Plazma vs. LCD TV. Co je lepší?

Zobraz úvodní příspěvek
kto mate skusenosti prosim o radu a vas nazor ........co je lepsie plazma alebo LCD......viem, ze obe su dobre ale predsa su tam nejake rozdiely, pripadne kazde ma nejake pre a proti, nejde mi o to aby ste kopirovali nejake technicke parametre a porovnania, to som si nasla uz na nete, skor osobne skusenosti a pocity......ceny ako som si vsimla su vyssie pri palzmach.....dakujem
Odpovědět
1
4
5
A este taka mala poznamka ku kupe TV, ak planujete s vascou uhloprieckou - cim vacsi, tym lepsie, naozaj je to tak, ze v obchode sa vam moze zdat, ze to je strasne velke, donesiete to domov a bude sa vam to zdat velke a po tyzdni zistite, ze to mohlo byt aj vacsie... :-)
Odpovědět
Durino, moje řeč. I nám se ta "105" za toho 3/4 roku nějak zmenšila... :-D :-N
Odpovědět
DURINO: super vysvetlenie - teda aspoň pre mňa, čo som roky pracoval v elektropredajniach a technické info je mi blízke aj do hĺbky. Len som tam robil 7 rokov dozadu a technika veľmi pokročila. Preto sa pýtam aktuálne skúsenejších na MPEG-4 a rozdiely v LCD TV, lebo vtedy som také ešte neriešil :-) Nakoniec som vybral ten SAMSUNG LE-32B651, má aj písanú aj podporu MPEG4, DVB-T, DVB-C, 100Hz, FULL HD, .... a na jednom e-shope som si ho vyjednal za 570 EUR aj s dopravou, lebo nemali možnosť CASH BACKu. Tak mi dali cenu ako po uplatnení CASH BACKu od iného e-shopu. S tou veľkosťou - v tomto prípade platí "čím väčší - tým lepší" :-) Ja by som do bytu už riešil aspoň 94cm, nakoľko dig. satelit dodáva kvalitný signál aj na 107-ku, ale to už je na našu veľkosť izby zbytočnosť (teraz máme 82 a stačí). Svokrovci však pozerajú doteraz OTF s 63cm uhlopriečkou, čiže si polepšia na výšku obrazu o 4cm a na šírku ani nehovorím. Takže pre nich to bude bomba, bude väčší a ja som zariadil, aby bol aj po technickej stránke výber uspokojivý aj pre budúcnosť. Takže proste MUSIA byť spokojní :-) A to ešte majú len zrno signál, takže budeme určite riešiť satelit a GITAL CZ kartu alebo SKYlink, lebo ked na tom LCD pustia vnúčikovi napr. Doba ľadová a uvidia ten neskutočne krásny obraz, tak neodolajú a to zrno už chcieť nebudú :-) Ja som navyše amatérsky fotograf - teda presnejšie, baví ma cvakať na zrkadlovke :-) a určite ocenia aj pozeranie kvalitných fotiek vnúčika, to je aj pre mňa veľmi dôležité. Dúfam teda, že som zvolil ten SAMSUNG LE-32B651 správne (inak myslím, že je to modelový rok 2008, nie 2009...?), lebo lacnejšiu 100Hz-ku som nenašiel a Samsung sám o sebe v displejoch patrí k špičke. Teraz už len dúfať, že netrafíme ten 1 zo 100 kusov, ktorý sa pokazí a vydrží im aspoň 10-12 rokov. Ešte raz ďakujem za informácie, Marek
Odpovědět
fotomark: Dufam, ze to bude dobry kus :-) a ze bude dobre sluzit... Kedze je to B-cko, je to novy model (mne na B530 povedali, ze je to modelovy rad 2009).
Odpovědět
No ja idem tiez koncom augusta aby som stihol akciu kupit ale LE37B651 nic lepsie na trhu som nenasiel co sa tyka ceny a kvality. Tak sa velmi tesim co to bude.
Odpovědět
mám dotaz: chtěl bych LCD se spotřebou kolem 50W-70W, budu chytat na pokojovou anténu DTV, vybral jsem si PHILIPS 22 PFL 3404h, dokáže mi někdo doporučit i něco jiného?
