Odstranění staré malby, chtěla bych znát vaše finty

Profilova fotka
Dobrý den, chtěla bych znát vaše finty na odstraňování staré malby až na omítku? Už jsem zkusili namočit omítku horkou vodou s jarem, škrábání špachtlí, ocelovým kartáčem a vymývání barvy...zatím nám moc nepomohlo ani jedno. Nemáte nějakou radu která zabrala vám a šlo to odstraňování rychleji???? Děkuju :)
Odpovědět
Profilova fotka
@manteca73 Taky by se mi nějaká rada hodila. Občas použiju horkovzdušnou pistoli, ale to teda smrdí ]-(
Odpovědět
Mám radu,objednejte malíře.Sám se tím živím a z vlastní zkušenosti vám řeknu,že to není snadná práce.10 korun za m2 škrabání a 22 korun za m2 malování není zas tolik peněz,aby za to stála ta dřina.Navíc nejde jen o škrabání,ale i o další postup před malováním.Malíři už to mají v ruce a při škrabání stěny tolik nepoškodí.Po škrabání je nutné stěny penetrovat,rozmydlit drobné nerovnosti a vyspravit tmelem,nejlépe nerezovým hladítkem.Není to opravdu jednoduché,pokud se má docílit dokonalý vzhled.Stále mě překvapuje,kolik lidí si maluje sama,peněz zdaleka tolik neušetří.Pro informaci moje sazby: škrabání 10 Kč/m2,malba bílá JUB 22 Kč/m2,průměrná velikost místnosti 65m2 tj. 2080 Kč, v ceně zakrytí folií,vypínačů,cena včetně DPH.
Odpovědět
Profilova fotka
@maitland Škoda, že nejste blíž, hned bych vás objednala ;-)
Odpovědět
@maitland Můžu se zeptat, odkud jste? Na jaře plánuji malovat a už teď mi z toho jde hlava kolem.
Odpovědět
Bydlím ve Veselí nad Lužnicí a mým regionem jsou jižní Čechy. Větší zakázky ale realizuji třeba i do 100 km,třeba v Praze.Do 20 km doprava zdarma,když je to více vždycky se s každým dohodnu,aby to bylo dobře.Tahle práce mě baví,je to dřina,ale výsledek potěší a taky mě baví poznávat nové lidi.Doufám,že mi to správce odpustí,že si tady buduji klientelu :-D ale rád přispívám na diskusích ohledně malování.Mě to nic nestojí a druhým snad trochu pomůžu. :-)
Odpovědět
A nevíte někdo jak odstranit barvu ze sádrokartonu, abych ho neponičil?
Odpovědět
Co je to za barvu? Pokud je to nějaká "hlinka" (Primalex,Remal),trochu namočit,ale opravdu jen trochu a opatrně seškrábnout..Nebo použít brusnou mřížku a zbrousit.
