Uspořádání obývacího pokoje s jídelnou a kuchyňí 32m2

Dobrý den. Rád bych se tady s vámi poradil ohledně dispozice obývacího pokoje, kuchyně a jídelny. Celkem to dělá 32 m2 + chodbička s barovým pultem (cca 3 m2).  Jde o novostavbu. Momentálně jsme ve fázi zdění vnitřních příček. Takto plánujeme udělat dispozici (viz obrázek).Chtěl jsem vás poprosit zda je to dobré řešení, nebo by jste to rozložili jinak. Prosím o vaše postřehy.  Původně jsme měli obyvák větší, ale na úkor druhého patra,které původně nebylo v plánu, jsme se museli uskromnit. V druhém patře jsou 3 velké pokoje a koupelna.  Pozn: nemáme krb. Zvolili jsme TČ země x voda. Moc děkuju za vaše postřehy.
Odpovědět
Profilova fotka
Mě přijde divný ten barovy pult u sedačky... pokud ho chcete udelala bych ho u linky jak máte stůl a místo baru bych spíše uvazovala nad vestavkou nebi komodou, kam budete dávat ručníky a lozni prádlo?
Odpovědět
Profilova fotka
@lidus93 ehm, proč by měli mít ručníky a ložní prádlo v obýváku? 🙈 Jinak ten barový pult je fakt divnej, to jo.
Odpovědět
Dobrý den, očividně po tom barovém pultu toužíte, když jste ho naplánovali do hlavního vstupu do obýváku(pokud to není jen pozůstatek staré verze) . Ten barový pult je tam naprostá šílenost, neustále budete zakopávat o židle a nemluvě ani o tom, jak to bude působit. (přeplácaně).Dala bych ho skutečně do kuchyně (my ho měli, nikdy nevyužili, ale třeba to bude u vás jiné.) Měl by se vám tam myslím vejít, máme obývák stejně:na jídelní stůl a židle padlo 220 cm, na TV 140cm. . Televizi bych řešila nakláněcím stojanem na zeď.
Odpovědět
Profilova fotka
Budeme mit obyvak s kuchyni reseny velmi podobne, jen prave misto bar pultu bude pricka a budeme mit dvere do mistnosti..a kuchyn budeme mit jen do U..pokud trvate na tom barovem pultu, taky bych ho supla ke kuchyni..
Odpovědět
Taky ten barový pult nechápu. To bude nad sedačkou? Jako budu sedět a popíjet někomu nad hlavou? Pokud ho opravdu musíte mít tak bych ho taky navázala na kuchyňskou linku. Ukončilo by ji to a nebylo by do kuchyně tolik vidět z obýváku. Stůl bych dala doprostřed okna. TV stěnu pak udělat rozměrově tak, aby nevadila sedícím u stolu.
Odpovědět
Profilova fotka
@zmrz_lina to byl příklad, úložných prostorů není nikdy dost ..😒
Odpovědět
My to mysleli nějak takto... Mrkněte se prosím na fotky.
Odpovědět
Profilova fotka
@igor2005 hezké s tím barem, ale pokud jste si všiml, je tam za ním asi 3x více prostoru, než máte vy v projektu. opravdu to zrušte, na tv se můžete dívat z gauče. Kuchyň bych dala jenom do U, to krátké rameno vám tam zbytečně překáží. Na tak malém prostoru je potřeba promyslet doslova každý cm.
Odpovědět
Profilova fotka
Myslím si, že stejně u baru nebude ani sedět. Rodiče ho taky mají a využije se maximálně na Silvestra když lejou alkohol 😀 Jelikož to máte menší. Vykašlala by jsem se na to a měla radši o to větší prostor. Stejně by jste židle odsunovali do prostoru kde už zase navazuje chodba. Za mě to je zbytečnost. ☺️
Odpovědět
@igor2005 A k cemu to budete vyuzivat?
Odpovědět
@marta_kovar No, chtěli jsme jakoby oddělit prostor, aby hned z přízemí člověk neviděl do obyváku. Každopádně, myslíte, že je obývák+kuchyň hodně malá? Pokazili jsme to moc? Teď už s tím bohužel nic neuděláme 😞.
Odpovědět
Profilova fotka
@igor2005 My máme o pár m2 větší a nám to stačí. Ale záleží kolik vás je a co od toho očekáváte. Já osobně by jsem nedala ten barový pult a bylo by to podle mě lepší. I přes ten půl uvidíte do obýváku a časem by jste to stejně podle mě nevyužili. Furt se tam dá dat časem třeba knihovna, která by vám to mohla pohledově oddělit. Ale já by jsem to nedělala 🙂
Odpovědět
Článek se načítá
Dala bych tam knihovnu. Nelibilo by se mi sedet hned vedle vchodu ze zadveri. Pocitove i kdyz v zime prijde od dveri pruvan.
Odpovědět
@igor2005 rozhodně jste nic nepokazili, my máme o 2 M2 menší. 2 děti a vlkodav a hromada spolužáků a krb a kuchyň( jako vy )do G a jsme naprosto spokojení.Naprosto, větší bychom ani nechtěli . A na Vánoce 3-metrový strom.Jen mezi vstup a sedačku jsme dali úzkou knihovnu, tam,kam vy plánujete bar.
Odpovědět
Děkuji za reakce Jak už jsem jednou psal. Původně tam místo baru byla navržená příčka až po strop. Přítelkyně však nechtěla mít příčku až po strop, která by moc zatmavila chodbu. Chtěla něco co by vhodně prostor oddělilo a jak píšete zabránilo případnému průvanu a zároveň nechalo i chodbu prosvětlenou. Rádi bychom tam alespoň něco měli, napadla nás knihovna nebo příčka z dřevěných latí. Proté nás napadlo něco jako bar nebo neúplná příčka na kterou by se dala dřevěná deska, stejná jako na kuchyňské lince. To by sloužilo jako takový pult na vázy s květinami, mísu s ovocem, apod. Jako bar by to mohlo posloužit pouze v případě oslav, kdy je potřeba více místa. Nemělo by to sloužit k každodennímu užívání. Velikost naší rodinny je pouze dvoučlenná. Do budoucna planujeme děti. Co se týká úložného prostoru na ručníky, plánujeme mít v koupelně skříň, dále v druhém patře je jeden velký pokoj, který bude sloužit jako pracovna a úložný prostor, právě pro ložní prádlo, apod. 🙂
Odpovědět
@norikakaa Moc díky za komentář. Můžu poprosit o půdorys do soukromé zprávy? Byl bych moc moc rád. Děkuju moc!
Odpovědět
@akirchnerova Dobrý den, psala jste, že to budete mít řešeno podobně. Prosím, budete tak hodná, a pošlete, jak to máte řešeno vy? Budu moc rád. Klidně do soukromé zprávy. 🙂 Moc děkuju
Odpovědět
Profilova fotka
@igor2005 psala sem sz..
Odpovědět
Bez nápadu, zbytečný bar a TV daleko od sedačky. Knihovna místo baru by bylo dobré řešení...Pokud se týká kuchyně do G: čím více rohů, tím blbější organizace kuchyně.
Odpovědět
s tím barem zajímavý nápad, ale to umístění přímo u zádveří není úplně ideální. dala bych tak raději příčku a nějakou ne moc hlubokou knihovnu (pošlu do sz naši knihovnu). a kuchyň dejte jen do U. Jinak si myslím že už tam moc změnit nejde.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?