Odpovědět
DURINO: neviem, či ti povedali pravdu o modelovej rade 5, ale ja som v tom, že 6 a 7 boli predstavené v roku 2008. Možno to dokazuje aj článok, ktorý bol uverejnený 18.1.2008 spomínajú sa tam rady 6 a 7. Tu je: http://hdmag.cz/clanek/nove-lcd-hdtv-... Ale je to nepodstatné, dôležité je, že je stále super :-) A v stredu alebo štvrtok je doma, tak ho otestujem, až potom pošlem svokrovcom :-) Možno potom pridám praktické názory. Ešte raz dííííík :-)
Odpovědět
fotomark: Ty myslis serie, 4 bola bez FULL HD, 5 je FULL HD, 6 ma dalsie vymozenosti ako 100Hz..., ale ja som myslel modelovy rad, akoze novy model v ramci serie, novsia 5-ka (starsie modely v serii su oznacene s A, novsie s B v nazve, aspon som to tak vypozoroval).
Odpovědět
Aha, čiže napr. LE37B650 bola možno uvedená na trh minulý rok, ale nástupca pod označením LE37B651 v tomto... Možno to tak je, v tomto som si istý neni. Tým lepšie :-)
Odpovědět
Ja by som to bral skor tak, ze Bcko je novsi model, ako Acko, napr. ten moj LE40B530 je mozno novy model z roku 2009, nejake ine Bcko mohlo byt vyrabane uz v roku 2008, ale podstatne je, ze to nie je Acko. :-) Cecko zatial nie je. :-) Ono asi nebudu mat modely s rovnakym ciselnym oznacenim iba s rozlisenim A a B, ale to si nie som isty. Posledna cislica v modeli TV je iba dizajnova zalezitost, cize napr. model s koncovym oznacenim 650, 651, 652 by malo mat tu istu elektroniku a obrazovku, ale iny dizajn.
Odpovědět
POZOR POZOR !!! Pri montáži podstavca mi tá umelá priesvitná noha praskla !!! Myslel som, že ma porazí... :-S Zasúval som scart konektor a ešte pridŕžal TV, aby sa neprekotil a zrazu prásk! Neexistuje, aby pri tak malom tlaku noha podstavca praskla, som z toho úplne mimo. Musel byť už načatý od výroby. Idem to teda reklamovať. Zistil som však, že tento kus má len Poľský záručný a Samsung Slovakia mi bohužiaľ nepomôže !!! Proste nemám možnosť to reklamovať v ktoromkoľvek servise, lebo nemám platný slovenský záručný a musím to riešiť len cez BEST CENA eshop. Volal som aj tam a musím zatiaľ povedať, že mi hneď ponúkli UPS kuriéra, že zajtra príde po celý TV na ich náklady a skúsia mi vybaviť nový stojan. Vyzerá to teda fajn, ale: - čo ak servis zvalí na mňa, že som to neprimeranou manipuláciou poškodil? Neuzná mi to a oni mi naúčtujú aj obe prepravy UPS-kou a stojan nikde... To bude horšie. Verím však, že to fakt nie je možné, aby boli stojany také labilné všetky, inak by fakt to malému dieťaťu po potlačení prstom padlo na hlavu !!! Asi tak malý tlak sme na podstavec vyvinuli pri zapájaní konektoru. fakt Vyplýva mi z toho jedno - spýtať sa vopred, odkiaľ pochádza TV, či je distribuovaný Slovenským importérom a bude mať SK záručný list. Inak to môže byť zdĺhavejšia cesta pri reklamovaní. Ak však eshop BEST CENA urobí všetko preto, aby mi bezplatne vybavili nový, tak ich len doporučím. Inak - tento typ LCD TV LE32651B je fakt pecka. Ak máte DVD nahraté v super rozlíšení, tak ten obraz je fakt skvelý!!! Aj tá čierna je tam fakt čierna, 100Hz technológia zaručuje plynulosť scén bez duchov, keď do neho napojíte USB kľúč s fotkami vo vysokom rozlíšení, sú náááádherné !!! Obraz sa ani nepohne, žiaden kmit nevidieť, proste pozeranie kvalitných fotiek je pastva pre oči. Tým pádom aj napojenie PC a hranie hier vo vysokom rozlíšení bude zážitok. Pri DVD-čkach nahratých v AVI formáte, aby sa dali napáliť na CD vidiež rozmazanie, ale to je spôsobené nízkou kvalitou nahrávky. Každá kvalitná nahrávka v HD alebo FULL HD rozlíšení je paráda !! Ak niekto premýšľa nad 32-palcovým a máte o nejakú tisícku navyše, doplaťte si na 37-palcový, čiže 94cm uhlopriečku. Doporučujem. Ale aj táto 82-ka je fakt super.
