Pramos okna, máte zkušenost? Nebo poradíte jiné firmy?

2. říj 2020110

Firmy co vyrábí okna ,jaké máte zkušenosti,prosím?? Máme nejnižší cenovou nabídku od firmy Pramos....Mám ale strach ,abych vybrala dobře,nemáte někdo zkušenost s touto firmou?? Nebo i zkušenosti s jinýma firmama? Poradíte?Děkuji. 😃

 • My mame okna od Pramosu v Prostejove tretim rokem a vsechno je v poradku

 • My máme novostavbu v Pardubicích a jsme spokoleni. I přes velikou vzdálenost Brno-Pardubice byla firma relativně levná a kvalitní

 • Ahojky, nám Pramos dojedou montovat okna 26.10., ale naši mají ty jejich už přes 10 let a velká spokojenost. My si přes Pramos bereme i vchodovky..

 • Sponzor fóra
 • Příspěvek byl smazán adminem, neboť nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.

 • Ahojky a jaké máte okna od firmy Pramos ?? 🙂 jaký druh-název, děkuji 🙂

 • 7 komorové trojsklo, 3 roky a zatím v pořádku

 • Pramos máme 3 roky a bez problémů, s trojsklem. Na seřízení jsme volali jenom jednou, poslal se mail a druhý den už technik zvonil 🙂 A 7 let záruka na okna.

 • u oken je duležité nekolik vecí středové tesnení v ramu bez toho ani nekupovat je jedno olik to ma komor ale je duležité zda li je sklo v okenim rmu jen vloženo či zda li je vlepeno potom se nemuže okno pohnout ani nahdu navic je dobrý mit okna s vycebodým uzaviraním a o dveřich ani nemluve ty jedine hlinikové s bezpečnostním kovaním a panty jinak k oknum mi mame z oknolendu a je to asi to nej za docela slušnou cnu smozřejmě se dají koupit hodne levné ale nepočitejte s dobrou funkcí podle meho nazoru je lepší si připlatit a mit kvalitu pokud porovnate profil řezu opravdu dobrých a širokých oken budet koukat co všechno schazí tem lacinejm a že nekdo tvrdí to či no nechte ho u toho stavite si svuj dmeček ne tk at je skvlej a pořadnej ne šizenej jako by šlo o stavbu n klič.mejte se fajne a je dobré připlati veřte mi mi mame třeba vlké posuvné dveře na terasu /zdvižné) staly hodne ale lidi ted ovidají že je meli také pořidit a ne ty s tim ramem dole proste je to o penezich musi se malinko připlatit pokud chcete opravdu hodne dobrou vec ale nebudete litovat a ješte jedna vec firma musí mit vlastní lidi co to montují n nekoho na živnost a ten to jen tak flakne do otvoru na tom zleží asi tak na 50 procent spokojenosti.

 • také mám od nich na stole nabídku, cena je ve finální podobě příznivá, chystám osobní návštěvu. koukal jsem na ten profil a nevím, jestli to má středové těsnění, na to se budu muset zeptat, otázkou je, je-li potřeba Mám v baráku do teď dřevěná špaletová okna stará asi 80 let a vydržela. Profil nic moc, těsnění jedno, žádné středové, žádné komory kromě jedné mezi okny a léta fungovala, otázkou tedy je, jestli všechno není tahačka na prachy...jestli to moc neřešíme .kam přijdu čumím na okna, v krámech, v hospodách, v hotelech a penzionech, na návštěvách...každý má jiná okna, jiný profil, ale že bych někde cítil průvan, chlad, no necítil... a tipuji, že každé bylo jinak komorové a utěsněné..sem tam jsem si nějaké to okénko otevřel a zavřel a rozdíl jsem nepoznal....jen úvaha, ale !!

