Kování u oken

Dobrý den, rád bych se touto formou něco málo dozvěděl o používaných typech kování. Aktuálně poptávám okna u vice výrobců a objevují se v nabídkách různé typy kování. Bohužel se mi k tomu nic moc nepodařilo na netu najít. Je zde tedy někdo v tomto směru vice erudovaný či by mi prostě doporučil kování se kterým již má zkušenost ? Aktuálně se mi v nabídkách objevují kování Winkhaus, Siegenia, Maco a Roto. Mockrát děkuji.
Odpovědět
Kování je všechno na jedno brdo . Je tam krycí lišta a posuvná schovaná zatím . Na posuvné jsou nýty (uzávěry) , co prochází skrz krycí lišty . Ty zajíždějí do kamenu co jsou v rámu . Kameny v rámu jsou bud pevné s štelovacími nýty v lištách (excentry) a nebo naopak kameny s excentry co je nahýbají a pevnými nýty v lištách . Dřív bylo modní zlaté kování , teď se dělá modrý zinek (stříbrné ) . Je toho obrovské množství typu (skladačka) , kdy každý výrobce má tlustou bichli kde vám truhlář nakonbinuje podle tvaru okna a použití (třeba bezpečnostní kování atd) . Nevím zda běžný uživatel má možnost cokoliv porovnat .
Odpovědět
@jendad děkuji za reakci. Mě šlo spíše o to, jestli něco z těch kování co jsem zmínil je kvalitnější a něco je větší "šunt" a nebo je to fakt jedno a nemá to cenu vůbec řešit.
Odpovědět
@samot07 asi bych se spis soustredil na kvalitu oken jako celku. Dobry vyrobce nebude mit potrebu pouzivat suntove kovani (coz si nemyslim ze zadne z jmenovanych asi neni). Spis bych se podival co od kovani pozadujete: bezpecnost, skryte panty atd… pripade mrknul do katalogu na novinky dost casto vam to vyrobce oken ani nejake lepsi moznosti nenabidne. Napr. Nekteri vyrobci umi i bezpecnou ventilaci/mikroventilaci atd… integrovane magnety dole i nahore(ac ty se spise osazuji dodatecne solo) atd…
Odpovědět
Kování je jen jedno z kritérií. Těch věci u oken je tolik, ze soustředit se jen na kování je nesmysl. I když za me je top Sigenia. Důležité je taky kolik pritlacnych bodu tam je atd. Další věci - profil u plastu ( ideálně A bez recyklatu), těsnění, hloubka zasklivaci drážky, síla vyztuhy, délka záruky, hodnota prostupu tepla oknem ( pozor mnoho prodejců uvádí hodnotu prostupu sklem nebo rámem - Vás zajímají všechny hodnoty, ale hlavně prostup celým oknem tzn. Uw). atd. atd. Nekoukat jen po ceně, okna se kupujou na dlouho, nechcete je za 5-10 let měnit.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?