo,sterku...?

Mate prosim na zemi u krbu nekdo podlahu prekrytou sklem? Zajima mne jak je to prakticke.
Odpovědět
@chocolate22 My to máme, cca 35cm před kamna. S tím, že je to oblouk, ale vršek oblouku je useknutý a rovný. Sklo je tuším kalené a má fazety. Nechal jsem si to udělat na míru. Nejdřív jsme měli strach, že o to budeme škobrtat, ale vůbec. Spíš to dělá takovou trochu bezpečnostní zonu kolem kamen. Pod kamny máme lopatku a smetáček, když něco vypadne na sklo, hned to zametem. Za nás je to dobré řešení.
Odpovědět
@atilius Děkuji moc, jen jestli vám rozumím dobře nemáte to srovnané se zemí(zapuštěné) ale sklo položené na podlaze? Můžu prosím foto, docela to řešíme, podlaháři s tím mají problém tak se to snažíme vyřešit či vyřešit alternativou, každopádně dlažbu tam nechceme tak nebo tak, manžel to sklo nechce položit na podlahu tvrdí že tam budou padat drobné částečny a budeme o to pořád mít okoplé palce. Já to právě často vídám tak mne vůbec nenapadlo, že by to měl být problém. děkuji
Odpovědět
Dobrý den, my máme sklo položene na podlaze. Sklo je zasilikonované transparentním silikonem, aby pod něj právě nelezly nečistoty a zatím v pohodě.
Odpovědět
@chocolate22 jj, dá se to ošetřit silikonem. Ale podle mě, když to leží fakt dobře na rovné podlaze, tak to ani není potřeba.
Odpovědět
@atilius no to je bezvadne to jsem si oddychla ze je to taky moznost a takto to vyresime no doufam si tam palce neukopnem neb ono se kolem nej bude dost chodit.
Odpovědět
@nikive supr tak to taky tak vyresime.
Odpovědět
Taky mame sklo (zapustene) a je to super. Jenom doporucuju pred finalnim usazenim podlahu a sklo zespodu dukladne vylestit protoze otisk prstu ani cmouhu nebo prach uz jen tak nevycistite az usadite kamna. Ja jsem sklo pokladal asi na 3x pokazde jsem si pak neceho vsimnul...
Odpovědět
@chocolate22 Jako máme ho v podstatě do chodby, tj pořád kolem něj chodíme a ještě nikdo si palec neukopnul. Tedy za posledních šest let :)
Odpovědět
@raziel628 no to vsazene by bylo nejlepsi jen tedy ted by se musela odbrousit podlaha pak tam vlozit to sklo vse musi na mm sedet vsichni v tom vidi hodne komplikaci tak premyslime polozime to sklo na tu podlahu...co uz.
Odpovědět
@atilius take bych to tak dramaticky nevidela bude to ok.
Odpovědět
@chocolate22 Máme dlažbu z tlustých kachlí, aby vydržely pád polena apod, před to metr do obýváku a kolem do šířky dva metry
Odpovědět
@vladimir_sacha pravda ze jsem videla jakoby mozaiku ci sachovnici dlazbu a vypadalo to taky fajn no nam krb stoji v prostoru obchazi se ze vsechn stran a tak mi tam ta dlazba nepasuje....jinak mi nijak nevadi.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Máme sklo, ale pozor na to, nedává se obyčejné, ale kalené. Asi ve většině případů 8mm silné. My máme ještě zbroušenou hranu (fazetku), právě proto, aby nedocházelo k zakopávání. Jinak pod sklo doporučuju speciální tenkou oboustranně lepící pásku. Tu nalepit po obvodě, aby se sklo po položení nehlo a nedostávala se špína pod něj. 😉
Odpovědět
@fantomik jj vím, že se dává speciální sklo. Jen tedy když tam dám tu pásku pak půjde vidět nebo to špatně chápu? Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@chocolate22 Bude to vypadat takto. Prakticky neviditelné. Hodně tomu pomáhá to, že je to přesně stejně široké po celé délce. Takže když se hodně zadíváte, tak to uvidíte, ale nejste si jisti, jestli to není nějaký lom světla. 😄 A vlastně je to jen jednostranně nalepené na skle. Ale je to takový měkký silikon. Lepil jsem přesně s hranou, silikon krásně vyrovnal nerovnosti, spoje vinilu, apod. 😉 Na obr. (z internetu) je vidět i ta fazetka. Nenechte se mýlit, obr je hodně z blízka, z dálky se to více ztrácí. 😉
Odpovědět
@chocolate22 Jinak silu skla je nutne volit podle hmotnosti kamen. My jsme davali 10mm a jeste pozor na uder na hranu, kalene sklo vydrzi hrozne moc pri padu neceho z vrchu ale vetsi uder na hranu muze byt u kaleneho skla konecna (je mozne najit videa) ale myslim ze to do jiste miry eliminuje prace fazeta. Jinak zasazeni neni problem pokud mate drevenou podlahu (nam to na pile prohnali protahovackou na mm presne)
Odpovědět
Profilova fotka
Pravdu máš. 😉 Sklo 6 mm pro kamna do 200 kg Sklo 8 mm pro kamna do 300 kg Sklo 10 mm pro kamna do 400 kg Sklo 12 mm pro kamna do 500 kg
Odpovědět
@raziel628 ale my to sklo nebudeme mt pod krbem jen kolem. No ano drevena ale trivrstva ne masiv no zajedu se zeptat na pilu...ted je otazka zda ma vyznam se se vsim tak drbat kdyz by to mohlo byt polozeno tedy na te podlaze .... @fantomik takze koupit specialni silikon pasku..no mazel snad bude vedet jakou...jj fazetu urcite to uz jsme nato mysleli zebychom to nechali zbrousit a pak to mate jeste zasilikonovane ci tedy fazetu a pasku uz bez dalsiho silokonovani....neb jestli nad tim neptemyslim uplne blbe ta paska vam to zase zvedne od zeme.
Odpovědět
@chocolate22 To samozrejme je na Vas jak to chcete a ano je to komplikace 🙂 pokud to mate v ceste (kde bezne chodite) tak bych to zvazoval. Ale chce si s tim opravdu vyhrat protoze jinak hrozi ze to bude vypadat hur nez kdyby se to polozilo na. Druha vec je nevim co to udela s 3 vstvou podlahou kdyz ji zeslabite o 6mm (pokud sklo nebude pod kamny tak asi staci). Zalezi jakou mate silu (my mame 22mm parkety vs 12mm pod krbem). Pripadne pokud nemate extra dekor tak by se v tom miste dala dat masivni podlaha(i tak je potreba zachovat nejakou silu), pripadne vinyl ve stejnem dekoru. Myslim ze ac se rozhodnete jak koliv tak to bude vypadat se sklem dobre🙂 hodne stesti🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@chocolate22 Dal jsem jen tu pásku, nic víc. Je potřeba být hodně pečlivý, aby páska přesně kopírovala hranu skla. Je to slabý měkký silikon. Po položení si to celé sedne. Fakt nevím, jestli vznikla mezera pod sklem, nebo to dolehlo úplně, ale kamna na tom stojí, já přes to chodím taky a žádný problém. Navíc tam máme i 130mm díru pro přisávání. Ale i ta se musí podlepit tímto těsněním! 😉 https://www.123sklo.cz/podkladova-skl... Silikon je taky řešení, ale mě se to moc nelíbí. 😄
Odpovědět
@raziel628 @fantomik obe varianty jeste zvazime dekuji moc za vsechny vase rady, napady a cas.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?