Okna Slavona progression - co Vám neřeknou

14. čvn 201940

Po omítkách jsem zjistil nepříjemnou skutečnost. Při otevírání křídla chodí jeho hrana pod jeden milimetr kolem omítky (nenatřené). V jednom případě zasahuje lehce do omítky. Při reklamaci u omítkářů mi bylo řečeno, že si toho všimli a apu lišty dávali na samý okraj rámu. I tak je mezera velmi malá. Ovšem odpověď technické podpory Slavony byl super: no oni si všichni omítkáři stěžují, že to nelze udělat pořádně. Máte stejnou nebo podobnou zkušenost ?

 • Tvrzení "Po omítkách jsem zjistil.." vypadá, že chyba je nejspíš v projektu, dozora/stavebníka. Pro upřesnění dotazu (profil křídla a detail ostění) by bylo vhodné jsem vložit obrázek, ať víme přesně o vocogou.

 • chtělo by to obrázek, já to pochopil tak, že celý rám okna je omítnutý, až udělají venkovní omítky, tak to nebude vidět rám okna? tedy jeho převážná část.

 • každopádně omítkáři po nelepení apu lišty museli vidět, že to dopadne blbě a měli kontaktovat Vás nebo dozor a řešit to , ale po válce je každý generál, já osobně jsem si na lepení t-fal lišt, tedy něco jako APU lišt dohlédl sám. Pravda, Slavonu nemám, z fotek toho typu okna na netu mi přijde, že po zavření křídla tam z rámu z vnitřní strany moc prostoru nezůstáva.

 • Tady mám fotky při zavřeném okně a při otevírání, kdy to chodí až přes omítku (slíbili opravu). U jiných oken je to o něco lepší. Stavební dozor na to, že to lépe nejde a jde o chybu typu oken se skrytými závěsy.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Články od našich partnerů
  Levnější stín s venkovní roletou VELUX
  HELUZ opět hledá fotku, která zastíní všechny ostatní
  Ulehčete si rekonstrukci střechy se Zlatou taškou
  Archiv článků od partnerů