Dřevěná okna VEKRA - povrchová úprava

𝐏𝐫𝐨𝐬𝐢́𝐦 𝐨 𝐫𝐚𝐝𝐮 𝐚 𝐳𝐤𝐮𝐬̌𝐞𝐧𝐨𝐬𝐭𝐢, 𝐨𝐡𝐥𝐞𝐝𝐧𝐞̌ 𝐝𝐫̌𝐞𝐯𝐞̌𝐧𝐲́𝐜𝐡 𝐨𝐤𝐞𝐧 𝐕𝐄𝐊𝐑𝐀 – 𝐫𝐞𝐬𝐩. 𝐨𝐡𝐥𝐞𝐝𝐧𝐞̌ 𝐳̌𝐢𝐯𝐨𝐭𝐧𝐨𝐬𝐭𝐢 𝐣𝐞𝐣𝐢𝐜𝐡 𝐩𝐨𝐯𝐫𝐜𝐡𝐨𝐯𝐞́ 𝐮́𝐩𝐫𝐚𝐯𝐲 𝐧𝐚 𝐞𝐱𝐩𝐨𝐧𝐨𝐯𝐚𝐧𝐞́ 𝐉𝐙 𝐬𝐭𝐫𝐚𝐧𝐞̌. 𝐌𝐚́𝐭𝐞 𝐝𝐫̌𝐞𝐯𝐞̌𝐧𝐚́ 𝐨𝐤𝐧𝐚 𝐨𝐝 𝐕𝐄𝐊𝐑𝐘 𝐯𝐢́𝐜𝐞 𝐧𝐞𝐳̌ 𝟏𝟎 𝐥𝐞𝐭? 𝐄𝐯𝐢𝐝𝐮𝐣𝐞𝐭𝐞 𝐧𝐞̌𝐣𝐚𝐤𝐞́ 𝐩𝐫𝐨𝐛𝐥𝐞́𝐦𝐲 𝐬 𝐩𝐨𝐯𝐫𝐜𝐡𝐨𝐯𝐨𝐮 𝐮́𝐩𝐫𝐚𝐯𝐨𝐮? Rozhodli jsme se pro dřevěná okna VEKRA (ne kvůli ceně – ta rozhodně nejnižší nebyla). Obchodníci nám říkají, že okna vydrží, pokud se alespoň jednou (na stránkách je uvedeno minimálně 2x) ročně preventivně ošetří. VEKRA má přímo na stránkách „při dodržení doporučené péče – eurookna nejpozději po 7 letech natřít, s Vekrou vás to bude čekat nejdříve za 10 let.“ Technický poradce VEKRY se pořád motal na tom, kdo nám řekl, že by s okny mohl být problém a nakonec nám pro jistotu už vůbec neodpověděl. Nechci okna za 10 let renovovat. Pokud by byl po letech nutný zásah, potom bychom možná raději zvolili okna dřevohliníková, u kterých je sice větší první investice, ale ta se „srovná“ v budoucnu tím, že nebudeme muset jednak 2x ročně udržovat rámy a po x letech nechávat opravit lazuru. Ohledně údržby dřevohliníkových oken jsme také odpověď nezískali. Jen varování, že hliníkové opláštění je montovaní na plastové příchytky jejichž životnost může být riziko. Další otázka je, jestli do patra dávat okna s fixní částí, když je třeba rámy zvenku ošetřovat, takže neotevíratelná část není praktická?
Odpovědět
Nechci nikoho hanit nebo osočovat ale to co píšete je přesně prodat-zaplať a neotravuj. Z osobní zkušenosti vím zcela jistě o daleko kvalitnějších výrobcích za stejnou cenu a to nechci tvrdit že Vekra má špatné okna.
Odpovědět
Já mám od Vekry dřevěný okna asi 12 let, a upřímně jsem s nimi nedělal vůbec nic, nenatíral, neimpregnoval, neošetřoval, prostě vůbec nic, podle mě mají okna sloužit mě a ne já jim, a hlavně nevidím potřebu něco dělat, na jižní straně jsou úplně bez problémů. Pokud chcete můžu dodat fotky. Co se týče dřeva a dřevohliníku tak já když jsem je kupoval tak jsem řešil hlavně peníze, takže jsem vzal dřevo, dřevohlíník hlavně v té době ani nebyl tak in jako dneska, ale pokud chcete jít na jistotu tak na to je ten dřevohliník asi lepší, ten vás i přežije.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?