Odpovědět
@manteca73 asi záleží i na podkladu - u nás jak se hrábne na barvu, jde dolů i štuk - tzn. škrábání barvy = dost často i štukování, takže kde po umytí mazlákem barva vykazuje soudržnost, prostě jen penetrujeme hloubkovou penetrací a přidáme malbu další, přeci jen těch místností v domě máme kapku víc, tak nejsem nadšený z představy, že všechno škrábeme. ručně se to dá různými škrabáky, ale je to opravdu celkem dřina, škrabky jak na co, někde nám to s nima taky nešlo. na část zdi jsem použil rotační drátěný kartáč do flexy - nastříkal jsem zeď rozprašovačem a po malých pruzích tak obrušoval dolů - když jsem zajel hlouběji, než bylo navlhčeno, tak to umělo krásně naplnit celou místnost prachem. jinak to šlo dobře a rychle.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
@maitland dobry den jsem z ceskych budejovic kolik by me stalo oskrabani koupelny kuchyne a loznice a pote malovani dekuji
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 8 měsících
Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s flekatým SDK stropem? Co se stalo: po instalaci SDK podhledů jsme strop napenetrovali, po zaschnutí po cca dvou dnech vymalovali první vrstvu, další den druhou, pak i třetí finálovku, protože nějaká místa prosvítala. Mezitím se ale objevily v ploše praskliny. Bohužel bylo zjištěno, že ve všech příčných spojích chybí páska, takže jsme museli spáry nechat opravit. To se provedlo vyříznutím původního tmelu, přetmelením a vyztužením. Po zaschnutí jsem opravená místa opět přepenetroval a znovu přemaloval. Jenže po zaschnutí v celé ploše pod určitým úhlem (hlavně ráno a dopoledne, kdy jde velkým oknem do místnosti světlo) jsou vidět tahy válečkem a některá místa jsou flekatá, jako kdyby tam barva prosvítala. Nejedná se úplně o opravovaná místa, ale celkově strop působí dost nesouvisle. Když z dálky vidím flekaté místo a jdu k němu blíž, už nic nepoznám. Po poledni už také problém není, změní se úhel nasvícení a strop vypadá v pořádku. Jde s tímto něco dělat? Napadlo mě celé to přepenetrovat a znova přemalovat, ale nejsem si jistý, jak bude penetrace s již provedenou malbou reagovat. Barvu máme disperzní Prolux Arktik. Díky za každou radu.
Odpovědět
Příkládám ještě foto, jestli to půjde vidět.
Odpovědět
Článek se načítá
@lukoid Samozřejmě s tím něco dělat jde.Na SDK je dobré mít váleček s kratším vlasem a lepší je trochu "jetý,který nedělá hrany.Kratší vlas nedělá "pomerančový povrch" a nátěr je hladký.Při nátěru větší plochy je dobré si strop rozdělit na několik čtverců a natírat "křížem",právě proto aby nebyly vidět hrany po válečku.Je třeba mít ne moc ani málo ředěnou barvu.SDK vždy natírám třikrát,po druhém nátěru je strop čistý,ale ne dokonalý.Pokud tomu dobře rozumím,přemaloval jsi pouze opravená místa a to bývá proti světlu často vidět.Myslím,že pomůže přetřít od okenní stěny celou část,aby se sjednotil celý nátěr stropu.Na SDK je opravdu vše vidět a proti světlu nic neodpustí.Penetrace už není třeba,není k tomu důvod.Ta je potřeba pouze na savý podklad ,na přetmelené a opravené části a na nový SDK.Pokud se ti nepodařilo třemi nátěry dosáhnout čisté plochy,mohl si nátěr přeředit vodou,což se také často stává.
Odpovědět
@maitland Díky za reakci. Po opravě jsem nejprve přetřel jen opravená místa, ale jak jsem viděl ty šmouhy, koupil jsem barvu a strop přetřel celý znova. To, co vidíte na fotce, je už druhá celistvá vrstva kompletního stropu po opravě a stále tam jsou vidět ony šmouhy. Hlavně právě ty šmouhy nejsou jen v místě oprav, ale cik cak. Vodu jsem tam dával, ale jen cca 3-4 deci na 10 kg kvůli rozmíchání. Myslíte, že penetrace a opět celistvé přemalování tedy nepomůže?
Odpovědět
@lukoid Těžká rada,něco na tý fotce vidím,každopádně penetrovat se má jen tehdy,pokud podklad saje a pak už to bývá spíš na škodu.Znám to sám,když mi penetrace nesaje a začné stékat po zdi,tak je to špatně.Nechal jsi nátěr pořádně zaschnout,mezi nátěry?Často váleček předchozí vrstvu jakoby strhne a pak podklad prosvítá.To ředění je asi v pohodě,já říkám vždycky musí to být jako hustší pudink a váleček s krátkým vlasem.Stopy po válečku před posledním nátěrem jemně zbrousit mřížkou (barva musí být zaschlá).
