Špalety při zhotovení sádrových omítek

Dobrý den, Chtěl bych poprosit o radu, jak udělat špalety kolem oken a dveří u strojně řešených sádrových omítek. Špalety budou mít šířku 2-3cm a od okenáře jsem zjistil, že nedoporučuje dávat sádru na špalety kvůli případnému srážení vlhkosti. Naopak mi doporučil, respektive že by to tak řešil u sebe, dohazet ty 2-3cm termoomitkou. Osobně jsem myslel, že bych to udělal ve stylu XPS, perlinka, lepidlo, sádrová omítka. Řešil jste to, prosím, někdo? Případně jak? Předem děkuji za každý nazor.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od lab17:

Dobrý den, Chtěl bych poprosit o radu, jak uděla…
@lab17 Dělal jsem svépomocí sádrové omítky knauf mp75 a dával jsem to i na spalety a žádný problém není. Pokud správně vetrate tak nemůže být problém.
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od lab17:

Dobrý den, Chtěl bych poprosit o radu, jak uděla…
@lab17 mrkněte k nám do alba "sádrové omítky svépomocí". Nic na tom není je to teda dřina pro jednoho člověka ale ušetřily jsme dost peněz a výsledná kvalita byla ještě lepší než od firmy ,tím že jsem si s tím hral a měl na to čas.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jarin1:

@lab17 mrkněte k nám do alba "sádrové omítky svép…
@jarin1 Děkuji za reakci a názornou ukázku z Vašeho alba :) Dívám se správně, že jste rohovou lištu s perlinkou dával jen pod parapet? Myslíte, že na bočních špaletách je to zbytečné a stačí tam "pouze" pozinkovaná rohová lišta?
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od lab17:

@jarin1 Děkuji za reakci a názornou ukázku z Vaše…
@lab17 Ano tam jsem dával z perlinkou a pak APU listy kolem oken a dveří, myslím že Likov typ je někde popsány u fotek a ty byly také s perlinkou, prý je lepší bez perlinky ale já to nevěděl a měl už nakoupené s. Jinak rohové lišty kovové není dobrý jelikož sádra prý narušuje strukturu a časem může vylest rez takže jsem dával všude plastové Likov také myslím že pH 10 něco takového zase by to mělo být v albu popsané, ty už bez perlinky. Omitniky jsem pak vyndaval a drážky zadělal v určité fázi myslím že při trapezování.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?