Betonová stěrka bez cementu?

Dobrý den, Chtěli bychom dát do koupelny kolem vany místo obkladů betonovou stěrku. Chceme si ji dělat svépomocí, ale jsme zmatení z různých diskusí a článků ze kterých vyplývá, že betonová stěrka do koupelny nemá obsahovat cement kvůli savosti a má být na bázi epoxidu a polyuretanu. Viz https://www.lidovky.cz/pr/sdeleni-byz... (placený článek nemec.eu). Chtěla jsem se tedy zeptat lidí co s tím mají zkušenosti, co si o tom myslíte. Případně pokud máte někdo stěrku v koupelně jakou jste použili. Děkuji
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od addlevel:

Dobrý den, Chtěli bychom dát do koupelny kolem va…
@addlevel zadnou. Do kuchyne fajn, ale mame ji i v koupelne a uz nikdy vice. Uvolnila se nam dlazdice a musela se koupelna sterkovat cela znova.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od cast:

@addlevel zadnou. Do kuchyne fajn, ale mame ji i …
@cast Aká dlaždica? Betónová stierka sa dáva práve aby tam žiadne dlaždice nemuseli byť.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od roman_:

@cast Aká dlaždica? Betónová stierka sa dáva práv…
@roman_ "místo obkladů betonovou stěrku."
Odpovědět
Profilova fotka
Betónová stierka musí byť v kúpelni ošetrená ešte vodeodolným lakom alebo epoxidovým náterom, aby bola vodeodolná. A takto ošetrená by mala byť aj v kuchyni za linkou.
Odpovědět
Jo jakoby mě šlo spíš o to jestli se musí opravdu použít ta "lepší" stěrka nebo stačí i "klasická" s cementem a pak dobře zalakovat. Žádné dlaždice nemáme. Bude skladba ytong-lepidlo-perlinka-lepidlo-hydroizolace-betonová stěrka
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od addlevel:

Jo jakoby mě šlo spíš o to jestli se musí opravdu…
@addlevel Ak je to betón, obsahuje cement, inak by to nebol betón. Ale k dotazu. Neviem, čo myslíte pod pojmom "klasická" a "lepší", každopádne pro asi minútovom googlení som našiel predajcu betónových stierok a hneď po rozkliknutí prvej, čo som našiel tam bola poznámka, že je možné to použiť aj do kúpeľne a sprchového kúta, pokiaľ sa ako finálna vrstva použije vodeodolný hydrofóbny lak. Predpokladám, že tým lakom môžete natrieť aj inú stierku, nie len tú drahú od nich.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?