Teplota skel oken zevnitř

Zdravím, mám dotaz, jaká teplota by měla být normální z hlediska teploty skel zevnitř? Dneska bylo -7 v noci, okna měla maximálně uprostřed kamerou 15C zevnitř a na spodu rámu a přechod ke sklu bylo +12C a orosené celé až 20cm vysoko Pokud kamera chytla dobře, zvenku měly okna asi +3 až +4C (Dvojskla euro 2006 r.v.)¨ Doma 22C
Odpovědět
@vladimir_sacha Myslím, že teplota skel v normálu. Jaká teplota byla v místnosti a jaká vlhkost.
Odpovědět
@travas Vlhkost je tady místy klidně 70% a víc občas, na oknech plíseň v dolní straně a voda teče až na parapet. Teplota v domě večer byla 24.1 a ráno 22.1
Odpovědět
Profilova fotka
@vladimir_sacha Vlhkost je tady ovlivněna nedostatečným větráním. Nauč se větrat nejlépe podle měřidla CO2 a vlhkosti. Kvalitní okna - třeba moje - mají téměř stejnou teplotu vnitřního skla a rámů uvnitř, jako je teplota místnosti a ke kondenzaci mi ještě nikdy nedošlo.
Odpovědět
@vladimir_sacha Ta vlhkost je vysoká a způsobuje kondenzaci, snažit se o snížení pod 60%, nejlépe cca 50 - 55%.
Odpovědět
@radim2015 My máme o 10 stupňů chladnější rám dole než je teplota doma Skla mají asi o 5 - 7 méně
Odpovědět
@vladimir_sacha tak pokud se nepletu tak máte dřevěná okna tak samozřejmě rámy budou chladnější dřevo zas tak dobrý izolant není. Je to jen o vlhkosti máte vysoký rosný bod vzduchu.
Odpovědět
@edison101 Ano, dřevěné. Rámy jako takové mají 18, ale v té dolní části mají prostě málo, těch 12, někdy 11 v případě střešních, ty měly snad 8C v rozích. Vlhkost je velká, to začalo letos, v domě se snížila teplota z 22,5 na 21,5 a plíseň v pokoji v rohu, stabilně v jedné místnosti 18 - 20C, občas spadne k 16C, ale roh pod 15 a už to bylo... Mokrá zeď, okna to stejné, z celé spodní strany plíseň.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?