Velké okno v obýváku na západ?

Ahoj, máte někdo zkušenosti s velkým portálem orientovaným na západ? Hlavně co se přehřívání a světla týče. Plánujeme portál 4,5m v obýváku, okno by směřovalo na západ a nebude zde krytá terasa (pouze přesah střechy 80cm). Máme v plánu pořídit venkovní žaluzie.
Odpovědět
Máme celý prosklený obývací pokoj na západ, vyhřívá se víc, ale okolí za pár let zaroste stromy, tudíž bude v létě stín. V zimě je západní sluníčko moc příjemné. Zatím máme vnitřní žaluzie a venku pergolu.
Odpovědět
@mitoma díky a kolik tam máte přesah pergoly? Jde mi právě o to, že my jí tam mít nebudeme, takže mám trochu strach, abysme nemuseli mít neustále úplně zatažené rolety kvůli přímému slunci
Odpovědět
@andrea901 přesah dům nemá a pergola je jen na 7m myslím. Zataženo máme až odpolko, ale u nás to nevadí, tím, že je dům prosklený z větší části, tak jde světla dost.
Odpovědět
Máme na západ okno velké asi jen 2 metry. V létě v horku je neustále od cca 13-14 zatažené. Většinou jsme na zahradě, takže to nevadí. V průběhu roku ho zatahujeme večer, při západu nás sluníčko oslňuje při koukani na TV. Máme klasické žaluzie. Jestli je to vaše okno i průchod na terasu/zahradu, v létě ty venkovní žaluzie budou tomu průchodu vadit. Budeš řešit zastínění zevnitř 😉
Odpovědět
@anitia díky za info tak nějak jsem si to myslela. průchozí to sice bude, ale hlavní vchod na terasu bude z jihu takže ty venkovní žaluzie by snad neměly vadit.
Odpovědět
Profilova fotka
Ja mam na zapad okno v obyvaku, ale v prizemi a pred oknem je dost zelene. Krome dvou mesicu tropickych veder mne to prijde relativne snesitelne, ale je to prave tim odstitenim vrozstlou zeleni. Mne se naopak prave libi, ze i v zime mam prijemny pocit ze slunce.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?