Jak velká okna do bungalowu?

Ahoj, rozhodujeme se jak velká okna dáme do našeho bungalovu. Nechci ani malá (nedostatek svetla),ani velká, aby to nevypadalo divně. Jaké máte zkušenosti? Volily by jste jiný rozměr oken,než máte teď? Díky.
Odpovědět
Profilova fotka
No my mame naplanovane v obyvacke velke okna, na celu vysku miestnosti, siroke 2m - taketo mame 3 na jednej stene a 3 na stene druhej /susediacej/, tiez rozmyslam, ci to nie je prislis otvorene. ale umysel bol tiez kvoli svetlu a prehriatiu miestnosti
Odpovědět
mne sa pacia okna od stropu po zem a myslim,ze to nevyzera divne. krasne to presvetli cely dom,len je top drahe. :-|
Odpovědět
Je jedno aky je to dom ... Okno ma svoju funkciu ... Ide len o peniaze a vkus .. Rozmery by sa nemali zbytocne zmensovat ...Vela ludi zmensuje okna .. s odovodnenim ..ze to to bude vykurovat .. no treba si uvedomit to ze v projekte je stavebny otvor pre okno iny nez potom ta realna svetlost okna ..
Odpovědět
Ahoj. My me dali okná 1.5m*1,5m, v spálni máme veľké po zem aj s dverami, plus v obývačke velikánske cez celú strenu jednu otváracie posuvné. A máme klasický bungalov /spálňa, 2 izby, kúpeľňa+wc, a veľká hala- obývačka, jedáleň, kuchyňa./
Odpovědět
svjana kraaasne. nechapem napr aj na poschdi- pri poschodovom dome-ked si ludia daju 2-3 stresne okna na cele podkrovie. musia tam mat tmu. ja by som mala okien a okien vsade.mne sa to paci.
Odpovědět
Lucivasu - obecně se doporučuje: plocha okna = 1/10 plochy místosti.... Ale pak záleží na hloubce místnosti, do jaké místosti to je, atd. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mne osobne sa páčia či už na bungalove alebo poschodovom dome čo najväčšie okná..a úplne najviac od stropu po zem, keď sú presklené celé steny..vyzerá to veľmi dobre, štýlovo a moderne..záleží od vkusu, my máme tiež obrovské okná :-D .
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Chtěla jsem se zeptat, zda máte někdo velká okna - š. 200 cm, v. 150 cm - předěl na 1/2 a jaké máte zkušenosti s otevíráním, zda větráte jen na ventilačku, nebo v pohodě otevíráte 1/2 okna? Není to na otevření obrovská plocha? Uvažujeme, zda okna předělit 1/2 +1/2 (tak jak je to na obrázku), nebo 2/3 + 1/3 (která by se snáze otevírala). Díky za každý příspěvek a zkušenost.
Odpovědět
@katty.w ahoj, my máme takéto 2m okno v obývačke, rozdelené je na menšie a väčšie okno. Zatial nebývame, vetráme tým menším oknom , kde je aj ventilačka. Väčšie okno sa bude otvárať iba pri umývaní, a v prípade núdze.
Odpovědět
@denam Děkuji za odpověď . Můžu se zeptat, kolik máte výšku okna?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?