Obývací pokoj s kuchyní 60m2 zařízení

Ahojte, pochlubte se, jak máte vybavený a řešený větší obytný prostor- dohromady obývák, jídelna, kuchyň. Stavíme domeček a máme v něm tuto místnost 60m2. Vždy jsme chtěli tuto místnost vzdušnou- máme malé dítě a minimálně ještě jedno plánujeme, tak ať o sebe nezakopáváme 🙂🙂 🙂le pořád od okolí slýchám, že je to zbytečně velké a jsem z toho už lehce demotivovaná a sama si teď říkám, zdali to není zbytečně veliké...děkuju za inspiraci! Ještě podotýkám- obdélníkový tvar.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od thea95:

Ahojte, pochlubte se, jak máte vybavený a řešený …
@thea95 No velké je to poměrně dost. Ale pokud to není na úkor ostatního prostoru, především dětských pokojů, a pokud máte finance na tak velký dům, tak proč ne.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jozkakomosny:

@thea95 No velké je to poměrně dost. Ale pokud t…
@jozkakomosny je to patrový domek, takže dole je "jen" tato velká mistnost, pracovna, koupelna, prádelna. Nahoře poté klidová zóna, kde jsou detske pokoje a každý cca 17m2.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od thea95:

Ahojte, pochlubte se, jak máte vybavený a řešený …
60 m2 je väčšie ako môj byt a to sme tam už tri roky s dvomi deťmi, deťom je to jedno. Vyrastal som v byte 55 m2 s dvomi bratmi a nikdy nám to nevadilo. Takže to je skôr problém, čo riešia rodičia, nie deti. Ale teraz k veci. Ak chcete, aby Vám niekto poradil zariadenie, chcelo by to pôdorys a orientáciu na svetové strany.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od thea95:

Ahojte, pochlubte se, jak máte vybavený a řešený …
@thea95 já bych řekla že naprosto super. My máme lehce nad 50 a těch 10 by se určitě hodilo. Ale máme 4 zóny a je to do L rozdělené po 25 metrech. Kuchyň a jídelnu, obývací část posezení(gauč)/tv a hrací kout pro dceru (a klavír). Těch 10 metrů by se nám náramě hodilo ještě ke kuchyňi s jídelnou. Je dobré si to rozložit teď i s ohledem na děti a s holdem na to, že pak vyrostou a vy si to preděláte. My máme třeba možnost tv na dvou místech. Až dcera odsroste, tak se její koutek zruší a přesune se tam gauč a asi dodělám i velkou knihovnu. Jinak u patrového domu mít dole velký prostor a rovnou udělat i část pro děti je nutnost, jinak se vám hračky budou válet všude, doporučuji rovnou nábytek na míru a spoustu úložného prostoru na hračky ať to schováte. Dcera má dole např. Kuchyňku, stůl a židličku, montesori průlezky (zaberu dost mista), svoje křeslo a přibude ještě domek pro panenky, vše dost velké (samozřejmě jinak nějaké poličky na lego, knížky a další hry). Kamarádka má dva kluky a mají dole ještě ponk na nářadí (a kuchyňku taky ;-) ). Takže se toho nebojte a rovnou vymyslete, jak hezky ty dětské věci zakomponovat a nebo chytře pohledově schovat.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od artep1987:

@thea95 já bych řekla že naprosto super. My máme …
@artep1987 nemohla bych vás poprosit o fotky do zprávy, pro představu? moc děkuju! Letím teď do práce, pak poodpovídám na zbytek :-) Ale přesně jak píšete, to mám vymyšlené.
Odpovědět
No podle mě je to nešťastně vymyšlené. Kuchyně a obývák 60m2. Proti tomu v principu nic. Ale nemáte pokoj dole. Což je podle mě chyba, která se v důchodu projeví (a bohužel nemusí to být ani až v důchodu)... Kdybych stavěl patrový dům, tak bych si jednu koupelnu a pokoj určitě dole udělal, abych v případě imobility nemusel létat po schodech. Ono se to nezdá, ale kolikrát denně po těch schodech vyběhnete? A teď si představte, že nemůžete chodit...
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od rumcajk:

No podle mě je to nešťastně vymyšlené. Kuchyně a …
@rumcajk dole je samozřejmě koupelna a i pracovna- oba s manželem pracujeme z domu. Takže do budoucna možnost tam udělat ložnici :-) snažili jsme se myslet i na takové případy. A tím, ze jsme radovka, bychom přízemní barak měli dlouhou nudli z jedné strany bez oken/ s oknama, ale do zdi baráku vedle. Nahraju sem pudorys
Odpovědět
Profilova fotka
Bez půdorysu a preferovaných výhledů se dá poradit pouze obecně. Já mám přes 60m2 a nyní bych trošku přidal. Půdorys je do T a ke kuchyni je připojená černá kuchyň s hlučnými spotřebiči. Nyní řeším, jak roízmístit repro pro domácá kino a možná se vyplatí hned na začátku o tomto uvažovat a připravit minimálně něco pro tlumení/roztříštění zvuku. Dokud tam byly prázdné stěny bez tlumících děrovaných sádrokartonů, byla tam hrozná ozvěna, která je právě daná rozměry.
Odpovědět
Zdravím. Máme místnosti dole přesně jako vy. Vstup se schodištěm, koupelna, pracovna/pokoj pro hosty, technická a obývák s kuchyní. Tato místnost má 57m2 a máme ji do L. Vůbec by mi nevadilo, kdyby byla ještě větší, přesně jak píše artep1987. Kdybychom to měli do obdélníku, jako vy, líbilo by se mi to asi více. Známí to tak mají, prostor odhadem 70-80m2 a je to nádhera. Vůbec to nemusí být nacpane věcmi, ten prostor sám o sobě je luxus. Taky jsme žili v garsonce 27m2 a šlo to. Ale pokud člověk má tu možnost, dala bych metry navíc právě do této místnosti :). Budete to mít určitě krásné.
Odpovědět
Profilova fotka
My máme spoločenskú miestnosť obdĺžnik 5,5x 10 m, teda 55m2, je to pekné vzdušné a tak akurát. Kuchyňa, ostrov, stôl, sedačka a na konci telka. A v rohu je ešte detská kuchynka.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od taniiicka:

My máme spoločenskú miestnosť obdĺžnik 5,5x 10 m,…
@taniiicka neposlala byste mi do zprávy nějaké fotky pro představu? Díky!:)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od thea95:

Ahojte, pochlubte se, jak máte vybavený a řešený …
@thea95 a rozměry máš jaké? To jsem nikde nenašla. My máme 6x10 a co se týče velikosti, tak osobně mi to tak moc nepřijde, ale když přijde návštěva, tak všichni říkají, jak je to super, že by brali taky tolik místa. Pokud bych měla možnost a měnit rozměry (dům jsme koupili a rekonstuovali), tak bych určitě nešla do takové šířky - velká vzdálenost na televizi, ale zároveň malá, aby bylo něco naproti sobě. Při té ploše je za mě nejlepší asi velikost 12x5 (nebo 4,5). My máme ještě navíc uprostřed místosti krb, což je dobré, kvůli nosnosti stropu, ale blbé, že ti to sebere dost místa. Takže jsme byli limitováni ve velikosti kuchyně a celkového uspořádání. Na druhou stranu to celkem oddělí obyvák od kuchyně a tu místnost celkově opticky zmenší.
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?