Žaluzie - nechat nebo vyměnit za jiné stínění

Ahoj, v domě bydlíme 8 let a dosloužily nám dvoje žaluzie v obýváku...a já přemýšlím, že bych je vyměnila, postupně v celém domě - za jinou barvu nebo za úplně jiný typ stínění. Okna ořech, žaluzie jsou teď v barvě zlaté, i kliky (ty mi asi vadí více, při zařizování jsem v tomhle moc nezazářila - interiérové kliky jsou už stříbrné, stejně tak nerez doplňky v kuchyni, úchytky). Celý dům je laděn bílá-seda/černá/dřevo orech. Podlaha je světlý jasan. K ní mi třeba ty naše žaluzie jdou, je to takové ,,teplé,,. Nad čím ale přemýšlím - moc se mi líbí v bílé rolety den a noc. Druhou variantou jsou stříbrné klasické vnitřní žaluzie. Vyměníme i kliky. Budou lepší než ty zlaté? Nebo jiný nápad? Určitě musí být namontované na okně, dost okna otvíráme. Na terasu máme klasické balkonové otvírání, je to na západ, v létě hodně slunce - hodně se jimi chodí a skrz slunce jsou žaluzie stále zatažené...
Odpovědět
Já vám nějak nevím.. jsem z toho obíváku takovej smutnej.. Ať tam dáte, co tam dáte, nikdy to nebude ladit.. Vím, že jste se na to neptala, ale zkuste s výměnou žaluzií popřemýšlet nad komplet sladěním obýváku, tak aby to bylo útulné a moderní. pro začátek... Základním pravidlem by mělo být pravidlo 3 barev. 2 barvy musí být dominantní a 3. barva je barva doplňků... vy tu máte hnědou, bílou, šedej kamenej obklad, zlatou a zelenou. Přičemž ta zelená je do očí bijící, vůbec se mi tam nehodí.. Ale to je jen můj postřeh.. A k vaší otázce.. nedám dopustit na venkovní rolety, byť je to investice o řád dražší a náročnější než výměna žaluzií, tak určitě to stojí za to.. v létě stíní, nepropouští teplo, a v zimě pomáhájí s tepelnými ztrátami. A domu to dodá na luxusu.
Odpovědět
@luk92 Když už napíšete, že venkovní rolety dodávají domu na luxusu, tak není třeba číst zbytek vašich doporučení. "Luxusu" možná dodávají tak trochu venkovní hliníkové žaluzie, ale ani to už dnes není nic, s čim byste se nesetkal skoro v každé vesnici. K dotazu @anitia interierové žaluzie opravdu nejsou dnes již z pohledu designu nic moc a jejich trvanlivost také né. My ač máme venkovní žaluzie, tak jsme na vybraná okna pořídili rolety den a noc. V nějaké přírodní barvě se jedná o nerušivý stínící prvek, který je i designově vzhledný.
Odpovědět
@luk92 díky za názor, zelená je navic, když na to kouknu Vašima očima. Není problém to vymenit. To ale neřeší mou otázku. Předokenní žaluzie jsou v obytné části za nás zbytečné, pořád to jsou žaluzie, i když zvenčí. Po nich netoužíme. Neřeší problém s terasou, kde v létě chodíme neustále a jde z této strany největší teplo. Nepotřebuji to tady mít ,,extra moderní", mít to nejnovější. Ale ty žaluzie mi vrtají v hlavě už dlouho, možná proto, že všichni v okolí je mají stříbrné...a přijde mi, že to pasuje více k zbytku domu...na druhou stranu mi ty naše vyloženě nevadí, k té podlaze jdou, působí to teple... @netmaster neumím si je tady představit v nějaké přírodní barvě...to by muselo opět pasovat k podlaze. Hnědé nechci...to by ztmavilo prostor. Proto přemýšlím o bílých. I proto, abych tu už netahala jiný odstín...Mohla bych vidėt vaše? Děkuji
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?