Rozmístění nábytku a výmalba obýváku, poradíte?

Ahoj, poradil by mi prosím někdo s rozmístěním nábytku v našem budoucím obýváčku? Zkusím sem vložit obrázek, jak to vypadá teď. Nějak si s tím nevím rady a nevidím jinou možnost, než je to teď (myšleno hlavně sedačka a televize). Jídelní stůl nejspíš půjde do kuchyně. Do obýváku bych dala akorát sedačku (líbila by se mi rohová, ale ta asi neprojde, protože by se musela dát k těm nepoužívaným dveřím), konferenční stolek, stolek pro pc, tv stolek nebo stěnu a možná i jednu menší skříňku. No, jiná možnost uspořádání tam asi není, ale třeba jsem něco přehlédla, za zeptání nic nedám. :) A co se týká výmalby - s přítelem uvažujeme nad nějakou tmavší hnědou na jednu stěnu. Zbytek stěn asi bíle. Podlaha světlá, nejspíš javor malibu. Nebude to působit studeně, co myslíte? A jakou barvu doplňků zvolit? Předem děkuji za případné odpovědi..;)
Odpovědět
@bramblerose Zeď, která je naproti oknům bych nechala světlou - bude odrážet světlo do místnosti. Hnědá je moderní, přírodní barvička. Taky zrovna vybírám odstím hnědé :-) Podlaha může a nemusí být světlá. Nekombinovala bych ale moc druhů dřeva v jedné místnosti. A doplňky taky do přírodní barvy :-) Co se týká toho uspořádání, vypadá to, že prostor je celkem velký. Záleží, jestli chceš mít moderní styl, útulný ....
Odpovědět
No uvažovali jsme nad vymalováním té stěny za sedačkou, přijde mi to jako nejlepší řešení. :) Já jsem právě strašně nerozhodný člověk. :D Ale moc se mi líbí, když je v místnosti kontrast - třeba světlá podlaha, tmavé dveře. Je pravda, že jsem dlouho váhala, jestli nejít do tmavé podlahy, ale protože se mi líbí i tmavší nábytek, mám pocit, že by to tak nějak zaniklo. Okna jsou bílá, takže mě napadl i bílý nábytek a bílé dveře. Ale to by asi kvůli pesanovi neprošlo. :) Prostor je celkem velký, ale přijde mi nešťastně řešený. :) A mám ráda moderní, ale zároveň útulný styl. Nic extravagantního. V jednoduchosti je krása. :)
Odpovědět
změnila bych ten nábytek.. ty dveře co nepoužíváte bych zazdila těma skříněma.. místo sedačky dala jídelní stůl a sedačku bych posunula do prostoru..teď mi to přijde takový mišmaš.. tak získáte jídelní a bavící- obývákovou část.. Já mám čerstvě vymalováno.. bílý strop, bílá okení stěna a jinak barva cappucino ..v pokoji mám obroské 3m okno, je to na jih .. hodně světla, ta barvička se tam náramně hodí.. podlahu mám vybranou lino v barvě dubu.. takovou světlejší.. a budou jí kontrastovat dveře v ořechu a černá kuchyňská linka..
Odpovědět
@zelvatko taky už mě napadlo dát sedačku do prostoru. Ale bohužel tahle dát do prostoru nejde (zezadu vypadá strašně). Máme v plánu kupovat novou, ale to až časem, až budou penízky nazbyt. :) Ty skříně poletí určitě pryč. Leda by šlo ty dveře vybourat a zazdít to, ale na to už je podle přítele tenhle rok pozdě, takže by se o tom dalo uvažovat příští rok. :) Ale děkuji za zajímavý nápad, tohle mě nenapadlo. :) To může vypadat moc hezky, hlavně černá kuchyňská linka je můj sen.. Ale zatím zůstane jen u snu. :) A můžu se zeptat, k čemu budete ladit nábytek v obýváku? :) K barvě dveří? Nebo ke kuchyňské lince?
Odpovědět
@bramblerose ono by se to dalo zamaskovat.. my máme taky starou sedačku s novým přehozem a sedačka bude v prostoru a tu nevzhlednou stranu zakryju tím, že koupím ten díl Expedit z Ikei a dám to za sedačku do toho ty boxy a nepůjde nic vidět.. Nábytek v obýváku neladím ani tak ani tak.. nemáme teď na rozhazování, tak stůl a židle máme od našich - barva tmavě hnědá, policový systém jsme dostali od švagrů a je to mahagon, takže všechno je do hněda.. pěkně to vyšlo.. :-) ale až našetříme a omrzí nás tady ten z druhé ruky, tak budu ladit vše asi do barvy dvěří, takže do ořechu..
Odpovědět
@zelvatko no na tu naši zatím taky půjde přehoz, ale není to na dlouho. Pes nám ji stejně celou rozdrbal, takže přes to zatím přehodím nějakou deku, a časem se koupí nová. :) a ta by pak určitě do prostoru mohla jít. Aha, to sme na tom stejně, taky máme zatím všechno z druhé ruky a nové až časem. :-D ale tak aspoň že se vám to hezky sešlo, my to máme barevně takový všelijaký, ale zatím to bude muset stačit. :)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?