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte tiez sme si kupili lcd od samsungu,na ktory plati akcia CASHBACK v online formulari treba vyplnit cislo zarucneho listu...to vsak neviem najst, na zarucnom liste je len nazov modelu a vyrobne cislo co teraz? 8-(
Odpovědět
Článek se načítá
My mame v zarucnom liste hore velkymi pismenami napisane WARRANTY CARD, potom je cislo zarucneho a hologram. Prepoklada, za vas zarucny by mal byt podobny. Prave vcera sme ten formular vyplnali, tak teraz musime cakat ci to fakt dobre dopadne. Inak sme tu telku kupovali cez internetovy obchod minuly tyzden a tento tyzden je uz o 300 EUR drahsia. Stihli sme to na poslednu chvilu. Aj tak to je od predajcu spinovost, ze chce zarabat na akcii vyrobcu. Akurat plno ludi teraz odradili od nakupu TV.
Odpovědět
fotomark ja sa chystam kupit tu telku najprv so uvazoval 37 ale na ceskych forach ma presvedcili na 40 inak tu je dobry link na tvoj typ telky:http://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=20036 a riesia sa rozne problemy ale je to fakt odborne polovicu pojmom som nerozumel. Inak pravda je ze je to spinavost od obchodov ze tak navysili ceny sledujem tu telku uz 3 tyzdne a je to bieda. Najlepsiu cenu ma pixmania ale ta zasa nie je autorizovany predajca.
Odpovědět
No, takže mám výsledok mojej reklamácie zlomeného podstavca pod LCD TV cez eshop, ktorý mi ho dodal, ale bol to TV určený pre Poľský trh, čiže dovezený z Poľska. Zajtra bude 13-ty deň od poslania TV kuriérom UPS a zajtra mi aj UPS-kou príde. Volali mi dnes, že mám stojan vymenený za nový a posielajú mi ho späť. Takže moje obavy vyriešili pracovníci bestceny. sk výborne a reklamáciu vybavili rýchlo a k spokojnosti. Musím ich teda pochváliť za to, ako fajn vybavili zákazníka. Teším sa naň ako rexo na ci kulu :-) Aj keď len na pár dní, lebo keď ho otestujem, ide svokrovcom, je totiž pre nich:-( Takže všetko OK, želám Vám, aby sa všetky eshopy zachovali tak, ako tento v mojom prípade. Veľa kvalitného pozerania a predtým správny výber prajem. Marek
Odpovědět
No rozddiel spotreby plazmy voci LCD je ze plazma zerie v priemere o 20% viac elektrickej energie... To je fakt. Odskusane na TV 107 cm Samsung plazma aj LCD. Pozerane tie iste filmy cez ten isty merac. Vypalovanie log??? Kde to zijete??? Ziadna dnesna plazma vam uz ziadne logo nevypali. Obraz: Plazma o 35% kvalitnejsi a krajsi obraz cez blue ray s kablom hdmi. To iste pri klasickom TV vysielani satelit DIGI TV. Plazma je skratka pre mna lepsia a kolega s ktorym sme to testovali mal to LCD a sam uznal ze druhykrat uz jedine plazma.
Odpovědět
Obidva TV prijmače su dobre ked som ich porovnaval tak Plazma ma krajšie farby ,čierna je čierna to čo LCD nikdy neponukne ,LCD ma vačšiu spotrebu energie ako plazma ,pri plazme sa prud koliše od obrazu ale pri LCD nie.Za 24 hodin zobrala Plazma menej ako LCD,vyrobca udava konečnu spoterbu energie,ale nieje to pravda kolko zoberie energie Plazma.Takže odporučam Plazmu.Pri Plazme je rychlost obrazu rychlejšia ako pri LCD.Plazma Je Super.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
lcd je levnejsi...plazma drazsi a "kvalitnejsi"...ale myslim si, ze lcd vydrzi taky nejakou tu dobu..vsechno je to jen spotrebni zbozi :) taky se ted chystame kupovat telku..tak uvidime co zvitezi :)
Odpovědět
Profilova fotka
to zalezi na tom, v jaky cenovy kategorii telku kupujes. My bychom si plazmu nekoupili, napr. kamos ma jednu z prvnich cca 4 roky a je to strasnej obraz. Nase byla dost draha a obraz je proste kvalitni
Odpovědět
1
4
5
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?