Odpovědět
@maitland Nechali jsme to min. 24 hodin zaschnout. Včera, kdy jsem dělal další vrstvu, to bylo tři dny od poslední malby, takže tam by to také mělo být ok. Problém je, že ty šmouhy jsou vidět jen v určitém úhlu, zblízka ne, tudíž kdybych to chtěl opravovat lokálně, musím se na to podívat odněkud, pak nespustit oči, přemalovat, a pak se modlit, aby to pomohlo:) Každopádně včerejší další vrstva vůbec nic nezměnila, zůstalo to v podstatě stejné jako předtím. Možná změnit ten váleček - co si mám představit pod kratším vlasem? Maloval jsem to tímto: http://www.chatar-chalupar.cz/wp-cont... (jestli z toho jde něco vypozorovat) Ještě mě napadlo si místo válečku zkusit půjčit takové to udělátko na nástřik, jestli by to pomohlo.
Odpovědět
Zdravím, tak jsem to zkusil ještě jednou s tím válečkem s krátkým vlasem, reps. s válečkem přímo na sádrokartony. Barvu jsem vůbec neředil. Ale bez úspěchu. Šmouhy stejně zůstaly. Tak jsem s tím budeme muset smířit, i když nechápu, že to ta barva nepřekryje. Uvidíme časem, kdyžtak to nechám přeštukovat nebo přetapetovat sklovláknitými tapetami na SDK. Díky za rady.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Dovolím si aktuální dotaz. Píši za manželku... ;-) Jsem na tom obdobně. Při nasvícení sluníčka do místnosti (slunečný den) vypadá nový SDK strop zářivě bíle (tři nátěry), ale při šeru a určitém sklonu světla do místnosti vylézají šmouhy, fleky, kocouři nebo jak to nazvat... Malováno barvou HET KLASIK (jinak perfektně, zářivě bílá barva) Přemýšlím nad dekoračním nátěrem např. taky od HETu - Brillant P,Q,R-dle výběru struktury a nebo přímo HETLINE FORTE který by měl udělat strukturu štukové omítky. Od všech těchto výrobků si slibuji sjednocení povrchu a tudíž i zbavení se těchto neestetických náhledů na strop. Máte prosím někdo s některým z výše uvedených výrobků praktické zkušenosti a mohu tedy od nich očekávat to co píši? Mockrát děkuji za odpovědi.
Odpovědět
@maitland Hezký večer-poprosím o kontakt na Vás na emal bizonecka@seznam.az. Děkuji.Bízková,Strakonice.
Odpovědět
@maitland Prosím o kontakt na Vás na email bizonecka@seznam.cz.Děkuji Bízková,Strakonice.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Dobrý den, rád bych Vás požádal (@maitland) o kontakt a cenovou nabídku. Děkuji Kozel Ivo 724624921
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
@maitland Dobrý den, prosím o kontakt na Vás. Jsem přímo z Veselí nad Lužnicí a měli bychom zájem o Vaše služby. :) Tel. 725279085, mail: ivahartlova@gmail.com Děkuji, Hartlová
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
@maitland Dobry den, prosim o vas email. Mela bych zajem o nabizene remeslne sluzby. sudovadesign@gmail.com
Odpovědět
@simona_sudova Dobrý den paní Simono,díky za Váš zájem.Kontaktovat mne můžete na mail vlastimil1974@centrum.cz .Přeji hezký den s pozdravem Štecher Vlastimil
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Děkuji za velmi obohacující diskuzi plné rad a tipů ke škrábání, kde si z toho jeden pán udělal inzerci a objednávkové místo. Asi nemá vlastní stránky a fb 😄 Každopádně jsem se "hodně" dozvěděl, díky Modrá střecho.cz
Odpovědět
tohle jsem řešil nedávno a nakonec skončil u těchto škrabek. K tomu nakoupit za pár kaček náhradní břity a šlo to jak po másle... metr čtvereční za pár minut. Samozřejmě předtím navlhčit https://www.naradi-dewalt.cz/ostatni-...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?