 • Máme okna Pramos od roku 1997,

 • Rád bych Vám napsal naši zkušenost s firmou Pramos.
  Okna a dveře byla dodávána k domu na klíč, které stavěl developer Improdum. Začali jsme se zajímat a shánět informace o kvalitě oken a spokojenosti zákazníků na již proběhlých akcích firmy Pramos. Díky ve směs pozitivním referencím jsme se rozhodli výrobce neměnit a zůstat u Pramosu.
  Jediná změna, která nastala byla ta, že jsme se rozhodli připlatit za jejich "exkluzivní osmikomorový systém" Horizont PS Space 8.
  Z obchodním zástupcem jsme doladili podrobnosti a okna šly do výroby. Za pár týdnu byla okna namontovaná na domě.
  Zhruba po půl roce k naší smůle firma Improdum zkrachovala. My jsme dostali nedodělaný dům, ale za pár měsíců jsme po všech nepříjemnostech bydleli.
  A teď k Pramosu. První zimu po nastěhovaní jsem zjistil, že nám neuvěřitelně táhne v zádveří. První co člověka napadne, že dům si sedá a dveře budou chtít seřídit. Ale ejhle! Dveře těsnily, ale byly vadné z výroby. Středové nosníky dveří byly kratší, ve spodní části byla mezera cca 4 mm a tudy právě táhlo.
  Zarazilo nás, že si při montáži technici nevšimli takových viditelných mezer! Nebo je asi nejspíš zaregistrovali, ale neřešili a doufali, že to přehlídneme!
  Ohlásili jsme tedy přímo na Pramos reklamaci. Pramos celkem rychle zareagoval a krátkém časovém horizontu byly dveře opravené. Jen podotknu, že u nás pánové technici opravou strávili skoro celý den.
  Nyní se nám vyskytla další závada na francouzském okně a tak jsem opět oznámil poruchu na servisní oddělení Pramosu. To co následovalo, mě zvedlo ze židle. Volal mi pán z Pramosu, že mi reklamaci neuznají, protože jim firma Improdum dluží peníze. Po hodně emotivním telefonátu, jsem tedy napsal paní Havlíčkové z pražské pobočky (u ní jsem hlásil reklamaci dveří), zda-li by nám dokázala pomoci. Paní Havlíčková slibovala, že zkusí zavolat na servisní oddělení.
  Po víkendu opět telefon ze servisního oddělení, že mají pro mě návrh. Prý pojedou v týdnu kolem jejich technici, tak by se u nás stavili. My bychom jim neplatili cestu, ale opravu ano! Tohle mi nepřijde jako moc vstřícná pomoc zákazníkovi, který u nich nechal několik desítek tisíc. Ještě dodám, že na otázku proč jednu reklamaci uznají a druhou ne, už jsem odpověď nedostal.
  Trochu ve mně hryzalo svědomí, jestli jim developer vůbec za naše okna zaplatil. Tak jsem se podíval na přihlášku pohledávky Pramosu v právě probíhajícím řízení. Zjistil jsem, že naše okna zaplacená byla a jediné, co jim Improdum nezaplatil byla garážové vrata na jiném domě s montáží v ceně něco málo přes 50 tisíc.
  Takže suma sumárum tu máme, ne zrovna bystré techniky, kteří si při montáži nevšimli děravých dveří, pokulhávající kvalitu výroby a v neposlední řadě neúcta k platícímu zákazníkovi.
  Hlavně, že se na webu chvástají sedmiletou zárukou.
  Můžeme jen doufat, že se nic dalšího nerozbije, nebo, že nepřijdeme na další defekt z výroby.

 • Máme okna a HS portál osazený nově, ale komunikace bezproblémová, změny vyřídili hned, těsně před zadáním od výroby se ještě paní ujišťovala, zda nechceme něco měnit, osazení profesionální, zcela bez poškození. U nás rozhodovala i cena, nebyla nejnižší, ale asi druhá nejnižší. Z našich známých má Pramos hodně lidí /je to místní firma/ a zatím si nikdo nestěžuje.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat