Strukturovaná omítka po osazení zárubní - praskliny?

Máme všude hotové štukové omítky, pouze na chodbě chceme udělat nějakou strukturovanou nebo rýhovanou (škrabanou) omítku. Máme ji udělat až po osazení zárubní, aby se omítka hezky dotáhla k obložce nebo raději před osazením zárubní? Omítka je ale hrubozrnná, tudíž na ni asi zárubeň dokonale nepřisedne ... ? Je tu riziko, když omítku uděláme až po zárubních, že by se mohly objevit praskliny kolem zárubně (jsou to přece jen dva různé materiály) ... ??? Dělal jste někdo takovouto omítku až po dveřích? Díky za názor ;-)
Odpovědět
:-( :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Máme mnichovskou omítku.. To, že je to nepraktické, nehezké a tak dále je jedna věc ( dobrovolně bych si ji nikam nedala ). Ale po zkušenostech s ní ji určitě dejte ještě předtím, než budete obložky usazovat. Už kvůli začištění. Jinak je to ošklivé, obložky přilnou, dává se tam kvůli tomu ta pěna a ta ty nerovnosti vyplní. S těnmi prasklinami byste měla počítat, až si dveře i omítka tzv. sedne.
Odpovědět
@obla ... mnichovská omítka? to slyším poprvé ... nebyla by fotečka? díky ;-) ;-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lucijeje třeba tady to jde trochu vidět v obýváku. http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/o... A nebo zadat do googlu. Ale pokud vám to mohu rozmluvit .. Nedávejte si to ! Fakt !
Odpovědět
@obla ... díky za fotečku, mě se to právě líbí .... ;-) .... a v čem je to nepraktické? no prostě, proč tuto omítku nedávat? díky moc ;-) ;-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lucijeje pro mě za mě, dejte si to. Není to hezké. Na tom povrchu je pak problém se vším. Zatlouct cokoli, aby to třeba neopadlo. Jenom to přemalovat barvou je šílený, vůbec to nesaje rovnoměrně a jednu zeď natíráte štětkou třeba třikrát. A to nemluvím o tom, až ji budete chtít sundat.. Hodně štěstí.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?