Francouzské okno od ulice

Dobrý den, zajímá mě Váš názor na okno z ložnice směřované do uliční strany. Uvažujeme nad klasickým nebo francouzským (všude v domě jsou francouzské, ale směřované do zahrady, před domem plot nebude. 6m od uliční čary, klidná část obce, venkovní žaluzie)...více by se nám libilo francouzske, ale nevíme, jak pocitově od té ulice..
Odpovědět
Profilova fotka
@m_vasickova Dobrý den, máme také velká okna v celém domě a myslím si, že dobrý 🙂 taky máme žaluzie a neviděla bych v tom problém. jen budou chybět parapety 😄 též jsme blízko ulice ani plot nebude.
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem volil klasické a výsledek je, že je trvale zataženo jak záclonami, tak závěsy a v ložnici je tma. Světlo pochází od otevřených dveří a ze šatny, kde je bílé sklo. Okno neotvíráme. Ulici mám také 6m.
Odpovědět
@m_vasickova Mě teda pocitově vadí francouzské okno v místnosti, kde bych měla spát, natož do ulice. Ale je to dnes moderní, má to hodně lidí, je to spíš o zvyku.
Odpovědět
Profilova fotka
Máme francouzské okno do ulice (není rušná) a taky je to z ložnice. Nejdřív jsem z toho měla obavy a skoro litovala, že tam není jen obyčejné okno, ale nakonec je to super a jsem za to ráda. Ložnice je malá a to fr.okno ji opticky velmi zvětšuje a zpříjemňuje (na oknem je upravená předzahrádka). Venkovní žaluzie jsou sice pořád stažené, ale vždycky ráno je naklopím, takže uvnitř rozhodně tam není, naopak. Dovnitř vidět taky není, je pravda, že máme lehkou záclonu, ale sousedi ani záclonu nemají a nejí jim dovnitř vidět ani tak. Jen je dobré mít pro jistotu i dobré závěsy, hodí se, když je velký vítr a žaluzie musí být vytažené. Za dva roky se nám to tedy stalo jen jednou, ale byla jsem za ty neprůhledné závěsy moc ráda, sousedi to měli horší :-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?